Zaloguj się, aby obserwować  
przemal_1989

nowe ciągniki sdf seria TTV

Polecane posty

LowRider    33

Czy Agrotron TTY ma ramę?? Pytam, bo posiada tą samą przekładnię co JD Autopowr, a zdaje się że eccom jest dedykowany do ciągników z konstrukcją ramową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja tam na wszystkie bezstopniowe mówię Vario ;) \

@lolmax a tym pokrętłem od ECO czy POWER można też kręcić w czasie jazdy?

No wyszła TTV 400 ale to czwórki, wolałbym szóstki. W zeszłym roku wyszły M410 i M420. Zainteresowanie na nie wcale nie jest wielkie. Z tymi TTV 400 może być tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Przecież są szóstki TTV 610 i 620 ;) a teraz doszły czwórki więc w czym problem?? że nie ma szóstek o mocy 120KM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nominalnej


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Problem jest w tym że mogli zrobić jakąś szóstkę. Tak jak to jest w serii K że wszystkie to czwórki a wyjątek K610 szóstka.

TTV 610 ma chyba 165 KM nominalnej. Ona ma inny silnik niż M610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

@Jasiupila kręce i tym i tym jak jest potrzeba podregulowania jednakże reakcja nie jest natychniastowa ,następuje po kilku sekundach

@LowRider ttv nie ma ramy dodają tylko wzmocnienie przy montażu tuza zo mozna mylnie ocenić. Jak szukałem ciągnika to oczywiście JD też oglądałem i faktycznie dealerzy zachwalali to że jest to wielki plus Jelenia jak jest w rzeczwistość tego nnie wiem ale skoro inne marki nie stosują ramy to chyba żle nie będzie. A co do ttv z silnikami 4 cylindrowymi to tak jak pisałem wcześniej że w moim odczuciu jeśli to ma być ciągnik przeznaczony do prac lekkich to nie polecałbym chyba się ze mną zgodzisz @Jasiupila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Do lekkich to jeszcze, jeszcze tylko kto kupuje ciągnik 140 KM do lekkich prac.

Moje zdanie jest może zacofane, ale wg mnie powinno być tak że w ciągnikach powyżej 120 KM powinny być szóstki.

@lolmax, ty tym kręcisz na postoju czy w czasie jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

za 5 lat we wszystkich ciagnikach ponizej 150 KM beda trojki... i to jest nieuniknione, chyba ze ktos ekologow wystrzeli w powietrze.

 

natomiast przy dzisiejszych system zasilania ilosc cylindrow nie ma najmniejszego znaczenia jesli chodzi o charakterystyke, to samo tyczy sie zywotnosci. problemem czworki jest slaba stabilnosc, poki co jd tylko odrobil lekcje i oferuje czworke z wlasciwosciami szostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@jassiupila-zdziwiłbyś się-u braciaka JD 6930 używany jest jako pomocniczy :D .

@brzozak-jakie JD masz na myśli-i niby dlaczego inne marki tego nie mają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kumpel ma takiego starego MF-a czterocylindrowego a przed tymi cylindrami masa wszystkiego (i pustego miejsca też )-czyli JD wyważa otwarte drzwi :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

calkiem mozliwe :D , nie mniej zrobili to tak, zeby wszyscy o tym slyszeli :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W moim gospodarstwie taki "cięzki i długi" przód to rzecz ze wszechmiar niepożądana akurat ale dla gospodarstw typowo "zbożowych" to raczej niegłupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

@Jasiupila ja kręce w czasie jazy a co do tego że nie widzę ttv do prac przy do mowych to próbowałeś kiedyś swoją ttv-ką szybko wcofasc przyczepę w wąskie miejsce to przecież katorga.

i jeszcze jedno Zadna 4 nigdy nie uzyska charakterystyki pracy 6 a dla czego? bo im więcej cylindrów tym jak wiemy więcej suwów "praca" rozłożonych na 1 obrót wału korbowego i linia przcy silnika stajesię mniej "agresywna" czyli silnik jest elastyczniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to chyba producenci silników 6 cylindrowych się nie starają, bo w aktualnie stosowanych silnikach o podobnej mocy, nie ma żadnej różnicy, oprócz tego że 4 cylindry potrafi mniej spalić :) (vide ostatnie porównanie DF 4 i 6 cylindrowych w ostatnim TOP TECHNIKA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

Oczywiście można udoskonalić 4 że będzie miała parametry ciekawsze od standardowej 6 ale jakims kosztem a jeżeli silnik mają identyczne uklady zasilania wydechu itd to 6 zawsze wygra a dla czego produkuje się naj więcej 4? (chodzi też o samochody)bo są naj tańsze jest to poprostu kolejny kompromis wmire wydajne za srednie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale w teście przeprowadzonym przez DLG silniki są można by rzez identyczne (obydwa z CR, 4V, intercooler :) z tym że 6 ma te 2 cylindry więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@lolmax dzis sterowanie wtryskiem paliwa daje takie mozliwosci, ze te 2 dodatkowe suwy mozna sobie miedzy bajki wlozyc.

 

zuzyciem paliwa bym sie tak nie podniecal (owszem srednio czworka zuzywa mniej), ale chodzi glownie o pojemnosc i stosunek pojemnosci do liczby cylindrow, a wszystko zawdzieczamy ekologom i normom jakosci spalin. uwierzcie caly swiat silnikow od 5 lat tylko tym zyje.

 

natomiast co do tych nowych czworek i szostek ttv, to uwazam, ze DF bardzo slusznie robi, gdyz nie ma sensu wprowadzac ciagnika 6 cyl ponizej 150 KM, albo inaczej bezsensu jest kupowac/sprzedawac/produkowac tak slaby ciagnik z tak duza sila uciagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

popieram ekoldzy załatwili cały świat motoryzacji, te całe normy emisji spalin ciągną za sobą wielkie koszty "tworzenia" silników spełniające te normy, a także każdy posiadacz nowszych silników ponosi koszty z względu na zwiększone zużycie paliwa lub teraz wprowadzane adblue (nie wiem jak to się dokładnie pisze)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

popieram ekoldzy załatwili cały świat motoryzacji, te całe normy emisji spalin ciągną za sobą wielkie koszty "tworzenia" silników spełniające te normy

najsmiesznie jest, ze wlasnie ZI nie spelniaja najnowszych norm, tzn tych ktore mialy byc wprowadzone w 2009, ale ciagle nie sa :lol: .

 

fiut z multiairem daje rade, pewnie teraz jeszcze ktos dolaczylem, ale generalnie jest kiepsko. moze byc prawdopodobnym, ze producenci zobowiazali sie do wprowadzania hybryd, elektrowozow jako ugode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

To jeśli ZI nie spełnia to już tylko pozostaje żywy kuń B) albo homonto na ekologa ;)

Przez tych ekoterrorystów koszty ponosimy niestety my płacąc wyższe ceny za pseudoekologiczy produkt ;[ Żadna firma nie będzie hojna i nie dołoży do interesu a koszty ukryje w końcowej cenie produktu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tzn ZI spelniloby z palcem w nosie normy dla ZS, ale w swojej lidze maja inne ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

Tak prawdą jest to śe z ludzi robi się idiotów że niby normy spalin! no to może hybryde albo inne g..

przecies te wszystkie rozwiązania są tak stare że mogli je stosować nasi dziatkowie ale teraz to "nowiść" tak jak żerówki (świetlówki)energoszczędne hahah a nik nie dopuści konkreków to to załamało by rynek naftowy. Co do porównań 6 do 4 to chodzi mi o taką samą poj. itd (czysto teoretycznie)

Edytowano przez lolmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ale 4 więcej spali od 6. No ale co tam tak jak mówiłem taki trend.

W sąsiedniej wsi gościu ma jakąś 130 KM Valtrę. Jaki to dziadostwo ma odgłos. Jak to słyszę to mi się żygać chce. Gościu sam mówi że żałuje. Wolałby szóstkę JD.

Inny gościu ma Fendta 415. On ma niby 155 KM więc powinien mniejszą piątkę tachać. Tylko jest taki problem że jest za krótki. I zaś d*pa.

Dodam że obydwoje pokusili się ceną bo 4 były trochę tańszy.

John Deere 6534 jest na ramie szóstki. Tylko dealer coś go zbytnio nie polecał. Raz ze znajomym byłem u dealera. Znajomy był nim właśnie zainteresowany ale mu go odradzili. Dzięki temu że jest na ramie to mogli tak zrobić. Ale co mają zrobić te marki co nie mają ramy? Bo tak ogólnie to która marka bawi się jeszcze w ramę w ciągnikach między 120-150 KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj