Skocz do zawartości
mazak

Problem z rozrusznikiem szybko obrotwym Ursus c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
mazak    0

Witam!!!

Mam problem z rozrusznikiem który nie kręci ale wyrzuca gdy przytykam śrubokręt do tych 2 śrub to rozrusznik kręci nie mam pojęcia Weście po muście!!!14321409864afc7859bcd20.jpg

LOST    7

Trochę dziwna sytuacja, ponieważ jak nie wyrzuca to i nie kręci co by oznaczało że jest zepsuty automat, może coś nie łączy, lub źle podłączone?

tomi382    98

Trzeba przyłożyć plusowy z kabelkiem przykręconym małą śrubką. Powinno kręcić. I naucz się pisać kolego. Jeżeli całkiem padł to zawieź do regeneracji i za krosze zrobią

Wiadomość z agroFakt.pl

wiesmag    52

te rozruszniki były bardzo ciekawe w użytkowaniu,a mianowicie LUBLIN 2 też je miał i dlatego myślę że nie jest zepsuty,otóż raz do roku trzeba go rozebrać i dokładnie wyczyścić,zbiera się trochę pyłu w elektromagnesie i tłoczysko się zawiesza(bardzo wrażliwy na zabrudzenia w tym miejscu),po wyczyszczeniu zawsze było OK.to taki sam rozrusznik MAGNETON,tylko głowicą się różni.(dodam że tłok w elektromagnesie jest osobno,nie jest wbudowany w środek,jak rozbierzesz to kapniesz o co chodzi)

Challenger    3

Ja kiedys mialem podobny problem.I co sie okazalo?Mialem zepsuty przycisk do odpalaniai tylko pstykal tak jakos dziwnie.Wymienilem i gra gitara ;)

KarolTD90    145

Jeżeli łączysz te sruby i kręci to oznacza ze wina jest po stronie cewki bo jak sie te dwie sróby zetknie to włącza go sie z pominięciem cewki . proponuje jak kolega wyżej rozebrać i wyczyścić

mazak    0

rozrusznik wyczyściłem i wymieniłem elektromagnes raz łapie a raz nie, jak naciskam na przycisk to tylko wyrzuca ale nie kręci już mnie wkurza ;[

wiesmag    52

było czasami tak że za mały skok bendixs miał po zamontowaniu(wieniec dalej nie puścił,w jelczach często,odlewy nie zgrane)to docinaliśmy uszczelki z tektury i problem znikał.to tak jako ciekawostka ;) i z czym się można spotkać i jeden ze sposobów.

leszekd    80

Co to znaczy wyrzuca?

Jeżeli to to oczym myślę to napewno masz rozwalony zębnik lub będyx jak kto woli

Nowy lepszy kosztuje 100 zł

Ja już pożegnałem się z tym rozrusznikiem wrócił stary tradycyjny

endrju00711    11

Kolego "mazak" wymontuj rozrusznik i zrób próbę na "sucho" jeżeli będzie działał poprawnie to zrób tak jak napisał kolega "wiesmag" lub podłóż podkładki grubości około 1mm na śruby pomiędzy rozrusznik a obudowę sprzęgła.

markpp    1

Z tego co piszesz to ja wnioskuję że masz zaśniedziałem styki w elektromagnesie, on spełnia dwie role jedną to pomaga wyrzucić bendix a druga to pełni funkcję przekaźnika dużego prądu i mi to wygląda na zanieczyszczone styki. Odkręć ten dekielek gdzie są przymocowane śruby z prądem, pod tym jest taki miedziany płaskownik który po naciśnięciu startu łączy te dwie duże śruby wyczyść właśnie te miejsca stykowe i złóż, i powinno działać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość ziomek16142
      Przez Gość ziomek16142
      Witam. Mam u siebie pożyczoną na jakiś czas C-360 3P 85 rok i od pewnego czasu brak świateł stop (gdy hamuje ). Hamulce sprawne, ale świateł brak. Przygotowuje go na przeglad i takie pytanie: Jak to naprawić ?? Jakaś pompa,czujnik, czy wina bezpieczników ??
    • Przez stefek1991
      witam mam pytanie. Nie wiecie ile moze kosztowac naprawa całej instalacji elektrycznej razem z lampami itp.
    • Przez Klimston
      witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam
    • Przez Sqowron
      Witam wszystkich potrzebuje schemat podłączenia alternatora, z regulatorem napięcia RC212D. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez MarcinOtna
      Witam!
      Posiadam taki alternator: i chciałbym zapytać jak go połączyć z nową zakupioną instalacją elektryczną(dedykowaną pod alternator) oraz jaki regulator napięcia do tego właśnie alternatora?

Z góry dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam!