Zaloguj się, aby obserwować  
Bartmk

Jakie siedzenie

Polecane posty

Bartmk    0

Siemka mam porwane siedzenie 'kierowcy'' w swoim zetorze 7211 i zastanawiam się czy kupować nowe jak tak to jakie?.Czy może dać do obszycia jak tak to czy materiałem jakimś typu ''skóra'' tak jak w oryginale czy może w jakimś materiale takim co przepuszcza powietrze coś jak obszycia foteli łóżek itp pewnie wiecie o co mi chodzi.Zastanawiam się też czy takie obszycie jest opłacalne bo nie wiem ile może kosztować.Jeżeli ktoś z was wymieniał czy tp siedzenie proszę o odpowiedź

Edytowano przez Bartmk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Tzn plecy oparcie na plecy w jednym miejscu ale pod tyłkiem to całe aż gąbki wychodzą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

poduszki mozna dac do obszycia i zrobią jak oryginal albo kupic nowe a nie cale siedzenie

obszycie podobno kosztuje ok 50 zł tak sztuka a nowa poduszka chyba ponad 100 zł kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Aha a nie wiesz jaki może być koszt obszycia jakimś materiałem tylko raczej nie dermą czy sztuczną skórą bo od tego można sobie tyłek odparzyć w lato a co do tych nowy siedzeń to sam właśnie nie wiem bo w zetorze to wygląda dość masywnie a te zamienniki to widać że takie nie do końca.Nie mówię o tych siedzeniach po 1500 zł ;d .Lub zastanawiam się może obszyć dermą czy tp i założyć pokrowiec żeby tyłek się nie grzał ??;p bo wiem z własnego doświadczenia że w lato przy upałach nie idzie wysiedzieć na tych siedzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Przed chwilą patrzałem to widziałem te poduszkę pod tyłek za 150 zł a pod plecy też jakoś 140 zł jakoś tak.To tak jak poprzednik pisał że najlepiej dać te poduszki do obszycia chyba dobrze zrozumiałem tylko właśnie jak one są przyczepione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

te poduszki trzeba od spodu taka drut ( sprezyne) nacisnac przez otwor i przesunac i wtedy sie zdejmuje te siedzenie i oparcie . ja w zwoim zetorze wyciolem z materialu takiego jak luzka sa obite i zrobilem taki beret i wlozylem sznurek zalozylem na siedzenie i naciaglem i jest ok powietrze przepuszcza , tanio i szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te poduszki są o tyle dobre że można je wymienic tak jak napisali trzeba odgiąć drut i wyjąć z zaczepów raz widziałem na allegro takie to komplet orginalnych był za 200 zł wydaje mi sie ze raczej tak nie dużo co do obszywania to tapicer z wymianą gąbek też pewnie moze zaśpiewać ze 100 zł a jeszcze nie będziesz mieć wyprofilowanych oparć jeżeli masz gąbki ok to kup sobie materiał nie derme tak jak była w starszych modelach tylko najlepiej welur, tak jak jest w nowszych, mam w swoim i jest elegancko łatwo sie czyści a siedzenie ma przewiew te oparcia idzie rozmontować te blache co jest na obwodzie i pod spodem odgina się na zaczepah i ją zdejmuje odchodzi ci ładnie materiał docinasz nowy zakładasz, jak tak w 5211 robiłem bo mi sie derma potargała, i zapinasz te obwódke i zaczepy i zakładasz i powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz sprężyny podstawe dobrą nie popękaną to nie opłaca się są podobne do tego siedzenia za 300zł ale szkoda na to kasy bo takie wybija się bardzo szybko, takie jakie masz to nowe kosztuje coś pod 800zł czeskie, mówie całe poduszki nowe to koło 1/4 ceny ale jeśli masz dobre te gąbki to weź jak nie dasz sobie rady daj tapicerowi myślę ża za jakieś 100 zł powinien dać rade obszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

aha ok w sumie racja o mógł byś dokładnie opisać jak zdemontować te poduszki.tzn od spodu tak jak wcześniej ktoś pisał czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tam jest taki drut boczna to wkładasz ręke od spodu a jak ci sie uda to podciągnij w góre ewentualnie w dół bo to różnie jest olne tak samo drut podginasz ono sie tak podnosi i wychodzi z zaczepa, dzisiaj odbierałem siedzenie od kangura i tapicer mi powiedział że zależy co chcesz jak skaj to obszycie z materialem 100 a welur 120zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj