jankris

CLAAS Jaguar serii osiemset (820, 840, 860, 880)

Polecane posty

mirek13    1

U mnie czujnik jest na kole tylnym z resztą zawsze można doposażyć sprzęt!

Ja uczyłem się kosić bez auto pilota i jakoś dawałem sobie rade ale do dobrych rzeczy człowiek się szybko przyzwyczaja teraz też często kosze bez i co niektórzy moi operatorzy pytają jak to robię B) dobra zgrywam się jest ciężko zwłaszcza jak jakaś ofiara losu z boku podjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja w 860 z 1998 nie mam autopilota, wiec nie uwazam że w 860 to standard. Kiedyś mialem 695 rzędówkęz autopilotem i była super sprawa, ale teraz przy kemperze nie mam autopilota i uważam że lepiej kemper bez autopilota niż rzędówka z autopilotem. Kemper jest bliżej maszyny niż rzedówka lub RU, a co za tym idzie łatwiej utrzymac w rzędzie. Drugą sprawa to szybkość koszenia nie wiem jak działałby autopilot przy szybkościach 8 kmh w 695 przy 4 kmh działał dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Autopilot działa w miarę dobrze przy prędkości do 10 km/h pod warunkiem że kukurydza jest stojąca i gesto (bez przerw) zasiana. Natomiast przy takiej prędkości jest zawsze spore ryzyko że wyskoczy z rzędu i pójdzie w bok.

Mirek, czujnik na tylnym kole jest elementem układu automatycznego kierowania, natomiast za prowadzenie w rzędzie odpowiadają te dwa wąsy na hedrze. Często zdarza się tak że sieczkarnia ma układ autopilota, a heder nie ma tych czujników, a orginał kosztuje parę tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Mój auto pilot działa bez czujników przy kemperze i sprawuje się dobrze ale do pewnej prędkości bo powyżej 10 kmh potrafi wyskoczyć (ja ustawiam auto pilota potęcjometrem na pulpicie i byłem przekonany że nie potrzeba żadnych dodatkowych czujników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

W takim razie, nie masz też żadnych przewodów elektrycznych idących od Kempera?

 

Niesamowite, to jak on odnajduje i trzyma się rządka?

A maże masz tego pilota tylko w sieczkarni. Jeździsz na nim tak jak ja kiedy zapomnę podpiąć przewodów i po pół godziny pracy coś mi zaczyna z tym prowadzeniem nie pasować bo sieczkarnia jedzie tylko prosto a tu ktoś posiał kukurydzę wężykiem. I wtedy przypominam sobie żeby sprawdzić czy przewody od pilota w hedrze są podpięte.

 

Autopilot to nir tylko sieczkarnia ale też współpracujący z nią heder.

W hedrze pskłada się z takich dwóch wąsów zamontówanych na dwóch sąsiednich rozdzielaczach rzędów.

W czasie jazdy wąsy te obejmują rząd kukurydzy z obudwu stron. Układ autopilota stara się tak balansować mechanizmem wspomagania kierownicy aby utrzymać te czujniki w jednakowej odległości od rzędu kukurydzy. Jeśli rządek kukurydzy skręca to jeden czujnik zaczyna się odchylać i daje impuls elektryczny, aby układ kierowania lekką odbił w drugą stronę i dlatego sieczkarnia podąrza cały czas za rządkiem nawet jeśli kukurydza jest zasiana jak wół szczał. Potenciometrem dokładnie można sobie ustawić czy ma iść srodkiem czy może nieco bliżej prawej bądź lewej strony kopiowanego rzędu np. przy miedzy gdy sieczkarnia lekko się chyli.Ot co.

 

Tu masz link do instalacji do kempera.

 

Czujniki do kempera

 

W hedrze Claasa jest identyczny.

 

 

.

post-6295-0-42097900-1298037031_thumb.jpg

post-6295-0-42097900-1298037031_thumb.jpg

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Nie nie mam żadnych przewodów i z tego co wiem to bardzo rzadko występują, a jaką ty masz jankris sieczkarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ja mam 682 SL i właśnie chcę dokupić coś z serii 800.

 

A co do tego Autopilota to nieraz szczerze mnie rozbawiają handlarze wciskając ludziom kit że sieczkarnia posiada autopilota. Często nie ma wogóle tego układu co łatwo stwierdzić ze zdjącia pulpitu, a nawet jeśli ma to heder jest zupełnie nie przystosowany do prowadzenia w rzęach.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Nie wiem ile tam hektarów kosisz bo ja sporo i mój auto pilot daje rade a wychył na potecjometrze ma spory i kukurydze kosze różnie zasianą ty kosisz dźobówką to nawet niem co porównywać do bezrzędowego a pomijając wszystko nawet z auto pilotem wyskoczysz z rzędów!

Kolega ma kempera 8-rzędowego i przez auto pilota skosił słupek bo nie patrzył jak jadzie tylko radio ustawiał także to ma dobre i złe strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Zakładając ten temat miałem na celu zawarcie wszelkich informacji na temat sieczkarni Jaguar serii 800. Kwestia Autopilota na pewno nie jest najwazniewjsza, ale dla kogoś kto czyta forum może być istotna, Więc dobrze byłoby przedstawiać konkretne i prawdziwe informacje. Jeśli nawet ktoś jest w błędzie to od tego jest forum, aby takie rzeczy wyjaśniać. Jest rzeczą oczywistą że większość użytkowników jest przekonana do sojego sprzętu i właściwego tylko siebie sposobu jego użytkowania. Dlatego ja nawet nie neguję tego że komuś jest z tym dobrze.

Jest jednak rzeczą naturalną że w niektórych oczywistych kwestiach nie muszę się z nim zgadzać.

I tak:

Co znaczy że Twój Autopilot daje radę, - to jest tylko urządzenie i dopuki się nie zepsuje lub go nie wyłączysz, będzie pracować. Radę musisz dawać sobie sam.

Co znaczy wychył na potencjometrze, - potencjometrem możesz tylko sam korygować tor jazdy o kilkanaście cm w prawo lub w lewo od środka rzędu kukurydzy który kopiujesz czujnikami w zależnosci od potrzeby.

Nie wiem czy kosiłeś rzędówką bo, w porównaniu do bezrzędówki, jest to wyższa szkoła jazdy aby czysto zebrać.

Jeśli kosisz sporo to powinieneś doceniac dobrze działającego pilota, bo ja po 20 godz. pracy dziennie w drugim miesiącu sezonu budzę się często na końcu pola i to pilot mnie tam doprowadza, a o żadnym wypatrywaniu przeszkód nie ma mowy. Słupów szuka się na początku zaczynając działkę. Radio to podstawa, bo trochę przeszkadza w zasypianiu.

 

Myślę że sprawę autopilota trochę rozjaśniliśmy i zgadzamy się że w sieczkarni jest potrzebny.

Pozdr.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

według mnie przy kemperze autopilot jest zbedny, bo można skosić słupek nie patrząc gdzie sie jedzie tylko zajmować głupotami. U nas brat też skosiłby słupek z autopilotem na szczeście byłz nim kolega i w ostatniej chwili go zatrzymał . By autopilot działał muszą być te wspominane czujniki bez nich maszyna jedzie tylko prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Odnośnie tego auto pilota to zastanawia mnie fakt że ja kupiłem swoją sieczkarnie z oryginalnym RU i przy nim też nie miałem żadnych czujników, dlatego przypuszczam że to co mam musiało być zamontowane seryjnie, jak będę miał trochę czasu to dołączę zdjęcie mojego auto pilota bo ja potencjometrem mogę dużo skorygować tor jazdy!

Zgadzam się ze stwierdzeniem że na temat auto pilota sporo zostało wyjaśnione i jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Na te słupy i słupki zawsze trzeba uważać. Kiedyś wjechałem wieczorem na pole 7ha. Wiedziałem że gdzieś w środku jest słup wysokiego napiecia. Pojakimś czasie koszenia juz myslałem że w tym sąsiednim przejeździe będzie, bo na swiatłach to tak w wysokiej kukurydzy za daleko nie widać, Był ale dopiero w dziesiatym przejeździe, a ja przez półtorej godziny go wypatrywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Witam, posiadam taką przystawkę Ru 450 która jest wyposażona w podnośniki łanu tak jak "wyżej w załączniku"i jak dla mnie to nie miałem z nią żadnych problemów żeby słabo wciągała zielsko lub cienką kukurydzę po prostu szło pięknie. Odnośnie autopilota to również posiadam taką rzecz lecz brakuje w mojej przystawce jednego czujnika i jest porwany kabel i mam takie pytanie do was czy może ktoś mi odpowiedzieć jak są podłączone te czujniki jak we wtyczce jest kabel 3 żyłowy a czujniki są 2 i w każdym wystają po 3 bolce...?Czy ktoś pomoże mi ten problem rozwiązać i dobrze podłączyć. Koszt nowego kabla to 1,300 zł a koszt 1 nowego czujnika to 6,200.Zaletą przystawki Kemper champion jest to że jest sporo lżejsza i można kupić zamienniki części czego nie da się kupić w przypadku Ru wszystko oryginały i za większe pieniądze.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

z czujników 1 (obie) podłącz do wtycznki na 54G, 3 z czujników na 54 w wtyczce. 2 z lewego na L ,a 2 z prawego na R. Tak jest na schemacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Laki, jaką masz sieczkarnię. Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi co do tego sprzetu podziel się nimi na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Dziękuję za cenne informacje arturs860. Jeśli chodzi o sieczkarnię jaką posiadam to model 840 -99r, sprowadzona z Niemiec. Przed zakupem wiele maszyn oglądałem u Polskich handlarzy i prawie w każdym przypadku mimo zaskakującego małego przebiegu stan techniczny sprzętu pozostawiał wiele do życzenia. W moim przypadku na początku brałem pod uwagę model 820 sugerując się tym że będzie troszkę oszczędniejszy od 840 co w praktyce okazało się nie prawdą, może byłaby i oszczędniejsza v6 jakby miała zapięty 3 metrowy kemper ale nie Championa 4500 koszącego ładną kukurydzę. Ostateczna decyzja padła na model 840 i też taką maszynę kupiłem ,ponieważ v8 dysponuje większym zakresem mocy od v6 i doskonale sobie radzi w ciężkich warunkach, aczkolwiek czasem jak trzeba troszeczkę podgonić robotę to jednak było już widać że 360KM ma co robić.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Masz Ru 450 zwykłego czy Xtra , czy może Kempera. Czy jest problem że zużywaniem się gniotownika bokami? Zbierasz ziolonkę z pokosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Posiadam przystawkę RU 450 zwykły model a jeśli chodzi o gniotownik to nic takiego nie zauważyłem, gdyż dopiero mam za sobą 1 sezon a gniotownik jest prawie nowy. Zielonki nie zbieram i nie będę zbierał ,gdyż nie ma chętnych na to i nie posiadam podbieraka.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Drodzy koledzy mam taki problem w swojej maszynie z którym nie mogę sobie poradzić a dokładnie chodzi mi o obrotomierz który działał i pewnego pięknego dnia podczas przełączania pokrętła z obr/min na km/h przestał wskazywać obroty silnika, zaznaczę że odczyt na bordinformatorze też przestał wskazywać funkcje związane z pracą silnika. Moje pytanie czy to jest wina czujnika, czy może jest jakiś bezpiecznik od tego zegara, który się przepalił lub podejrzewam najgorsze, że mógł się wypiąć jakiś kabel w skrzynce pod bezpiecznikami. Czy ktoś z użytkowników miał może podobny problem...?


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Sprawdź przewody przy czujniku. Na skutek drgań silnika może dojść do uszkodzenia linki miedzianej a przewód /izolacja/ z zewnątrz wygląda normalnie.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A ten obrotomierz przy kierownicy to nie wskazuje czasem obrotów bębna i prędkości jazdy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

koledzy doradźcie mi, jakim najlepiej olejem zalać hydraulikę w sieczkarni...?Co ile robicie wymianę oleju silnika, hydrauliki itd co sezon czy ilość mth...?

Arial czy jest bezpiecznik w skrzynce, który odpowiada za działanie tego licznika?

Jankris ja posiadam instrukcję i katalog części do tej maszyny.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Katalog teżmam, a codo instrukcji to będziemy w kontakcie.

 

Bezpiecznik jest do zegara przyrzadów.

Bordinformator ma swój bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

w 800 pokazuje obroty silnika w 600 obroty bebna. bordinformator i obrotomierz sa podlaczone do tego samego czujnik na kole pasowym co napedza klime, alternator .... sygnal do obrotomierze przechodzi jeszcze przez frequenzwandler (mały siwy moduł w leym gornym roku elektryki). ten frequenzwandeler i obrotomierz ja na jednym bezpieczniku a12. frquenz wandelr dopasowije czestotliwosc obrotow silnika do obrotow z czujnika jazdy. ja kiedys milem podobny problem i pruszalem tym frequenzwandler i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj