claas620

Czy ciągniki po pokazowe są godne uwagi?

Polecane posty

claas620    0

Witam z AF planuje kupić ciągnik nowy ale oglądając aukcje na allegro zauważyłem że są też ciągniki po pokazowe które mają po 50mtg albo 40mtg!Czy są warte uwagi takie ciągniki czy to zależy od marki interesują mnie Claas arion 620 CIS John deere 6630 comfort lub jakiś new holland około 140 km ? Można ciągniki po pokazowe kupić taniej ale czy to nie będzie później klapa i trzeba będzie dołożyć? pzdr

Edytowano przez claas620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

sasiad kupil kombajn bizona rekorda i dobrze na tym wyszedl bo troche taniej od nowego .

mysle ze to jest dobry interes . tak samo jak sie kupuje maszyny uprawowe po pokazach troche farba sie wytrze i cena dosyc sporo w dol idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się to, że ma kilkanaście mth to normalka przecież na tereny wystaw nikt tego nie przepycha tylko jeździ itd. A tak jak mówił przedmówca cena jest niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Mój wujek kupił Deutza 100 koni z turem po pokazach i dyskową pottinger. Dobrze na tym wyszedł i maszynki pracują bezawaryjnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas620    0

skoro tak mówiecie to trzeba się zainteresować heh to że farba się zedrze to ciul nawet lepiej bo jak ja kupiłem grubera to ziemia się kleiła do łap a farba to i tak się zedrze jak by nie patrzał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kolega Overuma jak kupował 5 skib to ok 10 tyś taniej bo farba była lekko starta :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem agregat uprawowo-siewny aresa tl i siewnik kongskilde na talerzach i cena była sporo mniejsza bo właśnie farba była zdarta troszke na talerzach i to wszystko... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas620    0

Kolega Overuma jak kupował 5 skib to ok 10 tyś taniej bo farba była lekko starta :D

To naprawde warto za 10 tysi to masz już przyczepe fajna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

mój znajomy pracuje u korbanków, i te ciągniki co są po pokazowe to podobno są czyszczone w środku i myte, wstawiają je jako nowy sprzęt. To jest śmiech bo u wielu dealerów widziałem jak sprzedawali po mniejszej cenie jako sprzęt po pokazowy bez żadnych machlojek;/


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jak to nie :) . Praktycznie w każdym popokazowym są cofane liczniki, albo poprostu odcinane na jakiś czas. Taki ciągnik poprostu nie gaśnie tylko leją mu paliwo i do przodu.

Edytowano przez karolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adim44    0

Około 12 lat temu mój wujek kupił właśnie NH 70-56 traktor był po pokazie co zaowocowało sporym upustem a traktor przed sprzedażą był dokładnie wyczyszczony umyty zero śladów użytkowania i do tej pory jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Wątpię że ktoś przy zakupie nowego ciągnika zwracał by uwagę na opony,po prostu patrzy każdy nowy ciągnik to musi mieć wszystko dograne i nikt nie zwraca uwagi na taki szczegół i jeszcze na małe ryski ;)

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kurde wiecie co?? Coś mi się nie chce wierzyć żeby tak durzy diler jakim jest D.H. Korbanek takie machloje odstawiał , co innego wciskać ludziom kit żę np JD pali jak smok itd albo że kombajny agco są lepsze od claasa itd to by przeszło ale cofanie liczników!!! A po drugie przecież mają w swojej ofercie ciągniki po pokazowe


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas620    0

Wątpię że ktoś przy zakupie nowego ciągnika zwracał by uwagę na opony,po prostu patrzy każdy nowy ciągnik to musi mieć wszystko dograne i nikt nie zwraca uwagi na taki szczegół i jeszcze na małe ryski ;)

ale jak pojedziesz kupic i będzie ze nowy a będą kurde malutkie środki użytkowania a powie ci ze nówka? to niech spierd... ten dealer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

@ JDKamil co ty opowiadasz za glupoty korbanki tak samo sprzedaja sprzed po pokazowy i tego nie ukrywaja jak szukalem pluga to bylem u nich i mieli 5 ibisa tylko mi bylka potrzebana 4 spuszczali 7,5tys zl na plugu i dodawali komplet nowych lemieszy z dlutem do tego!!! wiec nie kituj tu takich bajek!!! sprzed ktory byl na wystawie a nie pracowal to juz inna sytuacja i tak leci plotka znajomy powiedzial znajomemu a prawdy w tym niema.

Edytowano przez JEDREK

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oni na pokazowe biorą te modele, które szybko schodzą. Więc nie zdążą dużo mth naklepać, chociaż nie wykluczam, że przy pomocy kompa w serwisie da się licznik przestawić. Nawet jak wyzeruja licznik to ile na pokazach naklepią 20 mth przeciez tego nie robi jeden ciągnik zabardzo by się zniszczył. Mfy w standardzie są bogao wyposażone więc łatwo ciągnik z placu sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Kupić bronę czy agregat po testach to nie to samo co ciągnik. Co z tego że przebieg jest symboliczny skoro to ciagnik po gwarancji albo kończy się za 2-3miesiące. Co jak co ale kupując ciagnik za 300-400tyś i niemieć absolutnie żadnej gwarancji i żyć w niewiedzy czy za miesiąc nie będzie trzeba czegoś naprawiać za kilka tysięcy? Jak opuszczą nawet 50tyś gdzie i tak unia zwróci połowę to żadna okazja.

Ja tam wolę dołożyć w swojej kieszeni te kilka tysięcy które przy całkowitej cenie ciągnika są niewielką dopłata i mieć nówkę o którą dbam od początku i nikt mi w fotel nie pierdział.

Poza tym te z testów są różni skonfigurowane i niezawsze jest tam to co się chce, a jednak jak sie wydaje +300tyś zł to chyba powinno się płacić za to co sie chce a nie to co jest.

Edytowano przez marekgizio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

@ JDKamil co ty opowiadasz za glupoty korbanki tak samo sprzedaja sprzed po pokazowy i tego nie ukrywaja jak szukalem pluga to bylem u nich i mieli 5 ibisa tylko mi bylka potrzebana 4 spuszczali 7,5tys zl na plugu i dodawali komplet nowych lemieszy z dlutem do tego!!! wiec nie kituj tu takich bajek!!! sprzed ktory byl na wystawie a nie pracowal to juz inna sytuacja i tak leci plotka znajomy powiedzial znajomemu a prawdy w tym niema.

Gadanie co jest po pokazowe wystawione to jest, wierzysz w to że wszystkie po pokazowe maszyny sprzedają jako używki, co mogą kasy zebrać więcej jako za nowe? śmiech i tyle!


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze to tych ciągników na pokazy tak nie rozdaja na lewo i prawo. Bo pierwszy lepszy z ulicy przyjdzie u jednego dealera weźmie na orke u drugiego na siannie. Na pokazy dostają naprawde nieliczni. Jeśli chodzi o pokazy organizowane przez dealerów np na wystawch to jeżdżą kierowcy firmowi i nie widziałem aby jakoś specjalnie te sprzęty katowali.

Po drugie gwarancja jest wystawiana od daty zakupu w większości przypadków, okres u którym ciągnik jeździł po wystawach i pokazach się nie wlicza. Ciagnik ma to do siebie, że przy niewielkim przebiegu nie widac zużycia wystarczy wyczyścić. Na maszynach typu pług praktycznie odrazu widać ślady używania. Nikt przecież lemieszy nie będzie malował więc opuszcza się cenę i git. Dealer czy importer wliczy tą strate w koszty promocji czy coś tam i każdy jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

naj śmieszniejsze jest to że ktoś chce kupic TANSZY!!!! ciągnik ale najlepiej żeby był nowy broń boże nikt w nim nie siedział a na liczniku najlepiej żeby miał 0000 mtg...... to chyba normalne że jak ktoś kupuje po pokazowy ciągnik to powinien się z tym liczyć ze nim już ktoś jeździł... jak chce być pierwszym co jeździ danym ciągnikiem to polecam nowe prosto z fabryki:) i takie moje zdanie a opowiadanie co z tym ciągnikiem nie robili ile nie cofli mtg to takie gdybanie. chyba normalne że jak ciągnik na pokazie orał czy siał to trzeba go umyć wyczyścić bo jak by tego nie zrobili to zaś wszyscy by gadali jakie to syfy nie sprzedają i nawet im się nie chce ich doprowadzić do porządku;p a z pokazowymi to jest tak ze jak taki przywiozą na pole to ile fabryka dała bo przeciesz to nie mój to mogę się po bawić sprawdzić czy da rade... nie raz na wystawach widziałem jak np podczas prasowania słomy prasa za ciągnikiem nie jechała tylko leciała a na zakrętach czasem w ogóle ziemi nie dotykała:D znam niby dilera akurat kombajnów co sprzedaje niby pokazowe a te kombajny cały sezon tłuka się na usługach.... stare hedery nowy kombajn i git:D ale to nie świadczy o tym że to są złe maszyny;p czasem taka lepsza od niby rolnika bo taka firm nie wkłada byle jakich cześci tylko orginal bo to musi jechac a nie psuć sie :) i mszyna przynajmniej sprawdzona:D każdy widzi co kupuje i zawsze moze zapłacic i mu komputer podepna i zobaczy co ciagnik czy tam kombajn robił wcześniej:P:)

Edytowano przez michael01989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas620    0

Kupić bronę czy agregat po testach to nie to samo co ciągnik. Co z tego że przebieg jest symboliczny skoro to ciagnik po gwarancji albo kończy się za 2-3miesiące. Co jak co ale kupując ciagnik za 300-400tyś i niemieć absolutnie żadnej gwarancji i żyć w niewiedzy czy za miesiąc nie będzie trzeba czegoś naprawiać za kilka tysięcy? Jak opuszczą nawet 50tyś gdzie i tak unia zwróci połowę to żadna okazja.

Ja tam wolę dołożyć w swojej kieszeni te kilka tysięcy które przy całkowitej cenie ciągnika są niewielką dopłata i mieć nówkę o którą dbam od początku i nikt mi w fotel nie pierdział.

Poza tym te z testów są różni skonfigurowane i niezawsze jest tam to co się chce, a jednak jak sie wydaje +300tyś zł to chyba powinno się płacić za to co sie chce a nie to co jest.

to znaczy że jak jest po tych pokazach to gwarancja mniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj