Dybciak

Jakie pasy to pras pasowych

Polecane posty

Dybciak    2

Jakie pasy są lepsze: pełne czy spinane, i czy to prawda że tylko claas i sipma mają w ofercie pasy pełne

Edytowano przez Dybciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

sipma w ofercie na początku miała sklejane pasy jak rozpoczęła produkcję ale teraz ma już skuwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybciak    2

No to te ze skuwkami są lepsze że teraz robi te, czy coś innego sie do tego przyczyniło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

lepsze są całe pasy wulkanizowane, a można je mieć chyba we wszystkich prasach pasowych, z tym że w jednych będą w standardzie a w innych jako opcja, nawet jak się kiedyś pytałem to są dostępne całe pasy do mojej starej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

w kuhnie pelne bez spinek byly za doplata i takie zazwyczaj sa grubsze, a na pewno bez spinek mniej awaryjne, bo spinki zawsze newralgiczny punkt, teraz nawet jd ma pelne pasy co przed rokiem sprawilo ze skreslilem ta prase z listy, zdecydowanie polecam pelne pasy i na pewno warto do nich doplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

klej nie wytrzymywał a po 2 jak montowali je to najpierw robili połowę zakładali pasy a potem resztę prasy co było delikatnie mówiąc upierdliwe teraz na koniec przełożą pasy załażą ten pręt od łączenia i już prasa śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jakie pasy są lepsze: pełne czy spinane, i czy to prawda że tylko claas i sipma mają w ofercie pasy pełne

 

Nie prawda, JD, Kuhn, NH i inne firmy również mają pełne pasy.

 

Bierz pasy bez spinek, jak się w przyszłości pas rozerwie to założysz sobie spinkę i po sprawie. To jest tak samo jak z pasami napędowymi w kombajnie, wolałbyś ze spinkami czy bez? To nie są pasy klejone, chyba że Sipma taki badziew znowu wypuściła, one są już od nowości jednolite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Pasy pełne na pewno są lepsze bo nie mają słabego punktu w postaci spinki, a jak pękną to można sobie spiąć. W Sipmie pasy są wulkanizowane a nie klejone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Tylko i wylacznie pasy pelne pasy.One napewno wytrzymaja dluzej jak te ze spinkami.Pomysl jak dobijasz belke to w tym miejcu gdzie jest spinka, jest najwieksza mozliwosc ponownego rozerwania(wiem to bo jak jezdzilem w pewnej firmie prasa-Claas Variant 385,to zazwyczaj we wszystkich prasach ktore mieli pekaly wlasnie na spinkach-rozrywaly sie).Takze ja polecam tylko pasy pelne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybciak    2

Nigdy nie miałem styczności z prasami pasowymi (dla mnie nowość).

Ale na AF zawsze można liczyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordian    1

Ci co twierdzą, że pełne pasy (czyli bez miejsca łączenia) są najlepsze mają rację.

I teraz każdy szanujący się producent pras - takie zakłada. I producent nie ma problemu z założeniem takich pasów ... bo je zakłada przy składaniu prasy.

Schody zaczynają się gdy pas (1 lub więcej) trzeba wymienić i tu każdy producent da ci pas ze złączką.

Niestety konstrukcja pras jest najczęściej taka, że nie opłaca się rozkręcanie prasy żeby wymienić 1,2 pasy.

 

Jeśli jednak ktoś ma prasę i się uprze, że chce mieć komplet pasów zwulkanizowanych! (Broń Boże - klejonych)! to nie ma problemu.

www.mlt.pl - kontakt.

potem przyjemnej zabawy z rozkręcaniem i skręcaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Również powoli zaczynam się interesować prasami pasowymi. Jak na moje oko to wiadomo bez spinek pasy są lepsze i dłużej wytrzymają, jednak jak pęknie to postój na pewno będzie trwał znacznie dłużej niż ze spinkami, tam tylko zakładasz nową i jedziesz;)

Jeszcze zadam takie pytanie, oryginalne spinki ile bel wytrzymują?:) tak mniej więcej żebym miał jakąś orientację jak to jest, zakładając że prasowały by tylko słomę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

spinki hm ale pytasz o to jak jest napisane w instrukcji co ile się wymienia czy ile się da np zrobić aż się nie zacznie coś wydzierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Instrukcja instrukcją, interesuje mnie jak jest naprawdę. Wolałbym, wymieniać jak już byłoby widać ze ma się ku rozsypaniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Spinka w momencie łączenia nowego pasa i sprawdzenia go na wytrzymałość jest dużo mocniejsza od pasa, pas przy próbach wytrzymałościowych nie pęknie na spince!!!

Problem zaczyna się wtedy gdy taki pasa zrobi kilka tys balotów, wyrabiają się druty w spinkach i spinki pękają. Druty powinno wymieniać się co około 3-5 tys bel. Potem jak z druta zrobi się korbowód to wyjęcie go będzie graniczyło z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Sam ten drut chyba nie jest aż taki drogi? i załóżmy ze bym wymieniał ten drut tak jak napisałeś, to całe spinki ile wytrzymają?:) tak orientacyjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U mnie wytrzymały spinki z drutami 15 tys balotów. Po tym jak kupiłem chciałem wymienić druty przy 8 tys i już się nie dało, Przy 15 wymieniłem spinki razem z drutami, skróciłem pasy i chodzą dalej. W tym sezonie zakładam nowe druty około 30 zł jeden ale to mega twardy materiał i kolejny sezon powinna chodzić.

 

Jeśli druty wymieniane byłyby co te 3-5 tys balotów to spinka bez problemów powinna przekroczyć 20 tys belek.. Pasy przy prawidłowej eksploatacji to już element trudny do zjechania. Chyba że ze starości guma sparcieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a to szczerze mówiąc mnie bardzo miło zaskoczyło, nie spodziewałem się aż tak niskich kosztów użytkowania;) Robert powiedz mi jeszcze coś o swojej prasie, czytałem komentarze, i wydaje i się że dobrą opinię masz o niej?:) Kupiłbyś ją jeszcze raz?:) Bo właśnie mam ciągnik 100 km i przymierzam się do zmiany6 prasy na następny sezon a zależy mnie żeby zestaw miał sporą wydajność, a z tego co wiem ona ma małe zapotrzebowanie na moc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tak maszyna bezproblemowa, moja ma 19500 bel i ostatni sezon będę ją użytkował. A Ty chcesz na sezon 2012 kupić tą prasę czy już na ten? 100 KM to bez problemów daje z nią radę, już 80 spokojnie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Na 2012, w tym kupiliśmy drugi ciągnik i na razie nie wiadomo co sezon przyniesie wiec trzeba mieć trochę gotówki w kieszeni dla pewności;) czyli rozumiem że Twoja będzie na sprzedaż akurat kolejnej zimy?:) Ja już akurat mam zakupiony 100 KM do prasy i on będzie w niej śmigał, i tylko i wyłącznie słomę będzie prasował. A jak u Ciebie pasy wygladają? w dobrym stanie są jeszcze?:) i orientowałeś się może jaki jest koszt oryginalnego?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tak jeśli dobrze pójdzie kolejnej zimy na sprzedaż. Pasy są bardzo dobre, raczej wymiana póki co nie wchodzi w grę. Nowe to drogi gips ale są zamienniki, jeśli gdzieś pęknie to możesz metrową wstawkę dać i 2 spinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czyli jak będę szukał to już wiem do kogo się zgłosić ;) Widzę, że ona nie ma siatki. Na ile sznurków owija? i ile jej to zajmuje?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Siatki nie ma, owija na dwa sznurki, bela obraca się szybciej niż w Sipmie i owijanie zajmuje jej 3 razy mniej czasu. Na godzinkę to te 35-50 bel słomy zrobi w zależności od pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj