jankris

CLAAS Jaguar serii osiemset (820, 840, 860, 880)

Polecane posty

jankris    12

W tym wątku proszę pisać ciekawe informacje i spostrzeżenia na temat tej serii. Są to pierwsze egzemplarze z kabiną Vista Cab produkowane w latach 1994-2002 z małym luiftingiem (szare elementy podwozia) od 1998 roku.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja odwoze kukurydze od sieczkarni 820 to dobry sprzet

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

To że Jaguar to dobry sprzęt to wszyscy wiedzą.

Napisz proszę coś więcej.

Np. Ile skosi na godz, czy dobrze rozgniata siarno, czy nie gubi kolb podczas koszenia, ile spala itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Witam

Ja osobiści posiadam Jguara 860 od trzech lat i robie nim usługi i jestem bardzo zadowolony z tej maszyny!

 

Kosze w sezonie ok 450 hektarów wszystie zespoły tnące mam nowe więc jakość jest najwyższa na godzine przy dobrym odbiorze i pasownym polu mozna położyć ok 3 ha pod warunkiem że kuku jest zasiana co 75 cm i 80-90 tys na ha. Przy mądrym użytkowaniu i konkretnym przeglądzie przed sezonem sprzęt bezawaryjny takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A napisz wszystkim ile to pali na ha i godz.. pracy, ile podczas przejadu po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

860 pali mi od 22 - 30 litrów na hektar nie mierzyłem nigdy ile na godzinę bo zawsze kasuje od hektara a na przejazdach wychodzi około 15 litów na godzinę trochę dużo dlatego chce jej założyć 40-tke skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

tez mam 860 i 840 i jestem bardzo zadowolony. tak jak pisali wyzej przy dobrej obsłudze bezawaryjne. zaleta jest też iż sa proste obsłudze tz. jezeli masz centralne smarowanie to obsługa polega na ostrzeniu noży raz na 1,5 dnia , raz na tydzien dmuchanie chłodnicy i pare smarowniczek do smarowania. co do spalania to zależenie od kukurydzy, wielkości pola i odwozu od 23 do 29 l/ha. jednak podczas jazdy na drodze wychodzi 1 l/km co troche duzo. Kiedys mialem serie 600 jednak 800 to o niebo lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Też mam 6-setkę i chcę zamienić na 820, bo widzę że jest chyba prostsza w budowie i ma napęd bębna prosto z silnika. Czy jest duża róznica w spalaniu pomiędzy 840 a 860 szczególnie przy jałowej pracy. Co do 820 to pali na pusto pewnie 25% mniej bo to jednak V6.

Powiedzcie jak tam uzyskuje się ruch zwrotny przy ostrzeniu. Czy z drugiej strony silnika jest pasek co kręci w odwrotną stronę?

Mirek, skąd taką skrzynię weźmiesz, a może na hydromacie da się coś przestawić?

 

Czy zbieracie tymi sieczkarniami zielonkę z pokosu?

Jeśli tak czy trzeba wyjmować czy tylko odjeżdżać gnoitownikiem?

Czy trzeba zmieniać noże i stalnicę, czy można kosić tami samymi co kukurydzę i jak szybko to się zużywa. Co się stanie jak wpadnie jakiś kamień?

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

jankris proponowałbym ci 840 lub 860 bo silnik v8 jest dużo elastyczniejszy z resztą nie wiem czy robisz usługi czy tylko do siebie.

 

A ze skrzynią to wam opowiem jak już zamontuje i będzie wszystko oki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Robię usługi, ale to są nie za duża gospodarstwa i działki, więc nawet swoją 600-ką mam dużo przestojów, a co dopiero 800-ką. Dlatego bardziej myślę o 820 niż o tych V8.

A powiedz nam jeszcze czy masz heder RU450 czy Kempera, i który jest lepszy i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Jeśli chodzi o ostrzenie noży to w serii 800 bęben obraca się i ostrzy w tą samą stronę co kosi ja mam jeszcze ciekawe rozwiązanie bo ustawiam ostrzenie i po naostrzeniu sama mi się dostawia stalnica i to w jaguarze z 1997 roku.

 

Przez pierwszy sezon miałem RU i nie byłem z niego zadowolony ponieważ jet o 300-500 kilo cięższy od kempera i o 50 cm bardziej wysunięty do przodu co spowodowało że zaczęła mi pękać rama i gorzej zbiera a jak już jest trochę chwastu to masakra, teraz mam kempera 4500 i normalnie bajka uważam nawet że z kemperem szybciej jeżdże (C-360 i pochodne mają problemy :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

U mnie są w modzie przyczepy i prasy sam robię sianokiszonkę w balotach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja robie sianokiszonki 840. Ja osobiscie wymieniam stalnicę poniewaz jest inna. Do kukurydzy ma ostra krawedz a w trawie jest troche okragła. Co do noży to zalezy jakie masz jak masz do trawy to możesz nimi także kosic kukurydze, a jak masz do kukurydzy to w trawie szbko sie niszcza. Ja z nożami robie tak: mam dwa zestawy noży do trawy (prawie nowe i 50 %zuzycia). Do trawy zakładam te starsze a nowsze mam do kukurydzy. Jak te z trawy sie zużyją to założe do trawy te nowsze z kukurydzy (które już tez bedą 50% zużyte) a do koszenia kukurydzy kupie nowe noże typu do trawy. robie tak bo do kukurydzy potrzeba ostrzejszych noży co łatwiej uzyskać przy nowych nożach. Drugim powodem jest wieksze ryzyko w trawie. W trawie noże zużywają sie według mnie 3 razy szybciejż w kukurydzy (licząc na godzine pracy).Zgniatacz sie cofa do tyłu i zakłada tunel. zgniatacz można zostawić w maszynie lub wyjąć górą maszyny. Ostatnio w czasie akcji kukurydzy u siebie robiłem przed kukurydzą sianokiszonkę to zmiana kukurydza/sianokisdzonka trwała 45 minut w dwie osoby. wymienialiśmy stalnicę, heder i zgniatacz/ tunel. Dołączam sie do opini iż kemper to super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

arturs860 w jakim rejonie działasz tymi sieczkarniami, dużo kosisz w sezonie kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Z tą wymianą noży to dobry pomysł, czy tymi od kukurydzy nie da się ciąć trawy. Jaka jest między nimi różnica (jak je odróznić) jaka jest cena i gdzie kupujecie?

Sama wymiana to dłuższa historia bo trzeba dobrze ustawić i przykręcić, czy sruby skręcacie na klej czy bez niczego?

Ostrzenie jest na obrotach do przodu więc trzeba uważać?

Stalnica- ile kosztuje, czy da się ją wymienić bez odjechania gardzieli, bo w 6-setkach to trzeba trzeba rozpiąć i trochę sie namęczyć z ustawianiem.

 

 

Co do RU450 to peka rama w przyrządzie czy sieczkarni,bo są jeszcze cięższe 6 metrowe?

Nie da się tym przyrządem kosić małej zachwaszczonej nawet jeśli noże są w miarę ostre?

Jakie są powody tego, bo widzę że w nowszych (Xtra) dołożyli więcej bagnetów pośrednich (takie małe szpice)

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

Noże od trawy i kukurydzy mają troche inny kąt, można je na "oko" rozróżnić po końcówce. W kukurydzy jest taki "uskok" a dla trawy są jakby "zaokrąglone". Cena jest podobna. By wymienić stalnice ja rozpoławiam maszynę, bo z dołu jest jedna śruba (stalnica mocowana jest dwoma śrubami po bokach i jedną od dołu), której inaczej nie da sie odkręcić. jak miałem 600 to do wymiany stalnicy nie trzeba rozpoławiać, wystarczyło tylko "złamać" i miec odpowiednio krótkie klucze. Sruby na nożach przykręcem bez kleju ale kluczem dynamometrycznym. Ostrzenie działa dużo lepiej niż w 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Rama pękła mi przy sieczkarni a jeśli chodzi o RU to są trzy bębny na 6 redlin czyli na jedną stronę idą dwie a na druga cztery występuje większe prawdopodobieństwo zapchania a kosi tak sobie nawet przy dobrych nożach jeśli chodzi o te nowe przyrządy claasa to nie mam zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tak się właśnie zastanawiam czy dorobienie i przyspawanie po dwa takie bagnety (jak w Kemperze) na każdy rząd nie poprawiłoby jakości cięci w tym przyrządzie.

post-6295-0-22223500-1297975720_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

Według mnie coś by to dało, ale głównie w RU brakuje prętów przyspawanych do tych bagnetów o których mowa. Kemper ma takie powyginane pręty które dociskają ucięte rośliny do bębna który je przeności.

Edytowano przez arturs860

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

No właśnie o to mi chodziło. Mozna to łatwo dorobić z blachy i drutu stalowego. Poza lepszym wciąganiem pewnie też lepij by docinały noże ponieważ łodygi opierałyby się o te bagnety.

W tych nowych Xtra jest po cztery takie małe bagnety z drutami na tarczę, a tych większych czubów na środku wogóle nie ma.

post-6295-0-41158700-1297977995_thumb.jpg

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Widzę jankris że upierasz się przy RU ale ja to przetestowałem na własnej skórze i powiem ci że nie warto inwestować w RU (nie pozwala się wykazać maszynie bynajmniej u mnie tak było) a poza tym tyle samo kosztuje co kemper

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ja sie nie upieram, tylko podpytuję fachowców czy mozna to jakoś ulepszyć.

Poza tym 3/4 sieczkarń Claasa jest wyposażona w takie zespoły i własnie mam taką na oku.

Na Youtube poobserwowałem pracę sieczkarni i mam poważne wątpliwości co do jakości zbioru przez stare RU.

Jeszcze jedno pytanie: W tej chwili koszę rzędówką na pilocie i nie wyobrażam sobie sieczkarni bez autopilota.

Czy hedrem bezrzędowym da się pracować bez pilota i jak to jest męczące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Przecież prawie wszystkie 800-setki mają auto pilota ja też i kosze na auto pilocie kemperem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Autopilot w 860 to standart, w 840 to opcja a w 820 to rzadkość. często też heder nie ma czyjników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj