matias6630

Uprawa ciezkiej ziemi.

Polecane posty

Klos49    14

Zgadza się, ale jak tego nie uczynisz w tych ,,5 minutach''(glina, i inne ciężkie gleby) to potem wszystko zaschnie i masz beton gdzie był wywalony kit. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Kiedyś napisali w top agrarze że wał Cambella jest do dogniatania podglebia a wał Crosskill jest do kruszenia brył. Ja się nie znam na tym bo nie mam takich gleb. Możecie mnie odesłać do uprawy gleb lekkich jeśli oczywiście jest taki temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

4 razy to niezbyt efektywne czyli to odpada, pozostaje tylko wal lub ten ares wiecie jak spisuja się agregaty talerzowe na ciężkich ziemiach?:D u nas wielo hektarowcy (1000 i wiecej) stosują te agregaty, kombinacje uprawowo siewne bez orkowo i co d*pa zamiast to ładnie się uprawić bez orki to na wierzch wychodzą kluch i bryły i nic nie pomaga jak stara dobra brona 20 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

@klos49 na takich glebach tylko i wylacznie powinno sie stosowac agregat uprawowo-siewny.Inaczej jest tak jak mowisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@matias6630 to o czym piszesz swiadczy tylko o nieprawidlowo dobranym sprzecie do warunkow. brona 20 to nie jest na 100% najbardziej optymalny sposob uprawy zadnych gleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

dlatego nie chcemy z ojcem kupić byle czego ;) tomek dzięki za opinie bo nam koleś w zipagro tylko oferowal atlasa ;)

Edytowano przez matias6630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

@matias6630 to o czym piszesz swiadczy tylko o nieprawidlowo dobranym sprzecie do warunkow. brona 20 to nie jest na 100% najbardziej optymalny sposob uprawy zadnych gleb.

 

Podzielam Twoje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 crosskill ma to do siebie, że podrywa ziemię, jeżeli jest ona mokra lub się klei to nie chce za bardzo odpadać od pierścieni. Potem niestety robi się już coraz gorzej. :) W Atlasie wał jest naprzemienny, więc się sam czyści, a dodatkowo ma tę samą średnicą, a w większości wałów ciąganych pierścienie są różnej wielkości. wink.gif

 

Gdzięś czytałem, że na silnie wilgotne i lepkie gleby lepsze są wały zamknięte, albo naprzemienne. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

aha w sumie w ten sam sposob zalepia sie moj cambridge :P

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/82326-claas-axion-850/ po paru przejazdach dalem spokoj, a w sumie nie bylo takiej tragedii.

 

waly zamkniete sie swietnie sprawdzaja pod warunkiem ze maja dobre skrobaki ;) .

 

ta cena rexiusa jest powalająca

gwoli wyjasnienia, dokladnie nie wiem ile kosztuje ten agregat, tak sobie strzelilem.

nie mniej skoro zastepuje prace 3 innych agregatow, robota wykonana jest szybciej i lepiej to czemu by nie zaplacic za niego odpowiedniej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 Vader oferuje Rexiusa RS650 w wersji stalowej, wał jak w agregatach i ma skrobaki. Wersję 6,5 metra można wyposażyć w włókę.

 

Co najlepszego tego Rexius Twina polecają i na lekkie i na ciężkie, i na mokre i na suche.... szampon. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na lekkie wybralbym zdecydowanie co innego, chociazby, zeby mial wiekszy kat wierzcholkowy w przekroju elementu roboczego (pierscienia walu) i zeby byl troche szerszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Simbe CultiPress'a albo UniPress'a widziałeś? Szczerze widzi mi się lepiej niż Rexius Twin. tongue.gif Zresztą Watkins też coś takiego ma w ofercie. biggrin.gif Wał pierścieniowy naprzemienny zamknięty, do tego sztywniejsza włóka i zęby wibrujące. rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Lepszy byłby CultiPress ale i tak bardzo ładnie robi

z kad pochodzi ta marka bo dilera w polsce chuba nie ma no i najwazniejsze jakie ceny ;)

Wiecie co to za model na stronie expomu http://www.expom.com.pl/

Edytowano przez matias6630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

podepnę się pod temat, będę teraz sadził pewną uprawę sadowniczą, która nie lubi ziemi zwięzłej, ja w kilku miejscach na polu mam taką ziemię, nie jest to glina, tylko taka bardziej zwięzła, nieprzepuszczalna gleba, coś koło 4 klasy, może 3b, jak to uprawiać żeby tą gleby rozluźnić, ma do dyspozycji c360 i ciągnik sadowniczy, sprzetów specjalistycznych rolniczych też nie mam, tylko pług, glebogryzarka, brony, kultywatow z wałem strunowym, talerzówka, głębosz mam zamiar kupic na dniach, co radzicie zeby w miarę w krótkim czasie polepszyć tą glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj