asior14

Gospodarstwo rolne

Polecane posty

asior14    11

Co sądzicie o kupieniu gospodarstwa w dzisiejszych czasach? Posiadam swoje ale ciągle mnie zalewa i nie mam już sił:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timek2009    19

patrzac na to wybral bym na wielkoposce kolo poznania na jakims wzniesieniu a skad jeste (region okolice??itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

koło poznania ziemia na pewno droga jak cholera więc lepiej gdzieś w tańsze tereny się przenieść ;) Jednak wiadomo jak to teraz z opłacalnościa rolnictwa jest, jednak jak wiadomo, ziemia najlepsza inwestycja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timek2009    19

ja mam ziemie 3 klasa a rzepaku i burakow so nie zasieje ale przynajmiej aby mam wode w pinicy a niemieszkam na wzniesieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

WLKP- bardzo ładny region :) Ja osobiści nigdy nie wyprowadziłbym sie z mojego domu. Dom ma zaledwie 18 lat a wszystkie budynki gospodarcze nie mają nawet 30. SENTYMENT :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

Co do wody to jesli juz kupujac gospodarstwo to gdzies gdzie jest dobra melioracja i zdala od Warty ;) Sam mieszkam praktycznie pod samym Poznaniem wiec wiem jak sytuacja u mnie i w okolicach wyglada.

Edytowano przez master0608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Na Lubelszczyźnie było ładne gospodarstwo do sprzedania. Tylko przy głównej drodze. Nie wiem czy jeszcze aktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Proponowalbym zamknac temtat i otworzyc go za kilka lat, gdy autor troche wydorosleje.

 

Sprzedawac gosp. i kupowac gdzei indziej- totalny bezsens....


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W Danii jest odwrotnie niż to opsuje XSC . Tamtejsi rolnicy by rozpocząć interes związany z rolnictwem ,sprzedają bez sentymentów swoje dotychczasowe gospodarstwo i kupują nowe w zupełnie innym regionie kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

dlaczego bezsens? akurat kolega podał mało konkretnie ale znam taki przypadek sprzedania gospodarstwa z powodu zbyt dużych ilości działek-30 ha 20 pól a sąsiedzi nie chcieli się zamieniać tylko kupić od niego i trafiła mu się okazja więc posprzedawał im a sobie kupił 38 ha w 3 kawałkach z ładnymi budynkami. Tylko minus że 250 km od starego gospodarstwa i trochę żal ze starego miejsca się ruszać. No i w Polsce chyba jest największe przywiązanie do jednego miejsca bo za granicą już nie ma takich sentymentów jak napisał MARTINI89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

1. nieustanie mnie zalewa

2. pola rozciągnięte na odległości 12 km

3. 24 działki o małej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak masz tylko tako możliwość to się przenoś

Tylko znajdź coś dobrego żebyś później nie żałował

JAKIE SENTYMENTY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Dolnyśląsk by ci pasował tu w moich terenach nikt nie zna co to jest powódź. bardzo długi okres wegetacji (najdłuższy w Polsce) ziemie rózne są w moim regionie od IIIa do IV ale cena nie wychodzi na wyższą stawkę jak 15tys/ha


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukuszenko    1

Hmm, sam mieszkam w WLKP, 15 km od Pń. No i zależy gdzie, ale woda jest jednak. Chociaż w moich okolicach dość mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konczyk694    66

Patryk3802... hah 15 tyś zł za 1 ha ? To ile byś miał za m2 ? 1.5 zł ?

 

po 10 zł jest za m2 ... i to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izmo    0

Ja się rozglądałem też za jakimś gospodarstwem najwięcej ziemi na sprzedaż jest w zachodnio-pomorskim i w wielkopolsce. Ceny są różne wahają się od 1,5-4zł za metr czyli od 15tyś za hektar. Na wschodzie raczej ciężko znależć ziemie na sprzedaż ale myśle że to kwestia tego że ludzie z tamtych stron nie ogłaszają się w internecie. Trzeba pojeżdzić i popytać, najlepsza ziemia okolice hrubieszowa klasa II, a nawet i I, ale chyba nikt takiej ziemi nie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co 2 klasa lepiej kupić więcej 4 jak dobrze nawieziesz to i tam się plonu dobrego doczekasz. Cena zależy też od wielkości pola tam gdzie są malutkie kawałki też są niższe ceny za ziemię. Przeprowadzka powinna być ukierunkowana pod zbyt produktu który sprzedajesz jak jest teka możliwość?

Tylko tam gdzie drogie produkty rolne to i stawki znowu droższe.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Jestem z okolic Hrubieszowa, idzie tu znaleźć ziemie do sprzedania ale realne ceny zaczynają się od 25tys. za hektar. Żeby kupić dochodowe gospodarstwo bez "bańki" niema po co przyjeżdżać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj