Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Miniładowarka sam [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maromar    13

witajcie,

zagląda ktoś tu jeszcze? wiem że ostatni post był dwa lata temu,no ale może akurat..

mam problem z moją miniładowarką przegubową, otóż jak kolega wyżej pisał, przy pełnej łyżce obornika lub z belą sianokiszonki po uniesieniu ramiona i skręcie siła grawitacji wymusza przechylenie tylnej części ładowarki czyli oderwanie jednego tylnego koła od ziemi. myślę jak to rozwiązać, ale nie mam za bardzo pomysłu, tył już jest dość dociążony a i to nie pomogło. próbowałem usztywnić przegub dodatkową śrubą m20, ale teraz to nawet tą śrubę wygina i i tak przechyla na skręcie, faktycznie rozwiązaniem byłoby unieruchomienie przegubu w płaszczyźnie pionowej i zrobienie wahliwej tylnej osi, ale to jest sporo roboty, może jakieś inne pomysły??

grzesiek88    80

Temat chyba umiera więc trzeba odkopać :D  Jak myślicie silnik hydrauliczny taki od owijarki pociągnąłby napęd w miniładowarce? oczywiście nie bezpośrednio na koła bo mosty są z lublinka więc jakieśtam przełożenie jest i można by było jeszcze dać przełożenie na zębatce, co myślicie? robił ktoś taki eksperyment?

maromar    13

ja mam skrzynie z golfa połączone łańcuchem z mostami, te z kolei połączone ze sobą wałkiem przegubowym, wszystko gra jaknajlepiej

Wiadomość z agroFakt.pl

grzesiek88    80

No ja wiem że wszystko tak będzie grało jak u Ciebie tylko że potrzebuję rewersu do moich pomieszczeń i szukam rozwiązania. najprościej byłoby chyba dać drugą skrzynię np żukowską 4 bo tam wsteczny i 1 mają to samo przełożenie a 4 bieg idzie już bez żadnego przełożenia, wtedy 5 na golfie i przód tył na żuku by było tylko że zrobi się troche długa cała konstrukcja

hubertb    126

Montujesz mechanizm różnicowy na łożu z łożyskami. W miejscach półosi wyprowadzasz zębatki. Jedna idzie do skrzyni biegów, druga do osi pojazdu. Jeśli chcesz jechać do przodu, blokujesz mechanizm różnicowy w koszu (tryby), a jeżeli chcesz jechać do tyłu, blokujesz cały kosz. Sprawdzone w wielu quadach samoróbkach. 

link do tematu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2800788.html

grzesiek88    80

Czytałem ten temat, tylko właśnie jak zrobić blokowanie kosza/trybów na jednej dźwigni? nie wyobrażam sobie tego jakos

hubertb    126

Bez problemu przód -> na zasadzie blokady mostu tył odpinasz blokadę i spinasz mechanizm z obudową. Proste rozwiązanie. 

grzesiek88    80

No wszystko pięknie tylko najpierw trzeba znaleźć most z blokadą co juz robi się nieekonomiczne

hubertb    126

Grzesiek dorobienie blokady do mostu to nie jest skomplikowana operacja. Można zrobić skrzynie itp. ale po co ? Mechanizm różnicowy od golfa np. to koszt 50zł ...

krzysiekyy    0

Witam.

Przepraszam za odkop.

Mam swoją wizję budowy miniładowarki i prosiłbym o jej weryfikację :)

Pewnie zaraz sprowadzicie mnie na ziemię, ale mam taką wizję jej napędu aby napędzać mosty dwoma silnikami hydraulicznymi. Kierunek przód tył sterować rozdzielaczem jednosekcyjnym, z rozdzielacza dać zawór kulowy albo coś podobnego aby regulować nim przepływ oleju do silników (czyli prędkość), za nim dać dzielnik strumienia oleju na silniki aby były równo obciążone. Pompa do napędu byłaby jakaś zwykła nsz 32 albo 50. Co myślicie o tym pomyśle?

Pozdrawiam

Edytowano przez krzysiekyy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamil103
      Witam! Mam pewien dylemat z układem pneumatycznym do MF-6270(sprowadzony z Francji)a tam, nie ma pneumatyki,jest tylko hamulec hydrauliczny.Posiadam też ursusa 4514 który ma pneumatykę(jednoobwodową)więc nie mogę przerobić przyczep na hydr-hamulce,I tu moje pytanie chciałbym sam zamontować pneumatykę do MF-tylko nie wiem od czego najlepiej nadał by się sprężarka-i oczywiście cały układ-Chciałbym się dowiedzieć co wchodzi w ten układ pneumatyczny(jakie zawory,reduktory)i jaki był by koszt tych części i różnica cenowa między Układem 1-obwodowym i 2-obwodowym,Widziałem gotowe układy ale cena jest ogromna http://allegro.pl/pneumatyka-kompresor-sprezarka-john-deere-i-inne-i1511814824.html,NO i czy trudno jest zamontować taki układ,I jaki elementy wchodzą w ten układ.Proszę o pomoc!!
    • Przez goolman19
      Witam. Chcę zrobić do tegorocznych ( i następnych <_< ) żniw przyczepę do balotów na której znajdowało sie przynajmniej 30 balotów 150 x 120 . Chciałbym wykonać to w miarę tanio i z dobrych podzespołów :lol: Chciałbym aby ktoś z was pomógł mi i podzielił się informacjami na ten temat, bo może robił ktoś już takie coś :lol: Chciałbym aby całkowity koszt nie przekroczył 2500 zł. Otóż też chciałbym aby koła były na 900 oponkach :lol: Pozdrawiam i czekam na propozycję <_< Jeżeli ktoś posiada taką przyczepkę to prosiłbym o zamieszczenie tutaj foty B) pozdro ;]
    • Przez marce127
      Witam serdecznie,
      Nasi Koledzy potrafią zdziałać wiele. Jak przypuszczam, nawet ze zwykłej aluminiowej drabiny może powstać super podajnik do warzyw (jak na zdjęciach):). Zastanawiam się czy mógłby ktoś podzielić się tutaj swoim doświadczeniem w tym temacie.
      Zasilanie hydrauliczne - czy np. trzeba dzielniki ciśnienia, może propozycja jaki silnik (jasne że wolnoobrotowy, itp.) ale może ktoś napisze coś konkretniej
      Bębny - może ktoś ma pomysł skąd wziąć gotowy itp.
      jasne że można na olx kupić gotową taśmę ale to nie o to chodzi:)
      dzięki z góry za ewentualną dyskusję

• Przez Mf255fan
      Witam 
      Zamierzam zrobić wyciągarkę leśną do zrywki drewna w górzystym terenie (jak to bywa na podhalu) Bazą mojej wyciągarki była by wciągarka z Robura. http://www.bankfotek.pl/view/2050210
      Przełożenie 3:1 i to chciałbym jeszcze zredukować poprzez koła zębate i łańcuch, tylko ile tak aby mieć wystarczającą moc i wydajność (prędkość zwijania liny) bęben liny ma średnicę 17 cm. Jak obliczyć prędkośc zwijania liny? 
      Druga sprawa to hamulec wciągarka posiada bęben hamulcowy obok tego od zwijania liny, hamuje taśma taka jak w ursusie c 360 od ręcznego (u mnie akurat tego brakuje) jak zrobić automatyczny hamulec tego bebna wykorzystując tą taśmę gdyż ona pozwoliła by łagodnie luzować linę, ostatecznością była by zapadka.
      Mechanizm wciągarki to koło talerzowe i wałek atakujący, tryb ataku jest rozłączany sprzęgłem kłowym z bardzo drobnymi wypustami, http://www.bankfotek.pl/view/2050213 , czy była by możliwość załączania i rozłączania napędu w czasie ruchu ? Czy jednak to groziłoby uszkodzeniem wypustów?
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek