News
traktorzysta12

pilne stoll czy hydramet do agrofarm 410

Polecane posty

Duzy1    10

jak dużo robisz to się nie zastanawiaj i bierz Stolla a jak będziesz wykorzystywał tura tylko okazjonalnie to Ci starczy hydramet

Wiadomość z agroFakt.pl

Theursus3p    3

Ja też jestem za "stoll" jakbyśmy brali DF to by też byl stoll ale mamy JD i jest tur JD :) A Hydramet tur15 ma wujek przy MTZ 820 i narazie jeszcze go niesprawdzałem bo niamam przy czym ;/

Jeśli masz kasę i ładowacz będzie często używany do zdecydowanie stolla. Sprzęt lepiej wykonany i bardziej wytrzymały. Natomiast jeśli będzie nie zbyt często używany to wystarczy hydramet.

krupekf16    6

Co za pytanie jak cie stac to bierz stoll to niebo a ziemia chyba ze bedziesz go uzywal "tylko od swieta" to moze sie nie oplaci ale jak masz sporo roboty to warto zainwestowac

Edytowano przez krupekf16

ale wiecie jaka koledzy jest roznica cenowa miedzy tym a tym. ładowacz no bedzie uzywany nie za duzo ale bedzie zima praktycznie co dwa tygodnie obornik dwie przyczepy a tak wiosna i lato to wiadomo jak w kazdym gospodarstwie jedynie jesien ladunek spadow z jabłka. a czy z was koledzy ma ktos z wymienionych ladowaczy ...?

koks    36

Co do osprzętu,to łyzke i krokodyla można wziąść z Hydrametu,ale np. chwytaka do bel to nie polecam.Kupa złomu i tyle!!!!!!!!!!! :unsure:

b0gdan    88

eee nie narzekam na chwytak z hydrametu, przestawiłem nim już jakiś 1800 balotów i nioc sie nie urwało, ani nie wygieło

weź stolla jest lepiej wykonany, mocniejszy ale też i droższy ale za jakość się płaci :P

ale jeśli będziesz nim dużo pracował to opłaci się drożej zapłacić

red power

koks    36

Wierz bOgdan my mamy dwu siłownikowy i z tego co słyszałem jedno jest lepszy.

Ferdek07    64

heh, różnica w cenie to pewnie około 10 tyś a może i więcej, hydramet za gotówkę można za 16 tyś kupić, a stoll na pewno ponad 25 tyś, różnica jest przede wszystkim w pasie ładowacza no i we wszystkim innym na pewno też, sama rama stolla waży ponad 200kg mniej od ramy hydrameta, i hydramet wydaje mi się być nawet za duży jak na agrofarma, ciekawe czy tur hydramet 11 da się zamontować na agrofarma? ale w galerii jest pewien agroplusik co się zamienił za stolla wzioł hydramet, bo stoll okazał się kiepski kto chce znajdzie w glaerii agroplusik 67 chyba

podcepiomy    34

@traktorzysta12

No waży 430 kg, udźwig 2100 t, nie mam w nim tego urządzenia do zdjęcia przewodów hydraulicznych za jednym zamachem i amurtyzacji, ponoć na pusto mało co daje a belek nie mam gdzieś daleko tylko za stodołą więc nie ma takiej potrzeby :) A osprzęt jest Warfamy. :)

b0gdan    88

Wierz bOgdan my mamy dwu siłownikowy i z tego co słyszałem jedno jest lepszy.

pracowałem jedno (1500 balotów) i dwu siłownikowym (tym przełożyłem około 150 balotów) i jedyna różnica to taka, że dwu siłownikowym było łatwiej rozerwać sąsiedni balot, ale bardzo możliwe że jest to tez kwestia wprawy :)

adikpl1    228

Kiedyś też miałem na próbę ten z chwytak z hydrametu ciężki i bele łatwo przedziurawić nim było dlatego kupiłem sokólski B)

KarolT25    40

No ale za hydramet to zapłacisz te 15 tyś i nie wiadomo co z tego będzie,kupuj stolla to dobra firma ładowaczy czołowych ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tasiorek766
      witam. Panowie zakupiliśmy tura jak w temacie do ursusa 4512 zdjęty z ursusa 4512 więc z montażem nie było problemu. Problem pojawił się po podłączeniu przewodów tura do wyjść hydrauliki zewnętrznej bo tam był u poprzedniego właściciela zamontowany.  Przewód  z rozdzielacza "P" na zasilanie z ciągnika a "T" na powrót. Przy sekcji hydrauliki ciągnika pokrętło wkręcone jak do pracy siłowników dwustronnych. Okazuje się ze tur nie reaguje. Sterowanie joystik po kilku ruchach joystikiem tur podnosi się powoli na kilkanaście centymetrów i tyle nie działają pozostałe sekcje a żeby te kilkanaście centymetrów opuścić to wajchę od hydrauliki zewnętrznej w ciągniku muszę przestawić w drugą pozycję jak przy kiprowaniu inaczej nie opadnie. Dodam także że tur przed zakupem był założony na 4512 i wszystko sprawnie działało a tur kupiony od znajomego. Jedyna modyfikacja jaką zrobiliśmy to wymieniliśmy złącza hydrauliki tura z przykręcanych na te wciskane bo takie mam w ciągniku, czy możliwe że to jest problemem? Kupię dziś złącza hydrauliki przykręcane i spróbuje jeszcze raz. Jak nie to to co mogę jeszcze zrobić proszę o porady.Pozdrawiam
    • Przez marcin478
      Witam wszystkich  serdecznie 

czy ktoś może mi wyjaśnić na  jakiej zasadzie działa  przedni siłownik w  tym turze  ? czemu ma trzy wyprowadzenia oleju a nie standardowo dwa ??
      Problem jest taki że łyżka podnosi się dość płynnie ale strasznie szybko opada 
      Pytanie drugie czy te tury wychodziły bez  hydraulicznego poziomowania i trzeciej sekcji bo u mnie brak czy poprzedni właściciel to zdemontował ?

• Przez karol6530
      zamontowalem ladowacz  stoll fz 30 z rozdzielaczem ls na new hollandzie t5,95  rozdialacz ma sterowanie mechaniczne na linkach a problem polega że działa z opuznieniem
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam
      Poda mi ktoś namiary do tej firmy?
      Nr telefonu czy coś w tym stylu!
      Pozdrawiam
    • Przez friz
      Przymierzam sie do zakupu nowego tura do mojego ursusa 1224 tur ma byc Polski i w miare budzetowy tak zeby nie przewyzszyl ceny ciągnika 😅😅 poleci ktos jakiegos konkretnego, sprawdzonego producenta? Sam zastanawiam sie nad inter techem wyglada calkiem solidnie i cena wmiare ok. Ładowacz bedzie pracowal glownie przy oborniku, sianokiszonce i rozladunku big-bagow.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj