bartini1

NOWY CLAAS AXION 900

Polecane posty

krzysiek16m    102

Połączyłem temat z tematem, o konkursie na ciągnik roku 2012.

 

@a8185

Niedopracowane ponieważ? O jakieś argumenty bym prosił. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Takie ciągniki będzie kupował dla swoich gospodarstw H. Stokłosa, bo raczej na Xeriony się nie rzuci, tylko na konwencjonalne ciągniki :) Ogólnie kupił ileś tych ciągników i 12 Lexionów i mają zostać po rozsyłane po swoich spółkach-córkach/gospodarstwach. Nasz Rol-Big ma dostać 2 Lexiony i 1 ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Jak on mógł kupić nowe axiony serii 900 skoro one oficjalnie mają wejść do sprzedaży w 2012 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Ma zamiar kupować. Czytaj dokładnie.

 

@Jasiupila

Jeżli taki będzie pracował w Twojej okolicy, to nic tylko pozazdrościć.

Mam nadzieje, że dopcham się do niego w Hanowerze, wtedy sobie go dokładnie obejrzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Mnie to w ogóle dziwi że on na JD się nie rzucił, no ale to jego sprawa :)

@walek on narazie raczej nie zamówił oraz nie jestem pewien że to te Axiony, bo te jego ciągniki mają mieć ponad 300 KM, więc Xeriony też tu pasują, ale tak jak mówiłem, raczej weźmie konwencjonalne ciągniki :D

@krzysiek16m no przez pierwsze pół roku to będzie szał a potem to już się ustatkuje. Przed paroma laty tak było z jego Casem MX270. Do pierwszej awarii był szał :lol:

No to pozostaje mi życzyć powodzenia w staniu w kolejce do Axiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już tłumacze na czym polega niedopracowanie. :rolleyes:

chodzi o to ze elektonika ma dużo błedów, a ciągnik jak wiadomo jest nią bardzo naszpikowany. i to głownei się psuje :huh:

A wymiana cześci elektornicznych nie jest tania. :unsure:

 

a skąd to wiem :rolleyes:

mianowicie moja sąsiadka pracuje w cllasie u jednego z dealerów i mówiła ze jest duzo zgłoszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

tylko, że tutaj jest mowa o nowej serii ;) więc nie wiadomo jak z awaryjnością

Jak on mógł kupić nowe axiony serii 900 skoro one oficjalnie mają wejść do sprzedaży w 2012 ????

bardzo prosto :) centrala na pewno ma dane techniczne, wyposażenie i wstępną wyceną, więc mogli napisać umowę przedwstępną do zakupu, tak jak to ma miejsce z nowym actrosem, zanim jeszcze się pojawił oficjalnie w sprzedaży to 1 tyś już był zamówiony :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo z was jedzie do Hanoveru? Nie ma bata, ale trzeba będzie się dopchać do tego claasa. B) A do tego chyba koło godziny 11.20 i 15.20 jest prezentacja w języku polskim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mówię ogólnie o ciągnikach z tej marki, że są awaryjne. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

W Poldanorze jest jakiś Axion z oznaczeniem 9xx o mocy koło 400 koni. Postaram sie o fotki z jego pracy. Dla tych którzy twierdzą, że to nie mozliwe-ta firma dostała ten ciągnik na testy. Przywieziony z Niemiec. Postaram się o jakieś informacje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gietek    0

Witam.Mam pytanie troche z innej beczki.wiecie coś może o firmie MT Agro handluje ona maszynami rolniczymi w tym też classami.jakby miał ktoś info o tej firmie prosiłbym o wpis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

mówię ogólnie o ciągnikach z tej marki, że są awaryjne. <_<

A co JD nie są awaryjne, niema idealnych niepsujących się maszyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

tak tylko że pewnie johndeere i fendt najwięcej wytrzymają smile.gif. W hełmie starszy 926 vario pracuje na 4 tysiącach hektarów jak inne 4 900 vario i przerobił 18 000 mtg bez awari.

 

Edit jak myślicie ile kosztuje ten axion ja obstawiam że będzie zaczynał się od 125 140 tyś euro a wy?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

@brzozak2 wiesz może gdzie dokładnie pracują te testowe axiony ?

Edytowano przez krzysiek16m

sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roltex    0

tak tylko że pewnie johndeere i fendt najwięcej wytrzymają smile.gif. W hełmie starszy 926 vario pracuje na 4 tysiącach hektarów jak inne 4 900 vario i przerobił 18 000 mtg bez awari.

 

Edit jak myślicie ile kosztuje ten axion ja obstawiam że będzie zaczynał się od 125 140 tyś euro a wy?

 

Kolego andrzej2257 jeżli masz na myśli gospodarstwo w Chełmie to nie przypominam sobie żeby miało 4 tys ha coś około 1500 to może i tak. Jeżeli jednak chodzi Ci o właśnie to gospodarstwo to od żniw tego roku zamienili swojego wysłużonego Fendt-a na AXIONA 850 CEBIS w praktycznie pełnym wyposażeniu.


www.roltexkrasnystaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jedyne gospodarstwo naprawdę blisko Chełma (czyli fizycznie graniczące z Chełmem ), to UNI-AGRA, ale tam to króluje MF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a Ja mam pytanie z innej beczki

Xerion 3000 jest obecnie sprzedawany? bo on chyba nie ma tier 3b :huh: axion to samo. Tak z ciekawości pytam. Aha i jeszcze jedno. Xeriony 3000 będą dalej w produkcji po wejściu axiona 900 czy nic na ten temat nie wiadomo, bo tak ostatnio się zastanawialiśmy na kółeczku różańcowym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sa obecnie sprzedawane.

jesli producent (w tym wypadku claas, ktory nie produkuje wlasnych silnikow) zakupil partie silnikow w 2010 ze stara norma, ktora byla wtedy obowiazujaca, moze wyprodukowac ta partie ciagnikow.

sporo z tego tytulu axionow zostalo sprzedanych w tym roku :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roltex    0

Kolego JanJelonek pytasz się już o politykę czyli o decyzje które są podejmowane w kierownictwie koncernu i osobiście jakie plany mają tego nie wiem. XERION to całkiem inna maszyna dla innego klienta a AXION 900 to ciągnik konwencjonalny a w takich mocach do tej pory nie mieliśmy ciągnika.

Byłem już na AGRITECHNICE i powiem szczerze że z tymi normami to jest jedna wielka jazda oczywiście króluje SCR i PDF innej alternatywy przynajmniej na razie nie ma. Bliżej przyjrzałem się silnikom DPS i FTP może dlatego że miały swoje stoiska i najbardziej mnie interesowały. Rozmawiając na targach z wieloma osobami z branży na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć które rozwiązanie będzie się sprawdzało najlepiej. Na dzień dzisiejszy pragnę uspokoić co niektórych silnik DPS nadal jest w CLAASie oprócz AXIONA 900.

Ciekawą sytuację zauważyłem na targach że obok AXIONA 900 i w środku ciągnika byli inżynierowie z konkurencji i miny mieli średnie nawet w zasłyszanej rozmowie (dodam że myśleli że jestem zwykłym klientem) wypowiadali się pozytywnie co do tego ciągnika a skoro tak bacznie robili mu zdjęcia widać że coś jest na rzeczy.

Wracając do osób które tak mocno ganią AXIONA 900 i jego silnik, poczekamy zobaczymy czas pokaże jego wartość, na dzień dzisiejszy śmiem twierdzić że rozwiązania są topowe z najwyższej półki technologicznej. Konstrukcyjnie ten silnik jest tylko w CLAASie.

Zresztą CURSOR to inna bajka zresztą jak czas pokazuje można wyciągnąć lepsze parametry z silnika i to zależy już od wielu innych rzeczy.

Pozdrawiam


www.roltexkrasnystaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Kolego JanJelonek pytasz się już o politykę czyli o decyzje które są podejmowane w kierownictwie koncernu i osobiście jakie plany mają tego nie wiem.

Szybciej będziesz wiedział niż Ja ;)

Czyli co 800 dalej będzie miał DPSa? czy źle zrozumiałem i chodzi Ci o obecną wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roltex    0

sa obecnie sprzedawane.

jesli producent (w tym wypadku claas, ktory nie produkuje wlasnych silnikow) zakupil partie silnikow w 2010 ze stara norma, ktora byla wtedy obowiazujaca, moze wyprodukowac ta partie ciagnikow.

sporo z tego tytulu axionow zostalo sprzedanych w tym roku :) .

Zgadza się w uproszczeniu. Claas dobrze sie zabezpieczył co do tematu silników. A AXION sprzedawał się nie dlatego że ma jeszcze silnik w starej normie tylko że zbiera bardzo dobre recenzje. Biorąc pod uwagę sprzedane przez nas ciągniki i ich pracę są dopracowane. Zresztą ARION-y też już znalazły swoje miejsce.

Pozdrawiam

 

Szybciej będziesz wiedział niż Ja ;)

Czyli co 800 dalej będzie miał DPSa? czy źle zrozumiałem i chodzi Ci o obecną wersję?

No fakt zgadza się szybciej przynajmniej powinienem :) Na dzień dzisiejszy 800 bez zmian a na jak długo to zależy od wielu rzeczy. Jest okres przejściowy co do stosowania norm a zapas silnikowy też nie może być nieograniczony.


www.roltexkrasnystaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj