lipa1992

Lely Welger RP 445

Polecane posty

lipa1992    0

Witam! Mam pytanie czy ktoś ma Lely Welger RP 445. Jak się sprawuje podbieracz bezkrzywkowy? Czy nie "zawija"? Proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba25    0

Witam! Mam pytanie czy ktoś ma Lely Welger RP 445. Jak się sprawuje podbieracz bezkrzywkowy? Czy nie "zawija"? Proszę o odpowiedź ;)

Witam

Podbieracz ten w polskich warynkach sprawuje się świetnie. Jest cichy i bardziej wytrzymały od podbieracza z bierznią krzywkową. Nic się nie zawija bo palce są lekko odgięte do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

Dużo jest zmienione w 445 jesli chodzi o porownanie do 435 , podbierak masz bezkrzywkowy i masz 5 rzedow palcow a nie 4 tak jak w 435 poza tym blizej masz stol podbieracza do rotora , ze praktycznie z palcow wpada pod rotor i masz jeszcze silowniki z tylu te od zgniotu sa nizej niz w 435 i najwazniejsze co chyba dolozyli to napęd pasów w rp 435 masz 2 rolki a tu masz 3 z czego ta trzecia to widac taka wieksza jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Podłączam sie pod temat z pytaniem odnoszącym sie do poprzedniej generacji pras a więc modelu rp 435. Czy prawdą jest że na sterowniku e-link i jego prostrzej wersji nie ma graficznych wskaźników stopnia równomierności wypełnienia komory prasowania, mało tego nie ma wskaźników mechanicznych na samej maszynie. Mam nadzieje że jakiś autentyczny użytkownik rozjaśni nieco ten problem, bo jakoś trudno wyobrazić mi sobie że maszyna za duże przecież pieniądze pozbawiona jest elementarnych systemów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Mam taką maszynę na e-linku i faktycznie nie ma tych wskaźników ale nie mam problemów żeby belki były kształtne może jedna na 100 przy wąskim pokosie wyjdzie nierówna ale powiem szczerze że pracowałem kroniaczem na komforcie i przy szerokim pokosie to nie było potrzebne a na wąskim jak źle jechałeś to i tak belka była nie równa bo przecież te wskaźniki działają w końcowej fazie zwijania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remek23    0

na welger nie ma wskaźnika czy komora napełniona z prawej czy lewej a balota i tak prostego zrobiła.. a widziałem balota po maszynach z tym wskaźnikiem - płacz. lely sprzęt prosty bez elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

W słomie wskaźnik nie tak duzego znaczenia, gorzej jest w sianokiszonek, trawa sie tak nie przemiszcza i jesli ktos zrobi zly pokos( zbyt waski, nierownomiernia zgrabiona trawa) to nie nie da sie zwijac, jadac srodkiem zbity bedzie tylko osrodek a boki lużne tak zee bela sie rozpada:) ale idzie temu zaradzic, dobry operator zgrabiarki, i prasy :D

 

nawiasem mowiac sr, waga bali slomy (ok,165 cm) to u mnie plus minus 440 kg ;p przy niepelnym zgniocie i ciagnik 100 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

Krzysztof Pankowski "KAGRO"

PUNKT SPRZEDAŻY MASZYN

ul. Jana Pawła II 31

64-932 Stara Łubianka/ koło Piły

tel. 67 2160318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffcio    0

Witam, właśnie za taką prasą się rozglądam. A mógłbym prosić o fotkę sterownika jakie są w Lely do obsługi tej maszyny? Czy są to awaryjne jednostki czy raczej nie miewają awarii? Chodzi mi o kontrolery. Szukam prasy Lely 435/445.. Jeszcze jedno pytanie: jaką najszerszą siatkę można stosować?

Edytowano przez raffcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam lely welger rp 445 4lata i zrobilem nią 8tyś bel, po roku wymienilem komputer ten szary pojemnik z lewej strony kosztowal 2500zl po 2 latach przekręciłem pasy na drugą strone niby wszystko fajnie ale prasa od poczatku nawet nie potrafi zbic balota i zostawia s????

 

Dokończ zdanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki ciągnik jest potrzebny do takiej prasy ? zęby wykorzystać ja w 100% ?

Handluje słoma i che kupić na następny  sezon nowa prasę i ciągnik(używany) podczas żniw ma chodzić z prasa a potem usługowo do sianokiszonek a w zime do odśnieżania

Potrzebuje prasy rolki która może zrobić jak najcienistsze baloty 160 cm.. większe nie nadają się do transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Poszukuje informacji na temat tej prasy z lat 2010_2013. Chce taka kupić  ale w necie czytam ze są problemy z lozyskami i dużo ludzi je odradzam. Cży te prasy mają funkcje miękkiego rdzenia?  Który sterownik będzie lepszy i mniej awaryjny balecontrol  czy e link?    Niektórzy radzą mchale v660 ale mało jest ich używanych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj