Zaloguj się, aby obserwować  
przemal_1989

nowe ciągniki sdf seria TTV

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

4 spaliła mniej od 6 w każdej pracy. Może nie jest to do końca miarodajne, bo to tylko test dwóch DF, ale jakiś pogląd daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

czy 4s spali mniej od 6 w każdej pracy to sprawa wysoce dyskusyjna . Ale dręczy mnie jeszcze jedno zagadnienie które poruszyliście . Czy ktoś potrafi wymienić zalety i może wady zastosowania ramy w jeleniach czy to po prostu taki pic?

Edytowano przez lolmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak pokazuja wszystkie testy czworka mniej zuzywa paliwa od szostki i to nie jest sprawa dyskusyjna.

 

zastosowanie ramy nie ma zadnych wad poza wyzszym kosztem produkcji. na rame przenoszone sa wszelkie naprezenia zamiast na korpusy podzespolow napedowych i nie tylko. ponadto rama zapewnia latwiejszy dostep do ewentualnych napraw.

 

w mojej opinii szczegolnie wazna podczas agregowania ciezkich, badz daleko wysunietych maszyn zawieszanych.

 

apeluje jednak do zaprzestania OT, mam nadzieje, ze kwestie watpliwe zostaly wyjasnione i mozna bedzie wrocic stricte do ttv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW @brzozak czemu uważasz, że produkcja ciągnika 6 cyl. z tak małą mocą jak u mnie na przykład tj. 6 cyl. 100km jest niemiarodajne z tak dużą siłą uciągową przecież to moim zdaniem zaleta ciągnika aniżeli wada, zaznaczam że chce poznać punkt widzenia ponieważ to co napisałeś jest naprawdę interesujace ponieważ u mnie w gospodarstwie silver pracował bedzie z zestawem uprawowo siewnym grano system i moim zdaniem bedzie potrzebna dobra sila uciągowa, choc nie ukrywam że 4 cyl + duży obciążnik zeby nie podnosiło u przodu wystarczyłby.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jest to zaleta, ale nie wykorzystuje potencjalu uciagu takiego ciagnika, prawdopodobnie w wiekszosci sytuacji predzej zacznie schodzic z obrotow niz mielic kolami i oto wlasnie mnie sie rozchodzi. lepiej, zeby ciagnik mial zapas mocy niz zapas uciagu, bo to nieekonomiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

Pięć lat technikum samochodowe 5 lat ma wydziałe mechanicznym ,temat poruszany wielo krotnie ,testy analizy...

czwórka spali mniiej tylko przy małym opciążeniu.

Co ci z zapasu mocy jak maszyna będzie się ślizgała i nabijała mth :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Pięć lat technikum samochodowe 5 lat ma wydziałe mechanicznym ,temat poruszany wielo krotnie ,testy analizy...

czwórka spali mniiej tylko przy małym opciążeniu.

Co ci z zapasu mocy jak maszyna będzie się ślizgała i nabijała mth :lol:

Dziwny jest ten świat .. lalalal . To tak samo jak z najnowszymi badaniami naukowców którzy udowodnili coś tam jakąś pierdołe , chodzi o to że czasy się zmieniają i to bardzo szybko , wtedy kiedy się uczyłeś być może tak było ale teraz jest teraz technika idzie do przodu normy spalin niestety także i jest jak jest >> testy DLG jasno mówią który silnik w jakiej mocy lepszy , to tak samo jak mnie wyśmiał pewien diler jak się pytałem czy nie lepiej 4 cyl :" Panie 6 dłuższa cięższa do agragatu uprawow siewnego czy pługa obrotki tylko 6 cyl 4 sobie nie poradzi" omg tak tak 4 cyl jest krótsze o 20 cm i lżejsze chyba o 300kg (case maxxum) i jak mu powiedziałem czy to nie będzie to samo jak do 4 cyl wezme tuz-a i zawiesze na nim te 300kg to jakoś nic sensownego odpowiedzieć nie mógł.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@brzozak2 dzieki za odpowiedz, i rzeczywiście z tego co da sie zauważyc to rzeczywiście nigdy nie mieliłem jesszcze nim a tylko obroty spadają.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0
Napisano (edytowany)

No i TTV żarła żarła i zdechła .Skrzynia zrobiła mi żarcik i padła całe szczęście na gwarancji. A mianowicie w pewnej chwili bez żadnych znaków ostrzegawczych ciągnik przestał jechać ,tryb Auto i PTO nie działają a na manualu chodzi normalnie. Miał ktoś taki przypadek?

mam nadzieje że to tylko cos z elektroniką i po podłączeniu kompa da się do naprawic.

Edytowano przez lolmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Pięć lat technikum samochodowe 5 lat ma wydziałe mechanicznym

Powtórz szkoły bo widać nie uważałeś ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Mam takie pytanko odnośnie bezstopniówki. Wiadomo że jest to wygodne rozwiązanie ale czy sprawdzi się w warunkach polowych np orce ? Czy raczej lepiej sprawdzi się w transporcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

W jednym i drugim sprawdzi się bardzo dobrze, niewiem czy jest jakaś robota w której by się nie sprawdziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

stabilizacja gruntu ;) pełne obciążenie duże zapylenie i olej się gotuje :lol: bo jest problem z chłodzeniem, ostatnio znajomy tak Case załatwił <_<

problem bezstopniówek jest taki że mają duże straty momentu, zaletą jest to że moment jest przekazywany cały czas :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Pytam z ciekawości bo jak by dobrze poszło to miał bym ciągnik SDF z bezstopniówką i tak mnie to ciekawi właśnie czy nie lepiej było by wziąć "zwykłej skrzyni" lub pokusić sie o TTV :) A jak jest z żywotnościom takiej skrzyni?

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Czemu wybraliscie akurat TTV, a nie np. Case CVX?

Na czym dokładnie polega ten problem z zakopywaniem sie?

 

lolmax

Przy ilu mth wystąpiła ta awaria i jak ją usunięto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Bo wszyscy brali Fendty i JD to my dla odmiany DFa. Wtedy o Case nie myślałem, ale teraz na Pumę CVX lub Steyera bym się skusił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj