Pavel

Fendt Farmer 309 C/i [opinie]

Polecane posty

Hiltonik    0

Witam

Wyposażenie raczej standard.

Rocznik 2006 Kwiecień

Z przodu 520kg obciążnków.

No zaczep do jednoosiowych jeszcze wziołem.(1500zł netto)

Cena 211 tys brutto.

Pali raczej tak jak mówisz koło 15l/h przy dużym obciążeniu.

Także na oszczedność raczej przy zakupie liczyć nie można.

Ale coś za coś.Raczej jestem zadowolony z niego.

Zdjecia jak bede miał chwile wrzucę na agrofoto.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no to z tym spalaniem nie zaskoczyłeś  :- .niedawno kolega był na praktykach w norwegii-gospodarsto 6 fendtów-trochę się najeździł...mówił że 307 to na oparach jeździ-tak mało pali.niedaleko mnie koleś ma 611 i 307.mówił że 307 pali połowe tego co 385 a przy turze fendtem dwa razy więcej zrobi...ile Twój pali średnio na mth albo godz???mój MF przy pługu jak miał naprawde ciężko to palił ok 11 na mth.ile litrów ma zbiornik paliwa?starczy na 10h pracy??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Jestem ze świętokrzyskiego.

Ogumienie standard takie posiadam:

przód 440/65 R 24

tył 540/65 R 34

Bak ma 100l ale wiecej niż 90l nigdy nie udało mi się tam wlać a tankuje zawsze na stacji.

Na 10 godzin ciężkiej pracy nie da rady żeby wystarczył.

Jak sie dobrze orientuje przedni TUZ i WOM kosztowałby ok.30 tys netto ale pewny nie jestem bo nie byłem zainteresowany.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a on nie ma przypadkiem 3 stopniowego powershiftu (to po prawej stronie kierownicy?) a jak konfort pracy ? to twój podstawoiwy ciągnikw  gospodarstwie? masz wichra chyba jest z kołami jezdnymi i 250mth to duzo w jeden sezon :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Ma 3 półbiegi a nie powershift ponieważ te półbiegi włącza się ze sprzęgłem. W sumie jest 21 biegów

Wicher bez kół jezdych. Ma co podnosić bo waży 1500kg i jest troche długi.

Komfort idealny zadnych zastrzeżeń fotel pneumatyczny z róznymi bajerami. Sprzęgło Turbomatik podnosi bardzo komfort zwłaszcza na uwrociach. Tak podstawowy ciągnik na 40ha 250h to nie dużo. Kupiłem go w kwietniu więc do całego sezonu mu jeszcze troche brakuje.W wiosnę jeszcze nie pracował w polu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a ten Turbomatik to jest takie cos ze jak puscisz gaz nawet na biegu pod obciazeniem to on prawie stoi ale nie zgasnie (nie zdusi sie?) a te przełaczanie zółw zając(chyba reduktor albo wzmaczniacz momentu) to tez trzeba ze sprzegłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Turbomatik to tak że puścisz sprzęgło a on może stanąć jak ma obciążenie. Dodajesz gazu ruszasz. Przy nawrotach możesz delikatnie nawrócić nawet jak nawracasz na wysokim biegu.

Żółw zając to są biegi terenowe szosowe więc też ze sprzęgłem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Mam pytanie do Piotra.

Jaki pług ciągniesz za swoim MF?

Ja szukam dla siebie jakiegoś 3 -skibowego Kvernelanda.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no to jest właśnie kverneland model L.rok produkcji tej serii od 83 do 91- na nim nie ma daty więc nie wiem.jest to 4*40 w praktyce wychodzi 1,7m, zabespieczenia kołki, ramie do wału przedpóżki.dałem za niego 9 tyś.wymieniłem dwie odkładnie pare pierdół.dałem do piaskowania, pomalowałem i kiedyś kolega mnie sie pyta ile za niego dałem 30 czy więcej  8) do MF jest akurat.jak chesz trójke to 3*50

mam pyt o Fendta.

na dzwigni od półbiegów widziałem czerwony(chyba) przycisk-do czego służy??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a to i ja wiem bo ta dzwignia ma 3 przełozenia l M i S ale i trzy przełozenia w tym ze na srodku jest luz wiec na dole jest M na górze L i zeby na S to ten gózik i w dół a juz mówił ze to ze sprzegłem trzeba waczac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

bedzie miło a kolega w jakiej dziedzinie rolnictwa? produkcja zwierzeca, roslinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Teraz nie wiem o kogo chodzi, czy o mnie czy mojego kolege ;).

Jeśli o mnie to, u mnie jest mieszana. Choduje trzodę chlewną (12 loch) i uprawiam rzepak, zboże oczywiście idzie na pasze.

Mój kolega też choduje świnki (nie pamiętam ile ma teraz loch, ale chyba coś ok. 18, może 20). Poza zbożem, które musi uprawiać na pasze ma też cebule i buraki cukrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a to pewnie dzieki tym burakom :P bo myslałem ze zapomiałes zera na koncu ilosci loch dopisac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Cześć Hiltonik.

Mam Już Fendta jakiś czas, właśnie zamówiłem Wichra 3 metrowego. mam pytanie, jak się sprawuje, tzn pod jakie uprawy go wykorzystujesz i jak się nim jeździ w takim zestawie, oraz jak się zachowuje na glebach zakamienionych. Myślałem nad 4 metrami, ale w końcu ta waga sama mnie odstraszyła. Sieję trochę cebuli i głównie pod to będzie wykorzystywany. A tak poza tym Fendt najlepszy jest, mam go już 3,5 roku i żadnej awarii, tylko nie wiem skąd to się bierze ale silnik trochę się lepi kurzem, nie mogę dojść dlaczego?

Dzięki. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

fendt fendt fendt normalnie mistrzostwo jak ja marze o takim 309ci ale kiedys sobie kupie i wtedy to bedzie maszynka u mnie na podworku stala narazzie sie musz 1014 zadowolic :-


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Cześć

Tak mam Fendt 309 C. Zdjęcia wrzucę niedługo, jak tylko go z garażu wyciągnę. Zamówiłem sobie po 1000 godzin przegląd od korbanków, żeby przejrzeli co i jak, czy wszystko w porządku. Okazało się że pokrywa od zaworów nie była w jednum miejscu dokręcona, ale to chyba gdzieś z instalacji paliwowej wycieka, wyciek jest niezauważalny, ale silnik lekko jest oklejony tłustum kurzem.

Ja przez sześć lat jeżdziłem ursusem 1014 nówka nie śmigany. Gość gdy go z podwórka zabierał byłw szoku, że ma tylko 1200 Mth. Dzięki Bogu już go nie ma, jest za to 309 C. następne marzenie to coś większego na większy areał, ale o zwiększeniu narazie można zapomnieć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

hej a skąd ejstes jak mozna wiedziec ? jaką prowadzisz produkcję zwierzeca czy roslinną? :unsure: odezwij sie do mnie na gg jak mozesz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Ja mam Wichra od lata robił tylko pod oziminy.Ale u mnie raczej pod buraki szykuje bo tutaj powinien sie wykazać.

Wiesz ja mam 500kg obciązników z przodu to da rade podnieść 3m Wichra bez nich zadnych szans nie daje.

Manewruje sie znośnie ale czuc ciężar jednak.

Wczoraj kupiłem używanego Kvernelanda 4 skibowy model LD.

Zobaczymy jak bedzie chodził z nim podnosi raczej lepiej go niż Wichra.

Jak coś pisz na e-mail: uraa@interia.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Witam

@Hiltonik oczywiscie zrób zdjęcia zestawu jak mozesz wstaw do galeri jak bedzie czynna,a jakbys mógł wyslij na maila rolnik_90@buziaczek.pl .

jaka szerokość roboczą bedzie miał ten kverneland i jakies zabezpieczenia ma? Pozdrawiam :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj