Ovca

Jaka chlewnia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareknh    40

A jaką długość kojców chcesz i jaka długość obory??? A jaki szeroki chcesz korytarz paszowy i gnojowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Paszowy mysle ok 80 cm, chyba starczy, gnojowy jeszcze niewiem ale pewnie ok 1,50m jezeli bedzie jeden. Dlugosc bydynku to 30 m( w tym paszarnia ok 5m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

To na wyciąg szykujesz korytarz gnojowy??? najlepiej po środku, na kojce Ci zostaje po obu stronach 3,15m więc myślę, że tak będzie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

No tak, korytarz gnojowy zamykany na czas wciągania gnoju.

Chyba będę musiał jeszcze raz porównać wszystkie za i przeciw co do rozmieszczenia kojców.

dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Albo paszowy przy ścianie, a gnojowy przy drugiej i zrób użytkowy gnojowy to najwięcej wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Właśnie tak myślałem tylko ze wtedy takie cienkie kojce będą, długie na ok 8m a szerokość to chyba ok 3m, jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Na max. to trzy, bo na czas wyciągania gnoju będziesz musiał zamknąć kojce no to jak gnojowy 1,5 metra to 3 najszersze mogą być. A na płytkiej ściółce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Nie chce się wtrącać ale skoro chcecie coś przerabiać, to zróbcie od razu na głęboką ściółkę. Ja mam płytką ściółkę i mam już jej serdecznie dość. Przy płytkiej jest dużo pracy fizycznej, a przy tej opłacalności to wszystkie koszty trzeba minimalizować. Dlatego jeśli wogóle będę dalej hodował świnie to przerobię to na głęboką ściółkę. A założenie dobrego wyciągu obornika (do płytkiej ściółki) kosztuje niedużo mniej niż używana ładowarka do wywalania obornika z głębokiej ściółki (albo tur do ciągnika).


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

No to 3m na maksa mogą być. Jarekw Ja będę dobudowywał do starej i na głębokiej robię, bo łatwiej jest, tylko na korytarzu gnojowym na płytkiej będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja powiem tak zebym niepostawił szopy na głeboka sciołke to bym z szopy niewychodził chcesz to buduj na płytka polcz ile kosztuje zgarniacz ile te płotki cie beda kosztowały spawania roboty samo scielenie turem balik wrzuce do skojca na głeboka zabiere sznurki niech se rada a na płytkiej z tymi kostkami łazic jeszcze troche mam na plytkiej jak sie poprawi w branzy napewno zrobie na głeboka


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Lepsza taka niz zadna.:)

 

Jeszcze raz podłącze się pod temat :)

Mam pytanie odnośnie izolacji dachu w chlewni bezstropowej.

Jaka izolacje zastosować aby była dobra i w miarę możliwości tania? Jak to wygląda u Was, co polecacie a czego lepiej nie stosować?

z góry dzięki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Napisz coś więcej, czy budujesz nowy budynek, czy przerabiasz stary? Jeśli przerabiasz, to jaka w tej chwili jest ta konstrukcja dachu (jakie pokrycie, jaka więźba). Jaka orientacyjna wysokość?


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Budynek będzie nowy, konstrukcja najprawdopodobniej metalowa. Wysokość pomieszczeń 3,20 m, wysokość budynku 5,17 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

Witam Was. Planuje budowę tuczarni. I mam dylemat czy zrobić ruszt, albo głęboką ściółkę. Wiele opinii na temat obu systemów już słyszałem, każdy chwali swoje, co wy o tym sądzicie? Interesuje mnie również żywienie na mokro(nie wiem czy się w to pakować). Moje pytanie brzmi, czy żywienie na mokro sprawdza się na głębokiej ściółce? Czy też postawić na ruszt bez żywienia na mokro. Lepiej wybudować tuczarnie na 1200 szt(głęboka ściółka) czy 700 szt(ruszt)? chodzi głównie o koszty. Dodam, że mam tucz otwarty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

Witam. Ja planuję postawić budynek 21 m na 10,5 m. dla prosięt po odsadzeniu, warchlaków i tuczników z gankiem głównym i korytarzami do każdej grupy sztuk wszystko na rusztach.(będzie pięć podziałów łącznie), tylko mam pewną firmę która mi chce sprzedać całe opracowanie budynku ale koszt całości z paszociągiem i wentylacją mówią mi ok 2 tyś do 2,5 tyś za m2. czyli budynek cały z szambem wyjdzie mnie ok 600.000 zł. i szukam tańszego rozwiązania. liczyłem wcześniej że to wyniesie mnie ok. 1200 za m2 ale widze ze chyba cięzko bedzie się w tym zmiścić. może ktoś z was też planuje takie budyni i już coś wie w kosztach budynku. ceny rusztów wam napiszę tj:

 

Ruszta plaskikowe dla prosiąt - całkowity koszt z mocowaniami i płaskownikami to 350 zł/m2

ruszt betonowy dla tuczników to koszt 125 zł/m2.

Ceny są netto i tylko z jakiejś firmy niemieckiej co przez tel info uzyskałem.

jak ktoś miałby tańsze zamienniki to proszę o zamieszczenie oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

Witam Was. Planuje budowę tuczarni. I mam dylemat czy zrobić ruszt, albo głęboką ściółkę. Wiele opinii na temat obu systemów już słyszałem, każdy chwali swoje, co wy o tym sądzicie? Interesuje mnie również żywienie na mokro(nie wiem czy się w to pakować). Moje pytanie brzmi, czy żywienie na mokro sprawdza się na głębokiej ściółce? Czy też postawić na ruszt bez żywienia na mokro. Lepiej wybudować tuczarnie na 1200 szt(głęboka ściółka) czy 700 szt(ruszt)? chodzi głównie o koszty. Dodam, że mam tucz otwarty. pozdrawiam

Powiem ci tak ja mam na rusztach i sobie chwale oczywiście będzie taniej jak nie wyłożysz całej chlewni w rusztach ja mam przez cało długość pasek 1m ruszt plastikowych i duży spad i na 1 grudke wrzucam na tydzień 2 snopki małe kostka grutki ś a na 40 szt i raz w tug wyżuca mi pracownikk a co do karmy na mokro to nie polecam dużo roboty i są problemy jak nie wyjedza itp ja mam na sucho w paśnikach i mechaniczny system zadawania zero pracy przy tym i problemów ze zdrowiem też nie maa:) a co wybierzesz to od ciebie zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor115    0

a jaki masz kolego spadek przy tych rusztach?

jak byś mógł podać więcej informacji to był bym bardzo wdzięczny. i nie masz z tym żadnych problemów? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimonx    0

Mam kojce od 50 do 150 szt. W kojcu na 150 szt jest 5 automatów paszowych, a w kojcach na 50 szt jest 1. Teraz żałuje, zę robiłem kojce po 50 szt, bo mniejsze sztuki zostają i zawadzają, bo nie można ich spędzić z resztą. Jak kojec jest duży to nie ma takiego problemu.

 

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy w takich dużych kojcach po 150 sztuk nie ma kanibalizmu, i jakie automaty paszowe masz zamontowane?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

Witam znalazłem taki temat więc chciałbym was zapytać wpadnie mi obora o wymiarach 18długości i 12 szerokości i ile wg was mugłbym wstawić tam tuczników ?A system byłby na głębokiej ściółce i ile musiałbym zamontować tam paśników?z góry dzięki za odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam już kilkakrotnie zdarzało sie u mnie w chlewni gryzienie świn ;[  czy ktoś mi może pomóc i doradzic jak zapobiec? albo juz ktoś miał podobnego w chlewni...;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Witam znalazłem taki temat więc chciałbym was zapytać wpadnie mi obora o wymiarach 18długości i 12 szerokości i ile wg was mugłbym wstawić tam tuczników ?A system byłby na głębokiej ściółce i ile musiałbym zamontować tam paśników?z góry dzięki za odp 

 

Ilość tuczników wg norm, a ilość karmików wg danych producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam już kilkakrotnie zdarzało sie u mnie w chlewni gryzienie świn ;[  czy ktoś mi może pomóc i doradzic jak zapobiec? albo juz ktoś miał podobnego w chlewni...;

Jak mój tata chodował świnie i się gryzły a najczęściej było to gdy były przeniesione z 2 małych kojców do 1duzego, to pryskał je octem bo twierdził że jedne mają inną woń niż drugie i pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj