jankris

CLAAS Jaguar serii osiemset (820, 840, 860, 880)

Polecane posty

Laki    0

arturs860 mam taką prośbę, czy możesz sprawdzić w swojej maszynie w ilu kablach masz prąd pod tym frquenz wandelr. Pytam dlatego ponieważ nie wiem czy jest tak jak powinno być, gdyż w moim przypadku prąd według oznaczenia na tym przekaźniku jest pod nr2, czyli 2=+12v. Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić działanie tego całego przekaźnika...?


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

powinno byc tak 1- masa

2 -12V z bezpiecznika a12

3 - czujnik jak wyzej pisałem który zwiera do masy

4 - wyjscie

 

czujnik jest wspolny dla bordinformatora i obrotomierza. Ja mialem kiedys taki przypadek ze zamocowałem sobie licznik hektarow muller i podłączyłym taż do niego ten wspolny czujnik i obrotomierz przestał działac. jak wyłączyłem liczik hektarów to obrotomierz działał, wieć odłaczyłem od licznika hektarów czujnik od obrotów silnika bo nie jest on potrzebny.

Ten frequenz wandelr zmienia czestotliwośc, czyli z 2000 zwarć do masy na minute (obroty silnika)robi na przykład 400 zwarć na minute (dokładnej wartości nie znam ale sa to maksymalne obroty na napedzie skrzyni biegow). ciezko to sprawdzic najlepiej przełożyć do innej sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

arturs860 wobec tego czy można jakoś to zrobić na krótko żeby licznik wskazywał obroty silnika już bez tego "%"na bordinformator...?


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja mam 2 maszyny w jednej bordinformator i z nim obrotomierz wspolpracuje bez zarzutow. Obrotomierz i bordinformator wskazuja obroty silnika. w drugiej nie mam bordinformatora tylko licznik hektarow firmy muller, ktory takze moze pokazywać obroty i gdy podlacze go do czujnika to licznik hektarow pokazuje obroty lecz obrotomierz pod kierownica nie dziala. wedlug mnie to u ciebie jest ten frequenz wandler zepsuty. jak bordinformator pokazuje obroty to znaczy ze czujnik jest ok, a jak licznik pod kierownica pokazuje szybksc to znaczy ze z nim tez wszystko ok, wiec jedyna rzecz ktora mogla sie zepsuc to ten frequenzwandler. Pomijam zerwane kable i ten przłacznik obroty/predkosc. możesz ewentualnie odłączyć bordinformator z wtyczki, ktora jest w prawym słupku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Przyrząd Ru 450.

Czy macie problem z gubieniem zielonych łodyg przez ten przyrząd?

Czy przy bardziej dojżałej kukurydzy gubi wam kolby, jeśli tak to ile w % ?

Co może być przyczyną takiego stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Z tym gubieniem kolb, to chyba znalazłem przyczynę. Pod pierwszym dolnym wałkiem wciągającym powinna chyba być taka blaszana osłona na dwie długie śruby. U mnie była wyjęta do zbierania sianokiszonki. A jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a czy na przystawce Kemper Champion również będzie działał auto pilot czy to tylko jest na oryginalnych przystawkach Classa?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tak, będzie działał. Musi mieć tylko tak samo połączone przewody i odpowiednią wtyczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    3

Witam mam takie pytanie,zamierzam kupić sieczkarnie claas 860 z kemperem , jak ją sprawdzić żeby nie kupić jakiegoś szrotu , czy w roczniku 97 98 realne jest że maję około 4000 nth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Są takie które mają więcej, ale są takie które mogą mieć tyle lub mniej.

Najważniejszy jest stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    3

ale generalnie szukać jakiś luzów , zużytych pasów . jeszcze jedno czy bardzo przywiązywać uwagę do kempera czy to jest element który jest wmiarę bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TREPYK    0

Z tym gubieniem kolb, to chyba znalazłem przyczynę. Pod pierwszym dolnym wałkiem wciągającym powinna chyba być taka blaszana osłona na dwie długie śruby. U mnie była wyjęta do zbierania sianokiszonki. A jak jest u was?

ta blacha powinna być ale ja 3 sezony kosiłem bez niej potem zamontowałem ale szybko spowrotem ją wywaliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja posiadam od roku Claasa Jaguara 940. Powiem tak maszyna znakomicie się sprawuje. Co roku sieje dużo kukurydzy na kiszonke. W tym roku jest to 74ha. Również kosze nią drugie, trzecie i czwarte potrawy prawie 100ha dokładnie 98ha. No i co nie co na usługach. Spalanie sieczkarni w granicach 29-32l.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

Witam posiadam claasa 820+ RU 450 i sprawuje sie super pali od 28 do 37l/ha przy dowalonych nożach. mam do was parę pytan:

Czy ktos posiada katalog do ww claasa z opisami części?

Z jaka siłą dociągnąć noże i czy kolejność dokręcania śrub ma znaczenie?

I co może być przyczyną samoczynnego otwierania sie klapy zespołu ostrzącego (maszyna ze zdalnym zespołem ostrzącym)?

Jeśli ktoś by potrzebował to posiadam instrukcję obsługi do claas jaguar 830-900 profistar i speedstar oraz do RU 450 Xtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

Ja posiadam od roku Claasa Jaguara 940. Powiem tak maszyna znakomicie się sprawuje. Co roku sieje dużo kukurydzy na kiszonke. W tym roku jest to 74ha. Również kosze nią drugie, trzecie i czwarte potrawy prawie 100ha dokładnie 98ha. No i co nie co na usługach. Spalanie sieczkarni w granicach 29-32l.

Kolego jeśli możesz to na PW zapodaj namiary na siebie, z wielką chęcią podjadę do osoby która ma sieczkarnie serii 900, aby objaśniła mi dokładnei CEBISA, sprawa pilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

a ja chcialbym sie dowiedziec jaka jest roznica w jakosci i szybkosci koszenia i transportowania materialu miedzy RU450 a RU Xtra 450? i ktora zprzystawek kempera najlepiej sie sprawdza? pytam bo chce sie przesiasc z JD 6950 z kemperem m6008 ktory to kemper jest dramatycznie nieudany i do ktorego na czesci trzeba czekac po 5dni, na jaguara 880tke z jakas normalna przystawka. drugim powodem przesiadki jest chec koszenia zyta na GPS z przystawka do roslin niskich, czy ktos z Was kosil, badz widzial koszenie sieczkarnia zyta z pnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lowickie    0

Witam. Jestem nowym uzytkownikiem forum . Odpowiadając na pytanie dexterka - widziałem ciecie zyta z pnia - bardzo ładnie sie kosi . W moich okolicach koszenie żyta z pnia jest w miare popularne. Jesli dexter masz hjakies pytania to smiało pytaj , jak będe umiał odpowiedziec to odpowiem :). A ja mam do Was Panowie pytanko - class jaguar 880 bez tylnich kół - a zamiast tylnich kół ma przyczepe z tyły i stanowi to jednolita maszyne - ta przyczepa służy jako tylnia oś - a moje pytanie -jak taki zestaw sie nazywa? Poniewarz widziałem taki zestaw w Szwajcarii i chciał bym wiedzieć jak sie on nazywa . Z góry dziekuje za odpowwiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Dlaczego Kemper m6008 jest nieudany?

Czy lepsze są 450 czy 345?

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

witam. mam do was pytanie czy ktoś z was regenerował walce gniotownika i czy opłaca się je regenerować czy wymienić a jeśli tak to kto i gdzie to dobrze robi (najlepiej w lubelskim) i jaka jest żywotność regenerowanych walców z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja w tym roku wymienialem walce i z tego co mi inni mówili to sie tego nie regeneruje. kupiłem nowe ale w necie znalazłem tez podróbe. claas teraz ma rabat i mozna wlce kupic w dobrej cenia ja płaciłem 13 tys. brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

to sie nazywa jaguar shuttle:)

 

 

2 sztuki Jaguara shuttle są do sprzedania w Wielkopolsce w firmie Kowala Agrotechnika. Polecam. Ciekawostka.

Z tego co mi wiadomo, maszyny pracowały przy zbiorze lucerny na susz, naczepy po napełnieniu podpinane były pod ciągnik siodłowy - zielonka była transportowana na odległość ok. 50 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj