Gość Profil usunięty

Miniładowarka sam [Połączone]

Polecane posty

maromar    18

witajcie,

zagląda ktoś tu jeszcze? wiem że ostatni post był dwa lata temu,no ale może akurat..

mam problem z moją miniładowarką przegubową, otóż jak kolega wyżej pisał, przy pełnej łyżce obornika lub z belą sianokiszonki po uniesieniu ramiona i skręcie siła grawitacji wymusza przechylenie tylnej części ładowarki czyli oderwanie jednego tylnego koła od ziemi. myślę jak to rozwiązać, ale nie mam za bardzo pomysłu, tył już jest dość dociążony a i to nie pomogło. próbowałem usztywnić przegub dodatkową śrubą m20, ale teraz to nawet tą śrubę wygina i i tak przechyla na skręcie, faktycznie rozwiązaniem byłoby unieruchomienie przegubu w płaszczyźnie pionowej i zrobienie wahliwej tylnej osi, ale to jest sporo roboty, może jakieś inne pomysły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Temat chyba umiera więc trzeba odkopać :D  Jak myślicie silnik hydrauliczny taki od owijarki pociągnąłby napęd w miniładowarce? oczywiście nie bezpośrednio na koła bo mosty są z lublinka więc jakieśtam przełożenie jest i można by było jeszcze dać przełożenie na zębatce, co myślicie? robił ktoś taki eksperyment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

ja mam skrzynie z golfa połączone łańcuchem z mostami, te z kolei połączone ze sobą wałkiem przegubowym, wszystko gra jaknajlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No ja wiem że wszystko tak będzie grało jak u Ciebie tylko że potrzebuję rewersu do moich pomieszczeń i szukam rozwiązania. najprościej byłoby chyba dać drugą skrzynię np żukowską 4 bo tam wsteczny i 1 mają to samo przełożenie a 4 bieg idzie już bez żadnego przełożenia, wtedy 5 na golfie i przód tył na żuku by było tylko że zrobi się troche długa cała konstrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Montujesz mechanizm różnicowy na łożu z łożyskami. W miejscach półosi wyprowadzasz zębatki. Jedna idzie do skrzyni biegów, druga do osi pojazdu. Jeśli chcesz jechać do przodu, blokujesz mechanizm różnicowy w koszu (tryby), a jeżeli chcesz jechać do tyłu, blokujesz cały kosz. Sprawdzone w wielu quadach samoróbkach. 

 

 

link do tematu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2800788.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Czytałem ten temat, tylko właśnie jak zrobić blokowanie kosza/trybów na jednej dźwigni? nie wyobrażam sobie tego jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Bez problemu przód -> na zasadzie blokady mostu tył odpinasz blokadę i spinasz mechanizm z obudową. Proste rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No wszystko pięknie tylko najpierw trzeba znaleźć most z blokadą co juz robi się nieekonomiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Grzesiek dorobienie blokady do mostu to nie jest skomplikowana operacja. Można zrobić skrzynie itp. ale po co ? Mechanizm różnicowy od golfa np. to koszt 50zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekyy    0

Witam.

Przepraszam za odkop.

Mam swoją wizję budowy miniładowarki i prosiłbym o jej weryfikację :)

Pewnie zaraz sprowadzicie mnie na ziemię, ale mam taką wizję jej napędu aby napędzać mosty dwoma silnikami hydraulicznymi. Kierunek przód tył sterować rozdzielaczem jednosekcyjnym, z rozdzielacza dać zawór kulowy albo coś podobnego aby regulować nim przepływ oleju do silników (czyli prędkość), za nim dać dzielnik strumienia oleju na silniki aby były równo obciążone. Pompa do napędu byłaby jakaś zwykła nsz 32 albo 50. Co myślicie o tym pomyśle?

Pozdrawiam

Edytowano przez krzysiekyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaruk    3
Dnia 27.10.2017 o 13:01, krzysiekyy napisał:

Podbijam.

Może ktoś coś o tym powie?

moja  mini ładowarka sam...z napędem mechanicznym...

 

 001.thumb.JPG.4720d339416a9320b5aecd21832879ba.JPG001.thumb.JPG.4720d339416a9320b5aecd21832879ba.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj