K700

Obora na 30 krów i 50 opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
K700    0

hey mam takie pytanie

hcem sobie postawic obore na 30 dojnych krów

i na 50 opasów

zgarniazc gnoju , wolnostanowiskowa , urzadzenia do dojenia zbiornik i tak dalej

ile by mnie to kosztowalo??

jak byscie sie pytali czemu tyle bledów tu sie naje...

ja jestem w polsce od 2 lat ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

Może lepej się zdecydować na jedną specjalizacje= mniej pracy wieksze pieniądze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K700    0

1.ja mam taki problem ze niemoge wsystkich kruw na łąke wypuscic

2.naczym lepszy zysk zrobil na dojnych , czy na opasy.

i jakie bydło (Rasa) sie najbardziej oplaca na opasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po pierwsze to czy mają to być dwa budynki czy jeden?

Sam mam 30 krów dojnych i na taką obsadę z cała pewnością wystarczy Ci hala udojowa typu - RYBIA OŚĆ 2x3 (za ok.50-60tys zł. np. Westfali Surge)

Czy nie lepiej będzie wybudować obore głęboką? Licz sie z tym ze wtedy koszt takiego budynku znacznie spadnie.

-Koszt zbiornika ok. 1500 litrów to 23-27tys zł (przynajmniej tyle kosztowały 1.5 roku temu)

Jakie wybierasz pokrycie dachowe? blacha, ondulina, eurofala(eternit)

Pomyśl nad płytami warstwowymi i nad szerokościa stołu paszowego (wystarczy 4.5m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja też mam obsade 50 szt w tym 28 dojnych opasy i jałówki w dwóch połączonych budynkach.1to obora11x28m a drugi to przeróbka stodoly na 13 stanowisk.środkiem korytaż a przy ścianie pasza.28 krów zależy od okresu laktacji na 3 aparaty 0,50min do max1,20h i wydojone więc nad wydatkiem na hale bym sie zastanowił.cały obrządek w 2 osoby to 2x2h dziennie.

opasy to będą z własnej chodowli bo przeciez nie zawsze będzie jałówka a od 30 szt pare byków zostanie ale w dzisiejszym niepewnym czsie taką inwestycje to trzeba naprawde przemyśleć bo wygoda może nas bardzo dużo kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K700    0

Kalus77>

no jeden budynek

widzialem takom halle 30 na 12 i 4m

koszt 45.tys.pustaki na 5 tys dostane tylko ile ja musze wydac za zgarniac gnoju.klatki dojarki.matty ...

a oco ci hodzi z tom błebokom oborom??

aten zbiornik to co ile dni opruznias??

stul paszowy to takitak

ajaki pasowuz by sie mi przydał???

 

ja też mam obsade 50 szt w tym 28 dojnych opasy i jałówki w dwóch połączonych budynkach.1to obora11x28m a drugi to przeróbka stodoly na 13 stanowisk.środkiem korytaż a przy ścianie pasza.28 krów zależy od okresu laktacji na 3 aparaty 0,50min do max1,20h i wydojone więc nad wydatkiem na hale bym sie zastanowił.cały obrządek w 2 osoby to 2x2h dziennie.

opasy to będą z własnej chodowli bo przeciez nie zawsze będzie jałówka a od 30 szt pare byków zostanie ale w dzisiejszym niepewnym czsie taką inwestycje to trzeba naprawde przemyśleć bo wygoda może nas bardzo dużo kosztować

 

powiem tak kasa to nietaki problem z niemiec do polski wrucilem i sie troche nazbieralo.

ja hcial bym wiedziec co sie najbardziej oplaca??

i jakie krowy trzymac????

i le ja musze wydac na wsystko w srodku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Ja mam obore wolnostanowiskową 34m na 24m pokryta eurofalą, legowiska są ścielone słomą niemam mat, mam 3 korytarze gnojowe , obora jest na 60szt no i jeszcze po drugiej strone stołu paszowego na młodzież jest, mam hale udojową westfalia surge rybia ość 2x5, mam zgarniacze HOULE linowe które chodzą w oborze a na dworze jest zgarniacz łańcuchowy który odprowadza obornik na płyte koszt zgarniaczy to jakieś 100tyś , moin zdaniem bardziej ci się opłaci trzymać krowy mleczne rasy HF lub Simental, niepchaj się w opasy bo moim zdaniem się nie opłaca, mam paszowóz keenan 14m3 i jest wystarczający koszt budowy obory to ponad 1mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@K700 jest coś takiego jak translator google, wpisz tam w sobie bardziej znanym języku określoną frazę, i znacznie ograniczysz błędy. Poczytałem twoje posty. Twoje: "naje...", "pier..." hmm skoro jesteś na tak "zaawansowanym" poziomie językowym, to wykaż się poprawnością na "niższych" szczeblach.

 

"z niemiec do polski wrucilem i sie troche nazbieralo"- to jest bardzo względne pojęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

1. Panowie i Panie mam do was prośbę. Otóż hodujębydło miesne lm i mam zamiar postawić obore na 20-30 memek tej rasy wraz z młodzieżą. Obora ta miała by być w miarę nowoczesna koszt +/- 150 tyś zł.(max. 200) Obora miałaby być postawiona z błachy docieplanej lub z bloczków superexu. Chodzi, aby krowy miały możliwość wybiegu na pastwisko (10 m za oborą) Karmienie odbywałoby się paszowozem , wywóz obornika TURem, obora będzie jedną stronną blisko płotu, chciałbym do obory dostawić wiatę, która będzie biegła w stronę podwórza i łączyła się z garażem. Proszę was o propozycje wym. przejazdów itp.

2. Przykładowy obrazek ( mniej więcej trochę średnio mi wyszło)

_____________________________________________

| |

| |

| Obora dla mamek |

| |

| |

| |

|_____________________________________________|

/ ok.8m /

/

/

/

/

/

/

/ dł. 20m

/

/ Wiata

/

/

/

/

/

/

/________________

9m.

 

 

 

Garaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Witam. Moim zdaniem obora na bydło mięsne powinna być jak najtańsza, nie wiadomo jak długo będą zyski z tej hodowli i dodatkowe koszty w postaci drogiego budynku tylko zmniejszą rentowność z hodowli. Co do tego paszowozu to bym się poważnie zastanowił, chyba że już jest, bo kupować to trochę drogo jak na mamki. Z materiałów budowlanych to najlepiej dać podmurówkę na 1-1,5m a wyżej drewno i tak jak zalecają najlepiej jedna sciana otwarta. Co do wymiarów to jak ma już być paszowóz to najlepiej ok. 3,5m korytarz paszowy, 4-5m ganek spacerowo-gnojowy puls ewentualnie część legowiskowa. Długość też musi być odpowiednia by wszystkie się zmieściły przy stole paszowym. Conajmniej 1-1,2m na krowę. Taki podział na trzy części wg mnie jest bardziej funkcjonalny szczególnie zimą gdy jest dużo obornika. Przy wywożeniu może być wygodniej i zadawanie paszy można zmechanizować i ewentualnie zmagazynować w okresie silnych mrozów żeby ciągnika nie męczyć. Życzę powodzenia w hodowli bydlaczków i pomyślności.

Edytowano przez opoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj