Polecane posty

karwos    0

Witam mam jedno pytanko jestem w trakcie budowy nowej obory o wymiarach 14*35 bezstropowa w systemie uwięziowym i zastanawiamy się nad ociepleniem dachu.1 styrodur 2 pianka 3 blacha jednostronna z rdzeniem z pianki kture rozwiązanie z tych 3 jest najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Ja będę budował podobny obiekt na dach będzie szła płyta warstwowa(blacha-pianka poliuretanowa-blacha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

budowałem 3 lata temu obore bez stropową i u mnie cała więżba dachowa jest drewniana oparta na betonowych słupach i stalowuch podciągach. dach mam ocieplony pianką poliuretanową 4cm grubości i narazie się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwos    0

zapomniałem dodac obora na drewnianej konstrukji dach

 

umnie słupy metalowe i podciąg też a krokwie drewniane a wymiar twej i jaką masz w niej opsade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwos    0

u mnie ma byc swietlik 29m 1,40 twa uwiesiuwka czy wolnostojąca

 

i jeszcze jedno swietlik masz z klapami i szczotkami na wiatrownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

tak z klapami i wiatrownica jest zrobiona z blachy. po jednej stronie są stanowiska a z drugiej wolnostanowiskowa podzielona na kojce dla cielaków i mięsnych

Edytowano przez adam2939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u siebie mamy ocieplone styrodurem,ale na dzien dzisiejszy wybrałbym raczej coś innego bo u nas styrodur szybko się brudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

świetlik robiłem sam i konstrukcje dawałem do cynkowania a płytę zamawiałem w łomży. namiarów musiałbym poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

cynkowanie robiłem w czarnej białostockiej ale wiem że jakaś firma z suchowoli robi kompletne świetliki i mają niewygórowane ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

adam ja tez bym poprosił o nr do tego gościa co ci robił konstrukcję. U ciebie w oborze są jakies podciągi? bo ja to chcem zrobic bez podciągów ale nie wiem czy zda to egzamin bo jeden podciąg od drugiego bedzie oddalony tylko na szer. korytarza paszowego a u ciebie jak jest to rozwiązane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

wymiary to 16m x 45m, świetlik kalenicowy jest 2m x 38m i aktualnie stoi tam 53 sztuki bydła

kolego a te krokwie przy swietliku w kalenicy nie butwieją bo tam są nie osloniete?te 4 cm pianki to jest jakis natrysk czy plyta warstwowa? i jak jest przy np -25?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

tam gdzie jest świetlik to nawet mozna wyciąć krokwie i wszystko po bokach zasłonic blachą bop korkwie i tak będą leżeć na podciągach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

u mnie krokwie leżą na podciągach i są zasłonięte blachą która zachodzi pod płytę tak żeby skraplająca się woda nie zaciekała na krokwie. a ocieplenie dachu to są płyty mają od wewnętrznej strony folie aluminiową a z drugiej jakby jasno szary laminat który swobodnie można karcherem myć

Edytowano przez adam2939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

adam to wychodzi że mam taką samą ocieplinę u siebie. Też swoją kupiłeś w Ostrowi? wstawił byś zdjęcia tej obory bo nie wiem jak te podciągi rozkminić na tak szerokich oborach bo takie same wymiary bede miał w tej nowej oborze jak ty w swojej tylko że u mnie nie bedzie stanowsik tylko ta obora bedzie wolnostanowiskowa ściółkowa na jałówki i cielaki. Dał byś jakiś kontakt do tej firmy z suchowoli co produkuje te świetliki. 3 tysiące cię wyniósł cały śietlik czy same cynkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

samo cynkowanie tyle wyszło a cały koszt świetlika to ok 10000zł. nie liczę swojej robocizny :) a ta firma robiła u sąsiada i nie mam na nich namiaru. ale może dało by się załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

a duzo drożej wyszedł świetlik sąsiadowi bo jak tak to nie szukaj tego nr bo sam zrobię świetlik na podstawie tego co mam w obecnej oborze tylko że w tej starej oborze to mam świetlik z takich ocynkowanych ceowników które kupił w michale w mazowiecku i wszystko było już pocięte na wymiar a wszystko do kupy złożył jakiś gościu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj