zetor1111

Żmijka do paszy -elastyczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor1111    2

Witam szukam żmijki którą działa pod roznymi kątami pracy takiej którą stosuje się do polączenia silosu z pelnoporcjówka z stacją paszową która jest w plastikowej rurce (chyba 2'' czy 1,5''). Gdzie można ją kupic a jak nie wiecie to podajcie jakieś firmy które zajmują się montażem stacji paszowych w woj. podlaskim. Dziękuj i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Jeżeli chodzi o firmy to np. geneu lub indoor. Mają coś takiego bankowo bo stosują to jako podajnik paszy z silosów do linii paszociągów w kurnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja mam paszociag z kurnika i tak wybieram z silosów, strasznie szybko sie zuzywaja te kolanka, pare godzin pracy i juz przetarte...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Z tymi kolanami to też już sobie poradzili. Początkowo były za ostre i fakt szybko się przecierały lub nawet spirala pękała. W tej chwili możesz zamówić łagodniejsze łuki (a dokładniej jest tam ten sam kąt tylko kolano jest wydłużone) i problemu nie będzie (przynajmniej u mnie nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

ja bym potrzebował jakieś 10 m tego paszociągu z jednym kolanem 90 st. i drugim 130st. Jaki by silnik chodził w takim paszociągu? Można tym paszociągiem pobierać paszę z klepiska albo z tej rury która wchodzi do środka silosu płaskodennego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Silnik wystarczy około 1-1,5 kW bo i tak spirala podpinana jest do przekładni, a nie bezpośrednio pod wałek silnika. Możesz pobierać z klepiska jednak bardziej polecałbym silos, bo ten podajnik musisz co około 2-3m do czegoś podwiesić żeby się nie powyginał. Jeżeli potrzebujesz kąty 90 i 130 to raczej musisz kupić 3 kolana bo chyba 90 nie występuje jako jeden element i polecałbym kupno tego podajnika o średnicy 100mm bo one nie mają jakiejś dużej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

mi chodzi o to żeby tym paszociągiem sypać zboże do żaren bo nie chcem kupywac śrutownika bijakowego ssąco-tłoczącego za bagatela 7 tyś który bedzie miał dwa razy taki silnik i wydajnośc taką sam jak rozwiązanie które wymyśliłem więc myslę że 75 wystarczy. Nie wiecie ile wytrzymuję te paszociągi bo plastikowa obudowa nie bedzie wieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj