Gość Profil usunięty

Miniładowarka sam [Połączone]

Polecane posty

jacek2424    0

Klawiatura się zepsuła? Same byki, merytorycznie ok.

Dzięki po takiej opini to lepiej nic nie wyjaśniać

 

Dzięki po takiej opini to lepiej nic nie wyjaśniać

Proesor się znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

gintek ,zapodaj zdjęcia bo ciekawość mnie zrzera


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tutaj jest filmik

ale to stan surowy tej ładowarki teraz już jest pomalowana tylko niemam czym zdjęć zrobić a i jeszcze jedno dałoby się do niej zrobić jakąś kosiarkę hydrauliczną do koszenia chwastów w międzyrzędziach chodzi mi głównie jak dobrac silnik hydrauliczny zeby miał wystarczająco obrotów i siły zeby zakręcic nozami kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

No kolego widać że się postarałeś , dobra robota życzę zadowolenia i radości z pracy tą maszyną

Marzy mi się też taka ale nie mam czasu aby się wźąć za ten temat

Rób to co robisz dalej ,bo dobże ci to wychodzi

A z jakich okolic podlaskiego jesteś ja z okloic Siemiatycz


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki a jestem z okolic Suwałk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek2424    0

tutaj jest filmik

ale to stan surowy tej ładowarki teraz już jest pomalowana tylko niemam czym zdjęć zrobić a i jeszcze jedno dałoby się do niej zrobić jakąś kosiarkę hydrauliczną do koszenia chwastów w międzyrzędziach chodzi mi głównie jak dobrac silnik hydrauliczny zeby miał wystarczająco obrotów i siły zeby zakręcic nozami kosiarki

Na średnich obrotach silnika włóż wąż ten co masz na maszcie [oczywiscie bez szybkozłącza ]do naczynia i sprawdż ile wyleci przez 10 sekund póżniej te litry razy 6 i .masz wydajność na minute.Tesz myśle o hydromotorze który miałby napędzać mieszadło do gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ładowarkę kolegi @gintek od razu pomyślałem, że muszę zrobić coś podobnego, tak więc mam pytanie odnośnie dyfrów:

Czy dyfry ostatecznie skróciłeś w zakładzie, czy samemu?

Sam mam dwa dyfry z żuka i myślę, że najtańszym wyjściem i możliwym do wykonanie przeze mnie jest: uciąć półośkę przy piaście, zatoczyć częściowo na konus, a samą końcówkę przegwintować, w środku piasty wywiercić otwór i także od wewnętrznej strony zatoczyć stożek, zrobić kanał na klina, następnie spasować półośkę do piasty i docisnąć śrubą od zewnętrznej strony piasty.

Podobny patent był w Warszawach, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja skracałem w zakładzie fakt troche kosztowało ale zrobili to bardzo dobze jak przywiozłem je to zaraz i były zamontowane w obudowach twój pomysł moze i tańszy ale bardziej pracochłonny a w tym czasie mozna zrobić wiele innych rzeczy bo roboty przytym to jest niemało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Fakt, jak się nad tym zastanowiłem też oddałem do zakładu półośki. Próbowaliśmy też rozwiercić te otwory przy obudowie mostu gdzie jest zespawana pochwa, ale sam spaw jest niesamowicie twardy udało się wywiercić otwór 8mm wiertłem kobaltowym i szerzej się nie da. Prawdopodobnie trzeba będzie obciąć przy obudowie i zobaczyć co się da zrobić dalej. Odnośnie ramy: mam sporo profili stalowych 10x5 tylko nie wiem czy nie byłyby one za słabe. Myślę także żeby wykorzystać przegub z wału napędowego z jakiegoś samochodu (mam z Liaza) jak myślisz czy nie okaże się to za słabe?

Edytowano przez u1212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek2424    0

Fakt, jak się nad tym zastanowiłem też oddałem do zakładu półośki. Próbowaliśmy też rozwiercić te otwory przy obudowie mostu gdzie jest zespawana pochwa, ale sam spaw jest niesamowicie twardy udało się wywiercić otwór 8mm wiertłem kobaltowym i szerzej się nie da. Prawdopodobnie trzeba będzie obciąć przy obudowie i zobaczyć co się da zrobić dalej. Odnośnie ramy: mam sporo profili stalowych 10x5 tylko nie wiem czy nie byłyby one za słabe. Myślę także żeby wykorzystać przegub z wału napędowego z jakiegoś samochodu (mam z Liaza) jak myślisz czy nie okaże się to za słabe?

Wycina się rure na środku po 25 cm nie przy obudowie .Dotacza sie tuleje wierci się w niej 6 otworów po 3 na końcach.Tuleja musi być spasowana ciasno ale ta żeby po nagrzaniu do czerwona weszła.Po zaspawaniu otworuw i końcówek uzyskamy obudowe o szerokości 1 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Odgrzeje trochę kotleta :ph34r:

 

 

Gintek, jak rozwiązałeś przekazanie napędu na mosty? Czy za skrzynią dawałeś jakąś przekładnie zwalniającą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żadnych przekładni zwalniających nie dawałem i prędkość jest prawie idealna

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Czyli mogło by być trochę wolniej?

 

Napęd na tylni most masz puszczony łańcuchem?

 

Mógłbyś porobić dokładne fotki przegubów i wałów napędowych?

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sorki że tak póżno odpisuje co do szybkośći wsteczny mógłby być szybszay tak napęd na tylną oś jest puszczony łańcuchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

planuje wykonanie łądowareczki z silnikiem od gleboryzarki do tego jakaś poppa hydrauliczna do odsługi pod/opuszczanie a druga pompa hydrauliczna od jazdy napedzajaca silnik hydrauliczny i co do układu skretnego nie wiem jak to zrobić na orbitrolu aby jechac podnosic i skrecac jednocześnie badz jechac i skrecac czy musze wowczas założuc 3pompy hydrauliczne i czy silnik spalinowy 6km da rady z tymi pompami.

A co do osi to myslalem nad ośką od rozsiewacza KOSa naped odbywał by sie z silnika hydraulicznego na to koło i naped na kołą jazda za pomoca rozdzielaczya tył przód prosiłbym o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja też rozważałem zaczęcie takiej ładowarki ale na razie się wstrzymuję, jednak co do pomp to wystarczyła by jedna dobra pompa i wtedy dać dzielnik strumienie żeby wspomaganie było zasilane jako pierwsze i miało zawsze olej nawet przy jakimś spadku obrotów itp. a na resztę olej w drugiej kolejności tylko czy będzie jedna lub więcej pomp to mam wątpliwości co do tego silnika bo raczej może się okazać za słaby i na tan temat zaraz się posypią komentarze. Myślę że gintek dużo tu wyjaśni bo według mnie jego ładowarka jest najlepsza i on dokładnie wie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w głównej mierze interesuje mnie czy rozwiazanie napędu na osi od kosa spełni swoja role tzn. wyrzucanie obornika ze stajni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek8    1

Połączone

 

Witam 

Planuje zrobić miniładowarke coś na wzór avanta seria r tylko chciałbym zasięgnąć waszej opinii ;)

to tak rama z ceownika 12 dwa mosty od Zuka skrócone każdy most będzie napędzany silnikiem hydraulicznym z przełożeniem dwóch kół łańcuchowych następnie żeby oba silniki równo pracowały dam dzielnik strumienia  następnie na rozdzielacz jedno sekcyjny dzięki któremu będe mógł ustalać kierunek jazdy i szybkość no i pompa która będzie brała napęd z koła zamachowego (napę z tryba tego co kręci rozrusznik) silnik vw golf 2 1.6 d co myślicie o takim napędzie? Kolejna sprawa jak dobrać wspomaganie żeby tanio i dobrze to zrobic;) Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Ja coś innego ci proponuję mianowicie 4 koła od rozrzutnika/prasy 11.5/80-15.5 (najlepiej bieżnik "jodełka") do tego osie od rozrzutnika skrócone, to wszystko zrobić na konkretny wymiar żeby ci się mieściło ci w drzwiach. Sam napęd będzie prostszy, tańszy i jednocześnie lepszy (według mnie oczywiście) mianowicie chodzi o to, bierzemy silnik i skrzynię od golfa, na półosiach instalujemy takie coś http://www.old.kompanialesna.pl/wp-content/gallery/vahva/090815_0029.jpg ja proponuję zrobić samodzielnie pod kształt bieżnika, na półosiach jak najbliżej tej "rolki" założyć łożyska z obudową, do tej obudowy montujemy po jakimś cienkim siłowniku hydraulicznym i rozdzielacz do każdego siłownika i od całe sterowanie. Mamy 5 biegów + R a w takim to raczej nie potrzebne  :D  prawie w miejscu się nawróci ;) dyferencjał musi być zaspawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

witam
jak hodowca wspomniał prostsze rozwiązanie ;] (brak mostów i kombinowania z silnikami hydraulicznymi)

 

co do samych opon to miał na myśli 10.0/75 - 15.3 MITAS TR-04 10PR [122A8] TL

 

sama konstrukcja: wedle uznania ;]
Sam planuję coś takiego zrobić ale jak zwykle $$ i brak czasu nie pozwalają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek8    1

Members

bardzo fajny pomysł ;) ale ja jestem strasznie napalony na przegubową i przegubowa jest wygodniejsza do jazdy tak mi się wdaje a co do kombinacji z silnikami wdaje mi się że łatwiej to zrobić niż normalny napęd ze skrzyni ;)

obejrzyjcie sobie to te ładowarki są boskie 

 

 

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.13 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Kolego musisz zdać sobie sprawę z tego że napęd hydrostatyczny to będą za***iście duże koszta, lepiej będzie kupić używanego Weidemana niż budować samemu.

Do tego sterowanie zwykłym rozdzielaczem nie zda egzaminu podobno, bo też się tym interesowałem.

 

Co do przegubu, lepiej sam skręt, a tylna oś wahliwa, jak przednia w traktorze.

 

Ja w swojej ładowarce mam prawo lewo i obrót to przy pełnym krokodylu na  pełnym skręcie mi ją wywraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek8    1

kolego masz racje też to przemyślałem i wracam do napędu ze skrzyni ;)

Czyli skończyłeś juz swoja ładowarkę jak możesz to podeślij fotki =D

a jak jest wywrotna to daj dobry balast na tył i będzie gicio ;)

A może wykombinować jakiś rewers =D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj