Zaloguj się, aby obserwować  
krzycho23

Jakość rządzenia a stan gospodarki

Polecane posty

krzycho23    0

Uważam, że wiele choćby drobnych decyzji składa się na stan naszego państwa i jakość naszego życia. Powinno się wspierać produkcę bo ta daje zatrudnienie, pieniądze i wpływy z podatków. Ciekawy przykład to płatności zwierzęce. Kolega już 4 lata hoduje bydło i płatności mu nie przysługują!!!, bo nie załapał się na okres referencyjny. Z kolęi znam ludzi którzy 5 lat temu bydła się pozbyli, kupił następny i on też dawno sprzedał, ciąg dalszy dopiszcie- wszyscy biorą płatność zwiwrzęcą , ale ten co powinien nie bierze(on kupił na końcu i ma do dziś 4 lata).Jeden kupił blisko 100 krów mamek i chciał pracować ale jak się dowiedział że kasy nie dostanie to wszystko sprzedał i hoduje derkacza. Roboty zero a kasy ful- za nic

 

Czy tak trudno dać tym co się należy?!. Masz zwierzęta, ile sztuk x hektary = płatność. Brak zwierząt - brak płatności. To takie trudne?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli ktoś bbierze płatności zwierzece i nie hoduje zwierząt to najzwyczajniej w świecie wyłudza kase z armir i nie ma to nic wspólnego ze stanem gospodarki czy rządzeniem. Jeśli wiesz, że tak jest a nie tylko ci się wydaje możesz o tym nawet anonimowo poinformować powiatowy armir. Oni zrobia kontrole jeśli będzie prawda, że wyłudza bedzie musiał kasę zwrócić jeśli nie bierze dopłat nic ci nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho23    0

Agencja ma w systemie stan zwierząt, paranoja jest powszechna i ogólnie przyjęta. Dlaczego nie przyjąć stanu średniorocznego za rok poprzedzający składanie wniosku. Z nikogo nie robiłoby się złodzieja i dostaliby ci co powinni. Jak rolnik coś wyprodukuje to zyski mają chandlarze, przetwórstwo, transport, eksporterzy- wszyscy zarabiają i płacą podatki. To przekłada się na wzrost gospodarczy a chodowla derkacza na pewno nie. I tu jest przełożenie! Rolnik chodowca ciągle też mósi inwestować i płacić vat -koło zamachowe zostaje ruszone. Trzeba motywować ludzi do pracy a nie liczyć na to że głupi chłop będzie pracował za darmo.

Edytowano przez krzycho23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj