CIAPEK1981

Claas Mercator 60 -Instalacja elektryczna

Polecane posty

CIAPEK1981    8

Witam, zostałem posiadaczem MERCATORA 60 (wersja ze Szwecji, z przodu napis VOLVO zamiast CLAAS, silnik mercedesa). Mam mały problem z instalacją elektryczną, mam instrukcje obsługi tego kombajnu ale w tej instrukcji nie ma schematu elektrycznego kombajnu. Może ma ktoś taki schemat elektryczny? Druga sprawa to po co jest taka duża czerwona kontrolka w lewym dolnym narożniku na panelu sterowania. Jeszcze jedna sprawa to sygnał dźwiękowy, w instrukcji obsługi jest napisane, że gdy silnik sie przegrzeje to włączy się sygnał dźwiękowy, czy to prawda? I jeszcze jedna sprawa a mianowicie jak naciągnąć pasek klinowy jezdny między skrzynia biegów a kołem pasowym (po prawej stronie kombajnu).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Kontrolka może być podłączona wraz z sygnałem dźwiękowym do czujnika na wytrząsaczach w tylnej części kombajnu a jest to po to, że jeżeli zapcha ci się słoma to Ci sygnalizuje dźwiękowo i ta kontrolka tak bynajmniej jest w nowszych i większych Claasach a ewentualnie ta kontrolka może być jeszcze od czujnika na filtrze powietrza lub hamulca ręcznego, a pas jezdny napinasz hydraulicznie przyspieszacz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ten pas napina się podczas jazdy przyśpieszania, zwiększając obroty skrzynia co za tym idzie prędkość kombajnu bez zmiany obrotów silnika. Robisz to dźwignia rozdzielacza. Poszukaj sobie w google co to jest wariator pasowy.

Klakson na pewno powinien za działać gdy zapcha się słoma na wytrząsaczach. Wejdź z tyłu pod kombajn i na górnej blasze poszukaj zwisającej klapki i przycisku. Warto by działał bo sąsiadowi o mało się kombajn nie spalił.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

co do sygnału dzwiekowego to prawda, gdy płyn chłodzący osiągnie 100stopni , załączy sie klakson, to samo gdy się zapcha na wytsąsaczach jak koledzy wyżej piszą... pas jezdny napinasz dzwignią na rozdzielaczu na pozycji 3 pchając ja do przodu podczas jazdy... tzw. przyspieszacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

post-19125-0-14705100-1296415941_thumb.jpegTylko ten pasek klinowy musi być jakoś naciągany, w starszych mercatorach na kole pasowym czy skrzyni biegów jest taka sprężyna o średnicy około fi 100 mm (załącznik), w moim mercatorze (rocznik 1978) jest taka guma w kształcie talerza, wydaje mi sie, że to ta guma jakoś naciąga ten pasek klinowy. Co wy na to.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

pas jezdny załozony jest na tzw Wariatorze(koło złożone z dwóch talerzy ) czyli kole które zweża sie i rozchodzi za pomocą hudraulicznych siłowników(założone jest ono na wale przechodzącym przez szerokośc kombajnu)... jeżeli koło to sie zwęża pas zaczyna chodzić po wiekszym okregu co oznacza jego naciągniecie i za razem szybsze obroty zdawane na skrzynie biegów... a jeżeli rozszeżymy koło wariatora pas chodzi po małej srednicy koła i jest wtedy luzny. pozdrawiam

 

 

http://moto.allegro.pl/kolo-pasowe-claas-merkator-50-60-70-75-wariator-i1420010850.html a tu zdjęcia pogladowe wariatora, to to powoduje naciąg pasa jezdnego

Edytowano przez krzys924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

post-19125-0-14705100-1296415941_thumb.jpegTylko ten pasek klinowy musi być jakoś naciągany, w starszych mercatorach na kole pasowym czy skrzyni biegów jest taka sprężyna o średnicy około fi 100 mm (załącznik), w moim mercatorze (rocznik 1978) jest taka guma w kształcie talerza, wydaje mi sie, że to ta guma jakoś naciąga ten pasek klinowy. Co wy na to.

 

Pozdrawiam

 

Ta guma to jest słoneczko. Służy ono do dociskania tej drugiej połówki koła (tej od strony koła). Jeśli użyjemy przyspieszacza, wtedy z tyłu koła się zciskają i pas jest wypychany na zewnątrz, a co za tym idzie, że z przodu koła się zwężają, bo pas przecież swojej szer. nie zmienia ;) I do tego jest to gumowe kółka (w środku jest taka jakby sprężyna w kształcie słońca) żeby podczas przyspieszenie pas, nie wypchał drugiej połówki i żeby pas luźno nie chodził, bo by się ślizgał.

A tak zapewne wygląda twoje słoneczko, tylko że jest wypełnione czarną gumą... http://pokazywarka.pl/0d01ab/

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czAApla    0

Wiem, że sygnał daje dźwięk gdy zapcha się komora klawiszy wiem z doświadczenia, czy na przegrzanym silniku to nie wiem bo się nie zdarzyło. Paska raczej się nie naciąga u mnie jest strasznie luźny i tak na nim jeżdżę. Kontrolka jest od kierunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotex13    0

witam. dlaczego po włożeniu kluczyka do stacyjki sygnał zaczyna działać i nie da się go wyłączyć? Kombajn claas mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon22    0

Nie dam sobie ręki uciąć ale w bizonie chyba też tak jest, że jeśli włożysz kluczyk do stacyjki klakson daje sygnał a po zapaleniu ustaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj