Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Miniładowarka sam [Połączone]

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

maromar    13

witajcie,

zagląda ktoś tu jeszcze? wiem że ostatni post był dwa lata temu,no ale może akurat..

mam problem z moją miniładowarką przegubową, otóż jak kolega wyżej pisał, przy pełnej łyżce obornika lub z belą sianokiszonki po uniesieniu ramiona i skręcie siła grawitacji wymusza przechylenie tylnej części ładowarki czyli oderwanie jednego tylnego koła od ziemi. myślę jak to rozwiązać, ale nie mam za bardzo pomysłu, tył już jest dość dociążony a i to nie pomogło. próbowałem usztywnić przegub dodatkową śrubą m20, ale teraz to nawet tą śrubę wygina i i tak przechyla na skręcie, faktycznie rozwiązaniem byłoby unieruchomienie przegubu w płaszczyźnie pionowej i zrobienie wahliwej tylnej osi, ale to jest sporo roboty, może jakieś inne pomysły??

grzesiek88    76

Temat chyba umiera więc trzeba odkopać :D  Jak myślicie silnik hydrauliczny taki od owijarki pociągnąłby napęd w miniładowarce? oczywiście nie bezpośrednio na koła bo mosty są z lublinka więc jakieśtam przełożenie jest i można by było jeszcze dać przełożenie na zębatce, co myślicie? robił ktoś taki eksperyment?

maromar    13

ja mam skrzynie z golfa połączone łańcuchem z mostami, te z kolei połączone ze sobą wałkiem przegubowym, wszystko gra jaknajlepiej

Wiadomość z agroFakt.pl

grzesiek88    76

No ja wiem że wszystko tak będzie grało jak u Ciebie tylko że potrzebuję rewersu do moich pomieszczeń i szukam rozwiązania. najprościej byłoby chyba dać drugą skrzynię np żukowską 4 bo tam wsteczny i 1 mają to samo przełożenie a 4 bieg idzie już bez żadnego przełożenia, wtedy 5 na golfie i przód tył na żuku by było tylko że zrobi się troche długa cała konstrukcja

hubertb    126

Montujesz mechanizm różnicowy na łożu z łożyskami. W miejscach półosi wyprowadzasz zębatki. Jedna idzie do skrzyni biegów, druga do osi pojazdu. Jeśli chcesz jechać do przodu, blokujesz mechanizm różnicowy w koszu (tryby), a jeżeli chcesz jechać do tyłu, blokujesz cały kosz. Sprawdzone w wielu quadach samoróbkach. 

link do tematu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2800788.html

grzesiek88    76

Czytałem ten temat, tylko właśnie jak zrobić blokowanie kosza/trybów na jednej dźwigni? nie wyobrażam sobie tego jakos

hubertb    126

Bez problemu przód -> na zasadzie blokady mostu tył odpinasz blokadę i spinasz mechanizm z obudową. Proste rozwiązanie. 

grzesiek88    76

No wszystko pięknie tylko najpierw trzeba znaleźć most z blokadą co juz robi się nieekonomiczne

hubertb    126

Grzesiek dorobienie blokady do mostu to nie jest skomplikowana operacja. Można zrobić skrzynie itp. ale po co ? Mechanizm różnicowy od golfa np. to koszt 50zł ...

krzysiekyy    0

Witam.

Przepraszam za odkop.

Mam swoją wizję budowy miniładowarki i prosiłbym o jej weryfikację :)

Pewnie zaraz sprowadzicie mnie na ziemię, ale mam taką wizję jej napędu aby napędzać mosty dwoma silnikami hydraulicznymi. Kierunek przód tył sterować rozdzielaczem jednosekcyjnym, z rozdzielacza dać zawór kulowy albo coś podobnego aby regulować nim przepływ oleju do silników (czyli prędkość), za nim dać dzielnik strumienia oleju na silniki aby były równo obciążone. Pompa do napędu byłaby jakaś zwykła nsz 32 albo 50. Co myślicie o tym pomyśle?

Pozdrawiam

Edytowano przez krzysiekyy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051