Zaloguj się, aby obserwować  
PIETER6441

LELY WELGER RP 245 PROFI

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PIETER6441    17

Prosze Tych którzy mają taką prase albo RP 235 lub 220 Profi o napisanie co o tej prasie sądzą

Edytowano przez PIETER6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie mam żadnej z tych pras ale jak bym miał kupować to tylko Welger. Nie ma na świecie lepszych pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasa jest fajna. Ładnie przemyślana konstrukcja. Czytałem, że drobna trawa potrafi zapchać rotor ;[ Wiadomo Welger(Lely) to jedne z lepszych pras tylko ta cena zaporowa :o

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie wiem czy cena taka znowu zaporowa , rotor dla tego się zapycha bo przynajmniej w rp 220 profi nie ma grzebienia który by zgarniał zielonke ze szczelin rotora przez które przechodzą noże , prasa jest bardzo fajna tylko sporo mocy potrzebuje , coś za coś ( bardzo dobrze dobija )

Jak kupiłem swoją to grzebień był nie kompletny brakowało 2 blach , wyciołem z blachy 4mm i wspawałem i jest ok tak więc jakby komuś często się zielonka okręcał to można wspawać reszte tych blach tak żeby nie czyściły rotora na przemian czyli co drugi jak jest fabrycznie ale co każdy ( kurde wysłowić się nie mogę ) ten no pierścień rotora tak żeby też czyścił tą szczeline przez którą nóż przechodzi

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Witam! Posiadam prasę Lely Welger RP 435 Master i naprawdę polecam ją każdemu. Rotor się nie zapycha wogóle nigdy się nie zapchała dzięki uchylnej podłodze, cena wcale nie jest zaporowa krone w podobnym wyposażeniu będzie w tej samej cenie. Mam ją co prawda dopiero jeden sezon ale zrobiła już kilka tys bel. Miała tylko jedną małą awarię hamulca od siatki ale to była drobnostka usunięta na gwarancji. Kosztowała 160 tys. ponieważ jest to wersja Master czyli full opcja pełna automatyka siatki i sznurka, 25 noży, największe ogumienie, uchylna podłoga, lepszy komputer i dużo innych bajerów. Ma tylko jedną małą wadę a mianowicie duże zapotrzebowanie na moc 120 KM w sianokiszonkach to jest minimum oczywiście przy 25 nożach. Nadrabia za to wydajnością np. w słomie 5ha/godz to nie problem oczywiście dużo zależy od pola i słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

:rolleyes: wszyscy wiemy że ceny maszyn rolniczych są grubo przesadzone no ale co zrobić jest jak jest , a welger jest "de beściak " nie wiedziałem testów z welgerem i mchale ale te prasy z którymi był porównywany między innymi khun, krone, claas to welger .. hmm powiem tak najlepsza prasa zmienno komorowa konkurencji uzyskiwała taki zgniot jak stało komorowa welgera ( o których tu mowa ) a zmienno komorowa welgera to już był normalnie kosmos wyniki lepsze o 20% od reszty , welger prowadzi zdecydowanie.

A McHale nie robią przypadkiem na licencji Welgera , bo kiedyś oglądąłem filmik n YT i wydawało mi się że jest to to samo co welger :huh:

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przecież teraz Lely i Welger to ta sam firma teraz, wiec różnią się tylko naklejkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Mi się wydaje że : dawniej Welger LELY to było jedno i to samo a teraz LELY Welger ( bo LELY kupiło welgera ) to nadal jedno i to samo , naklejki się zmieniły , a były wogule prasy dawniej LELY??


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Ciągał ją New Holland 100KM ale przy połowie noży i przy sile zgniotu ustawionej na połowę schodzi z obrotów chociaż gaz jest wciśnięty do końca, ale to było tymczasowo na pierwszy sezon bo inny ciągnik miał ładowacz i musiał wozić, teraz spróbuję 125KM z lepszej stajni. Także tak jak mówiłem 120KM to minimum oczywiście bardzo dużo zależy od prędkości jazdy jak ktoś chce naprawdę zapier... to może smiało przypinać i 140KM a słyszałem też od serwisanta o przypadkach że ta prasa współpracuje z ciągnikami 160KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

U nas taki jeden gośc ciąga zwykła Sipmę, Case-m 160 km. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIETER6441    17

Pytam o te opinie ponieważ planuje zakup tej prasy, a ściągam z czech i z austri używane maszyny i tam welger ma opinie pras nie do zajechania oczywiście tam duża część to wersje profi z 25 nożami i dużymi dwustronnymi łożyskami stożkowymi smarowanymi dwustronnie i taką wersje planuje zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja mam welgera rp 220 profi z 2000 roku i łożysk stożkowych przynajmniej na walcach tam nie ma , są ale jedno rzędowe kulkowe samonastawne zakryte .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIETER6441    17
Napisano (edytowany)

sory masz racje pomyłka są tam łożyska kulkowe ( maja dosc specyficzny kształt)tak w tych modelach sa jedno rzędowe ale w rp 245 są to już dwu rzędowe

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIETER6441    17
Napisano (edytowany)

ale to masz cene netto czy brutto ?

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

pewnie bruttto, ja mam oferte na 115 netto ale z 17 nożami a nie 25.

Edytowano przez sameSILVER130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Mi sie wydaje że claas rolland 350 wykluczy wszystkie niedociągnięcia wegera typu zapychania sie rotoru i ucinania siatki ja stawiam na claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalny    0

Myślę, że jezeli chcecie zasięgnąć fachowego doradztwa w doborze pras i dowiedzieć sie czegoś o pracy tych maszyn, to zajrzyjcie do firmy Agrotechnik Tafiły tam odpowiedzą wam na wszystkie pytania, sprzedają te prasy i nimi pracują więc oni najlepiej będą wiedzieli co z czym się jje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1079    0

Kupiłem własnie używaną belarkę lely welger RP 520 Masters. Potrzebuje instrukcji do niej jak równiez do sterwonika (piolota E-link), bo na boga nie wiem o "co kaman" Przeorałem inetrenet jak również inne aukcyjne portale i nico. Na ten rok myślę ja zapiać do pronar 1025, może powoli da rade ten rok się przemęczyć. Co myślicie o tym sprzęcie i będe wdzięczny o instrukcje do niej lub podobnej a zwłaszcza pilota e-link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

ja mam zamówioną rp 445 13noży za 118netto myślę że to dobra cena claas ok ale nie za ta kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj