ozon87

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej

Polecane posty

Tomio1983    0

Szukają pewnie oszczędności w tańszej sile roboczej, zresztą nie tylko oni produkują po różnych zakątkach świata. A niektórzy narzekają na polskie maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Czyli gdzie one są produkowane? ( w jakim kraju?)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produkowane są w Turcji, sam już o tym wiedziałem od początku jak pokazali Pol-Mota H i nieźle byłem zdziwiony że Valtra składa swoje ciągniki właśnie tam :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Chłpie co ty mówisz ta strona(właściciel) oferuje te trzy marki ciągników. A gdzie jest to napisane ze polmot i valtra jest to samo ?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Polmot h i waltra A są produkowane na tej samej lini produkcyjnej. Mają taki sam tylny most, skrzynie biegów, przeniesienie napędu. Nawet wszystkie dzwignie zmiany biegów, pedały, zegary, zaczepy, lusterka, obciążenie przednie, klima i wiele innych rzeczy jest takie same jak valtra A. Silnik to orginalny perkins. Nawet gadałem z właścicielem Valtry A i potwierdził że w pol-mocie jest to samo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie wiem dlaczego niektóre osoby piszą o rzeczach o których nie mają pojęcia... b0gdan gdzie to wyczytałeś??? Bo ja wiem że w pol-mocie h jest orginalny perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie wiem dlaczego niektóre osoby piszą o rzeczach o których nie mają pojęcia... b0gdan gdzie to wyczytałeś??? Bo ja wiem że w pol-mocie h jest orginalny perkins.

ale produkowany w Chinach w fabryce którą podał kolega brzozak2...

Niestety nie zrobiłem zdjęcia naklejki znamionowej na silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Silnik perkins jest orginalny!!! Taki sam jest montowany w MF, ursusach, farmtracach, landini i jeszcze kilku innych markach. A każdy producent szuka jak najmniejszych kosztów produkcji. Podobnie jak w JD seri 5m niby dobra marka a część podzespołów z chin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie napisałem ze podnośnik jest ten sam!!! Jak nie wierzysz to sobie przeczytaj co pisałem wcześniej, o podnośniku nic nie wspominałem... Ale gdyby Cię to zainteresowało to w pol-mocie hydraulika jest firmy bosch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mają taki sam tylny most, skrzynie biegów, przeniesienie napędu. Nawet wszystkie dzwignie zmiany biegów, pedały, zegary, zaczepy, lusterka, obciążenie przednie, klima i wiele innych rzeczy jest takie same jak valtra A.

 

Z tego zrozumiałem że wszystko mają takie same

Co z tego że bosch ? jak nie dawno było zdjęcie rozebranego polmota w którym podnosnik nawalił ? :lol:

 

Twoje posty rozumiem tak "kupujcie polmota bo jest najlepszy bo jest z tej samej lini produkcyjnej co valtra i jest tani" tak rozumiem wszystkie twoje posty

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie hydraulika, tylko sterowanie hydrauliką. W MF silniki Perkinsa są Anglii. Aczkolwiek widziałem ten ciągnik na zywo i wyglądał w kabinie zdecydowanie lepiej niż URSUS, a nawet Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Z tego zrozumiałem że wszystko mają takie same

Co z tego że bosch ? jak nie dawno było zdjęcie rozebranego polmota w którym podnosnik nawalił ? :lol:

 

Twoje posty rozumiem tak "kupujcie polmota bo jest najlepszy bo jest z tej samej lini produkcyjnej co valtra i jest tani" tak rozumiem wszystkie twoje posty

 

Gdyby wszystko miały takie same to bym tak napisał a ja wypisałem poszczególne elementy. A na to że w polsce jest problem z czytaniem ze zrozumieniem to już nic nie poradze :D

A co do uszkodzonego podnosnika to pamiętam ten temat i wina była właściciela bo rozebrał pół ciągnika a filtry były zabrudzone. Tak to jest jak sie nie dba o olej i podczepia np. przyczepe z brudnym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mają taki sam tylny most, skrzynie biegów, przeniesienie napędu. Nawet wszystkie dzwignie zmiany biegów, pedały, zegary, zaczepy, lusterka, obciążenie przednie, klima i wiele innych rzeczy jest takie same jak valtra A.

 

Ja nie umiem czytać ze zrozumieniem ? Sam sobie poczytaj co ty piszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

No chyba naprawde nie potrafie czytać... Pokaż mi gdzie tam pisze że pol-mot h ma taki sam podnośnik jak valtra A :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Jedynie podzespoly do modeli Valtry serii A sa produkowane w Turcji. Pozostale modele sa na rynek turecki importowane przez firme Hattat. Wszedzie Warfama trabi, ze Polmot ma oryginalny angielski motor. Ciekawostka moze byc fakt, ze anglicy sprawuja serwis nad silnikami w Polmotach.

No i jeszcze chcialbym sie odniesc do jakosci produktow z Chin. Uwazam, ze azjaci lepiej wykonaja prace niz ich koledzy z Wysp. Anglicy sa narodem, ktory pokonuje problemy droga okrezna, co im wiecej czasu zajmuje niz np. Polakom. Zapewne firma Perkins stosuje takie same lub nawet lepsze rozwiazania w chinskich fabrykach niz w rodzimych. Ale to wynika z pozniejszych terminow oddawania ich do produkcji podzespolow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

to że robione w Chinach to nie znaczy, ze odbiega jakościowo od tych silników robionych w Anglii, bo już Volvo ma swoje fabryki w Chinach, tam jest tańsza siła robocza i taniej mogą wyprodukować wszystko :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj