jacek16031989

Case International 431-Sprzęgło młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam jestem nowy zakupilem kombajn case international 431 i poprzedni wlasciciel mi powiedzial ze stal rok na dworze i teraz gdy zaplilismy to mlocarnia choci ciagle nie mozna ja wajcha wylaczc wiem tylko jak sprawdzalismy ze ta wajcha normalnie rusza caly srodek pod tym bednem bo otworzylismy taka maluska klapke na tym bebnie ale tam nic nie widac opricz tego ze gdy ruszam ta wajcha to cos am sie rusza ale nie moze wylaczyc mlocarni co moze byc przyczyna ??? moze jakis schemat jak to naprawic albo jak wyglada w srodku w mlocarni sprzegla czy co tam jest.wszytskiego rodzaju pomoce mi sa potrzebne bardzo ale to bardzo prosze o szybka pomoc ! Jezeli juz byl podobny temat prosze o wyslanie mi linku do tego tematu,ja szualem w wyszukiwarce i przejrzalem posty ale niestesty nie moglem nic znalezc bardzo prosze o pomoc z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9
Napisano (edytowany)

Kolego sprubuj wyregulować to sprzęgło, na tym cięgnie do dźwigni masz regulację, jeśli to nie pomoże to trzeba zdejmować tą całą obudowę. Tam masz normalne sprzęgło i dosisk, obejrzeć wszystko dokładnie. U mnie w 531 wytarta była tuleja na docisku, aż łopatki na docisku zaczęło mielić, wystarczyło wytoczyć nową tuleję.

Tu masz link do katalogu case, trzeba sie zarejestrować.

katalog do wszystkich case

Edytowano przez arekpl3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje pomocy pierwsze moje pytanie to jakiej firmy jet ten silnik w internationalu 6cylindrowy drugie w moim kombajnie international 431 siadly koncowki wtryskow czy wie ktos moze z czego beda pasowac jakies zamienniki bo dzisiaj bylem u takiego kolesia i powiedzial ze z perkinsa sie nadaja tylko ze maja inny symbol ale wszystko jest takie same jezeli mozecie to napiszcie z czego mozna dorwac jakies zamienniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siodmy    0

Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam pytanie odnośnie takiego kombajnu jak w temacie. Otóż od niedawna mój tata stał się posiadaczem takiego kombajnu i jest w trakcie zaznajamiania się z jego budową itd. I wspominał coś, że nie może znaleźć skrzynki z bezpiecznikami, więc może ktoś podpowie gdzie owa skrzynka się znajduje? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GazoMichal    1

Witam Ja posiadam 943 i skrzynkę mam obok rozdzielaczy, przy zmianie biegów. Dostęp do niej jest po odkręceniu bocznej osłony od strony przeciwnej niż operator. Proponuję u Ciebie też szukać w tych okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

poszukaj przy zbiorniku na olej hydrauliczny-tam gdzie przy kierowcy jest takie niby siedzenie,po prawo za wajchami.GazoMichał jak z częściami do 943 bo mam do kupna 953 i niewiem ,Teraz posiadam 531 ale chcę zamienić na większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siodmy    0

Szukałem tak, jak pisaliście, ale nie znalazłem. Na moje oko, to tam już są jakieś przeróbki z tą całą instalacją. A powiedzcie mi, jak w 431 jest podłączona oryginalnie stacyjka? Czy jest taka, że się wkłada tylko kluczyk a odpala jakimś innym guzikiem, czy jest taka, że zapłon i odpalanie w jednym? Bo u mnie jest tak, że jak nie zdejmę klemy z akumulatora (głównego wyłącznika prądu też nie ma), to palą się te różne kontrolki na zegarach mimo tego, że kluczyk jest wyjęty ze stacyjki. Tak w ogóle to są 2 stacyjki. Jedna służy do odpalania, a pod drugą są podpięte światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kars3    0

Witam mam pytanie jak ustawić Ustawienie i regulacja klepiska sa tam 2 wajchy a kombajn zostawia w kusku ale nie wiem jak to powinno być ustawione z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewek1267    1

Witam, czy jest ktoś kto mógłby opisać jak ustawia taki kombajn do koszenia danego zboża(ewentualnie jakieś fotki tych ustawień)? Chodzi mi głównie o ustawienia dźwigni od klepiska, obrotów młocarni, wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

witam, ponawiam pytanie kolegi @sewek1267...  bardzo proszę o odpowiedź, przynajmniej teoretyczna, która wajcha od wejścia i wyjścia na klepisko, i w która stronę się zwiększa a w którą zmniejsza szczelinę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj