traktorzysta12

pilne stoll czy hydramet do agrofarm 410

Polecane posty

Duzy1    13

jak dużo robisz to się nie zastanawiaj i bierz Stolla a jak będziesz wykorzystywał tura tylko okazjonalnie to Ci starczy hydramet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Ja też jestem za "stoll" jakbyśmy brali DF to by też byl stoll ale mamy JD i jest tur JD :) A Hydramet tur15 ma wujek przy MTZ 820 i narazie jeszcze go niesprawdzałem bo niamam przy czym ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę i ładowacz będzie często używany do zdecydowanie stolla. Sprzęt lepiej wykonany i bardziej wytrzymały. Natomiast jeśli będzie nie zbyt często używany to wystarczy hydramet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Co za pytanie jak cie stac to bierz stoll to niebo a ziemia chyba ze bedziesz go uzywal "tylko od swieta" to moze sie nie oplaci ale jak masz sporo roboty to warto zainwestowac

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie jaka koledzy jest roznica cenowa miedzy tym a tym. ładowacz no bedzie uzywany nie za duzo ale bedzie zima praktycznie co dwa tygodnie obornik dwie przyczepy a tak wiosna i lato to wiadomo jak w kazdym gospodarstwie jedynie jesien ladunek spadow z jabłka. a czy z was koledzy ma ktos z wymienionych ladowaczy ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Co do osprzętu,to łyzke i krokodyla można wziąść z Hydrametu,ale np. chwytaka do bel to nie polecam.Kupa złomu i tyle!!!!!!!!!!! :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

eee nie narzekam na chwytak z hydrametu, przestawiłem nim już jakiś 1800 balotów i nioc sie nie urwało, ani nie wygieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

weź stolla jest lepiej wykonany, mocniejszy ale też i droższy ale za jakość się płaci :P

ale jeśli będziesz nim dużo pracował to opłaci się drożej zapłacić


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Wierz bOgdan my mamy dwu siłownikowy i z tego co słyszałem jedno jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh, różnica w cenie to pewnie około 10 tyś a może i więcej, hydramet za gotówkę można za 16 tyś kupić, a stoll na pewno ponad 25 tyś, różnica jest przede wszystkim w pasie ładowacza no i we wszystkim innym na pewno też, sama rama stolla waży ponad 200kg mniej od ramy hydrameta, i hydramet wydaje mi się być nawet za duży jak na agrofarma, ciekawe czy tur hydramet 11 da się zamontować na agrofarma? ale w galerii jest pewien agroplusik co się zamienił za stolla wzioł hydramet, bo stoll okazał się kiepski kto chce znajdzie w glaerii agroplusik 67 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

@traktorzysta12

No waży 430 kg, udźwig 2100 t, nie mam w nim tego urządzenia do zdjęcia przewodów hydraulicznych za jednym zamachem i amurtyzacji, ponoć na pusto mało co daje a belek nie mam gdzieś daleko tylko za stodołą więc nie ma takiej potrzeby :) A osprzęt jest Warfamy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wierz bOgdan my mamy dwu siłownikowy i z tego co słyszałem jedno jest lepszy.

pracowałem jedno (1500 balotów) i dwu siłownikowym (tym przełożyłem około 150 balotów) i jedyna różnica to taka, że dwu siłownikowym było łatwiej rozerwać sąsiedni balot, ale bardzo możliwe że jest to tez kwestia wprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Kiedyś też miałem na próbę ten z chwytak z hydrametu ciężki i bele łatwo przedziurawić nim było dlatego kupiłem sokólski B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

No ale za hydramet to zapłacisz te 15 tyś i nie wiadomo co z tego będzie,kupuj stolla to dobra firma ładowaczy czołowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj