Pavel

Fendt Farmer 309 C/i [opinie]

Polecane posty

Olik    3

A ja muszę wam powiedzieć, że u mnie w okolicy są 3 Fendt-y 309 Ci i w każdym to samo sie popsuło, a mianowicie złamały się wajchy zmiany biegów;] Wada czy czysty przypadek?? Jak jest u was czy też mieliście takie przeżycie związane z tym Ciągniczkiem?? Pozdr;))


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

309 to dobry ciągnik , znajomy zapina go do 3m rototilera Amazone tyle że fakt lekki przód i trzeba mu solidny ciężarek zapodać na przedni TUZ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a co się dokładnie stało???tarcza się skończyła??? :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nie wiem co dokładnie, wiem tylko jak :)

 

ale mozliwe, że sie zatarło :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Jak co sie posuł tylko mnie nie strasz!!!!!! Który rok ciagnika i dlaczego padło pewnie z zaniedban własciecieli, widziałem juz różnych co mieli nowy sprzet a tak go zdewastowali jesli chececie opisze kilku,


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Wracając jeszcze do tych wajch itd. to jak braliśmy nowego jd 5720 i pracownik go przyprowadzil to powiedzial że fajna maszynkaa jak byliśmy po odbiór 930 to na pierwszy rzut oka był przerażony, że będzie ciężko sie nauczyć jego obsługi, te komputery itd. ale jak się okazało gdy pojeździł tym fendtem tydzień to powiedział że niczym prostszym jeszcze nie jeździł. Na koniec stwierdził że wystarczy dobre szkolenie takie jak np tam wtedy u korbanków i przeczytać całą instrukcję obsługi i obsługa fendta wydaje się bardzo prosta. Bo chyba oczywistym jest faktem że nie posadzi się byłego PGR-owca na taki ciągnik tylko człowieka chociażby po szkole średniej. Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Wracając jeszcze do tych wajch itd. to jak braliśmy nowego jd 5720 i pracownik go przyprowadzil to powiedzial że fajna maszynkaa jak byliśmy po odbiór 930 to na pierwszy rzut oka był przerażony, że będzie ciężko sie nauczyć jego obsługi, te komputery itd. ale jak się okazało gdy pojeździł tym fendtem tydzień to powiedział że niczym prostszym jeszcze nie jeździł. Na koniec stwierdził że wystarczy dobre szkolenie takie jak np tam wtedy u korbanków i przeczytać całą instrukcję obsługi i obsługa fendta wydaje się bardzo prosta. Bo chyba oczywistym jest faktem że nie posadzi się byłego PGR-owca na taki ciągnik tylko człowieka chociażby po szkole średniej. Pozdrawiam!!!!!

Oczywiście @Gimo masz zupełną racje...a i jeszcze coś, nie nawidzę jak taki PGR-owiec mówi że po co Ci taki ciągnik ja tam kiedyś i 60-tką robiłem i było dobrze. No tak robiło sie i 60-tką w swoim czasie jak trzeba było, ale w niej 5 godzin przesiedzieć np: w orce to męczarnia a ja moim DF orałem kiedyś cały tydzień po 10 godzin dziennie i do domu wracałem wypoczęty, w co wątpie, że by było po całym dniu w Ursusie C-360 :rolleyes:) Pozdrawiam


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

wracałeś wypoczety? to co Ty tam spałeś?

 

 

jak sarkazm to zwrócę honor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie no te słowo wypoczęty to tylko takie porównanie :lol: bo praca w C-360 a w moim DF to naprawdę niebo a ziemia B)

 

PS: nie, nie potrzeba zwracać honoru, najlepszym się zdarza B)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2
Co myslicie o tym ciagniczku-ma moze ktoś jak tak to jakie spostrzezenia?:)

To jest piękny ciągniczek.. Idealny do siewu i ochrony roślin :P


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Mój wujo ma Fenda Farmera 309 Ci kupił go w grudniu w 2006r. i jak do tej pory nie było żadnych awarii oprócz tego że urwał się jeden drucik w joisticku od tura;) ale to drobnostka.Te modele mają lekki przód,ale jezeli ktoś ma przy nim tura to problem jest rozwiązany:)Polecam ten ciągnik, u mojego wuja pracuje na ok 50 ha i praktycznie wsztstkie prace robi sam i spisuje się w nich bardzo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
przedstawiciel handlowy był naprawde spoko.nawet był kilka razy (juz po kupnie) zapytać jak maszyna się chowa ;) jednak rozkręcił swój interes a nowego nie znam...

 

Do mojego wuja zagląda co jakiś czas i przywieziie pare upominków B) @pioter czy do ciebie przyjerzdżał niejaki pan Karol B.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Teraz moża już kupić tylko 307 i 308 z modelu Ci a 309 to już vario jest produkowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Witam:) Mam ten ciągnik od marca 2006 wszytko oki ciągnik naprawdę super tylko to paliwo jak na moje dużo pali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

z pługiem to nie trafiłem mam Uni grudziąc IBIS 3+1XL pali na ziemi IVb i V

:) około 15l/ha a więc ziemie lekkie strasznie ciężki ten pług nie polecam go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizmo    0

niemasz co sie martwic ja ci go bardzo polecam. sam takiego posiadam i narazie nic się nie psuje tylko mogą ci trzec chamulce ale ni kupuj od razu nowych bo ja miałem zakleszczone od rdzy i mam nowe w pudełku a zanim je wymienie to pare latek jeszcze minie. a i przee wszystkim mają wytrzymałe silniki bo mają sprzęgło ... .i mało palą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a co już ich nie produkują??? czy Korbanek tylko vario ściąga ??


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys1998    0

ja mam fendta 100 konnego,po 2800 mtg sprzęgło do roboty,a u znajomego, po 3500 mtg.okazało się że tarcza od sprzęgła była słowacka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj