bartini1

NOWY CLAAS AXION 900

Polecane posty

Lukasz1987    61

do kosiarek rębaków dużych beczek asenizacyjnych moc 340-380KM jest wystarczająca dlatego mam nadzieję że się seria 3000 zachowa, 4500 i 5000 to już krowy które będą głupio wyglądać w kosiarkami 9-10m, beczkami 20-25m3 z aplikatorem oraz rębakami w wydajności 200m3/h. Axion z obracaną kabiną go nie zastąpi, widać po Fendzie 900 vario z obracaną kabiną jak ostatnio rozmawiałem ze znajomym z branży biomasy to fendt sprzedaje się mocno słabiutko w tej wersji bo jednak pod względem kabiny ustępuje xerionowi podczas pracy :)

także trzeba być dobrej myśli


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie no oczywiscie, chodzi mi tylko o to, ze jednak za ta technologie trzeba odpowiednia kase wywalic, wiec moze sensowniej dolozyc jeszcze kapke i miec ciagnik, ktory pozwala na wiecej :) .

i tak jest przeznaczony tylko do wielkich farm, albo firm uslugowych, gdzie mocy nigdy nie ma za duzo. zobaczymy z reszta jak bedzie.

 

dla rolnika wiadomo korzystniej jest gdy ma sie wiekszy wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest on "za***isty" :wub:

 

ale tak myśląc logicznie to xeriona serii 3300 i 3800 nie powinni wycofać z produkcji, bo jest to traktor nie konwencjonalny i powinien mieć wzięcie

 

a kiedyś już widziałem xeriona 5000 w beczce tylko to było chyba 30tyś. l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

3300 Trac VC kosztuje 205 tyś €

3800 Trac VC kosztuje 212 tyś €

4500 kosztuje235 tyś € :( ile Trac VC to nie wiem bo Ojciec już nie pytał

Co ciekawe za Korbanków Xerion był tańszy o ok 7 tyś € tyle podrożał przez półtora roku :(:o choć się zestarzał i weszła nowa gama <_< tyle że większa


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to są ceny netto? a nie wiesz ile droższy jest SADDLE TRAC? ciekawe czy ten nowy axion będzie droższy od xeriona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

tak ceny netto Ojca interesuje jedynie VC, ST moim zdaniem będzie tańszy bo nie ma obracanej kabiny

Axion 900 będzie tańszy od Xeriona serii 3000 żeby konkurować z 8R, 900Vario i magnum ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt zapomniałem o kabinie, słyszałem, że za obracaną trzeba dać ok. 50tyś ale nie wiem czy ojro czy zł, ale to mi się tylko o uszy obiło :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

na to pytanie Ci nie odpowiem ale ceny są z obracanymi kabinami bo Ojca tylko taka wersja interesuje, jak się w końcu wybiorę do rodziców to dokładnie dopytam Ojca i dam znać


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel253    0
Nowy Claas Axion 9xx nieoficjalnie wyjechał na drogę. :rolleyes: Piękny. I na koniec zdj. nowego Ariona. Też fajny. :D Edytowano przez Pawel253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

nareszcie będzie jakaś konkurencja dla fendta 900 i johna 8 erki ciekawe ile to bydlątko będzie kosztowało :rolleyes:. Joystick taki sam jak w xerionie 4/5 i lexionie .

 

jest film-----

. Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

No jeśli tylko nowy Axion serii 900 przejdzie testy i nie będzie miał chorób wieku dziecięcego to będzie bardzo duża konkurencja dla Fendt, John Deere Case i New Holland.

A prowadzi się, wygląda i pracuje świetnie bo miałem okazję się przejechać. Moim zdaniem Rewelacja, ale oczywiście w przypadku ciągników tej mocy trzeba czasu aby sprawdzić jak to naprawdę pracuje w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

No nie wiem ciągnik ogólnie fajny dodano ramę co jest nowością w axionierolleyes.gif sterowanie także bardzo fajne no trzeba poczekać na testy pewnie zobaczymy go na następny rok w technicesmile.gif.

 

Troche niepokoi mnie silnik iveco niby oszczędny "ale" no właśnie kto mi wytłumaczy to ale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nikt, bo nie ma zadnego ale, silniki iveco sa bardzo dobre i tyle.

 

nie ma tam zadnej ramy, to sa zwykle obudowy skrecone do siebie srubami!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

No jak będzie okaże się w praniu

No to nie śa do konca zwykłe obudowy skręcone śrubammi.

Owszem skręcone śrubami są ale silnik leży na ramie a reszta czyli ponoć została zaprojektowana specjalnie po taki ciagnik i specjalnie pod te skręcanie śrubami.

Jak to będzie pracować to nie wiadomo bo ciagnik musi przepracować z rok dwa aby ujawniły sie wszelkie niedoróbki

i nie chodzi tu o testy tylko normalną pracę w duzym gospodarstwie.

No miałem okazję jeździć i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

prosta sprawa jesli pojazd jest zbudowany na ramie to na niej osadzasz podzespolu, jesli jest zbudowany blokowo, to kazdy element jest do siebie skrecony srubami.

tu nie ma sie nad czym zastanawiac, nie ma zadnej ramy i juz, po prostu elementem nosnym konstrukcji nie jest blok silnika, czy miska olejowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Z tego co wiem to w Polsce są dwie sztuki, które pracują na gospodarstwach... Co do silnika FTP to myślę, że zadecydował tutaj również system SCR bo jakby nie patrząc Iveco ma w tym wieloletnie doświadczenie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tyle, że duet Fendt 900i JD 8000 skutecznie trzymają klasę haevy duty w RP także niewiele ich spotkamy ;)

Daniel dobrze wiesz są dwie na testach po dużych gospodarstwach, pod koniec roku jadą do Germani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja mysle, ze z ta masa dopuszczalna 18 t, bezstopniowa przekladnia i konkurencyjna cena jednak moga troche tortu zabrac jd i fendt ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

"prosta sprawa jesli pojazd jest zbudowany na ramie to na niej osadzasz podzespolu, jesli jest zbudowany blokowo, to kazdy element jest do siebie skrecony srubami."

 

skoro silnik osadzony jest na ramie - bo on sobie leży na niej to znaczy że rama jest. Inna sprawa że ramy jest kawałek i jest skręcona śrubami z dalszym elementem

 

Z zacytowanej definicji wynika że ciągnik spełnia obydwa warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
    • Przez Wojtek_58
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, sprawdziłem pompę i wiskozę lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj