jasikor

KOSIARKI DOLNONAPĘDOWE VS GÓRNONAPĘDOWE

Polecane posty

jasikor    0

Witam

Mam zamiar kupić kosiarkę z centralnym zawieszeniem i mam problem który polega na typie przenoszenia napędu.

Dolny napęd mają Vicon i Pottiger , natomiast Lely produkuje kosiarki górno napędowe.

Doradźcie w którą kosiarkę najlepiej zainwestować, interesują mnie wasze opinie na temat sposoby przenoszenia napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Lely produkuję też kosiarki dolnonapedowę

Pottinger produkuję też kosiarki górnonapędowe z centralnym zawieszeniem

Kosiarki dolnonapędowe mają mniejsze zapotrzebowanie na moc o okolo 20-30% i pozostawiają po sobie szerszy pokos nie jest tak zbity jak w górnonapedowych i szybciej taki pokos przesycha

Ja mam Pottingera novacat 350 i jestem z niej bardzo zadowolony wcześniej miałem Sipmę dolnonapędową 2.4m i też fajnie chodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A o co chodzi z tym napędem bo nie wiem, czy górno napędowe to co napęd przekazywany jest poprzez pasek klinowy a dolno napedowe to że napęd przekazywany jest za pomocą przekładni zębatych? :o

czy dolno napedowe to dyskowe a górno napedowe to bebnowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tak dolnonapedowe to dyskowe a górnonapędowe to bębnowe

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasikor    0

są przecież górnonapędowe dyskowe np. lely

Edytowano przez jasikor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To wychodzi na to że lely ma jakąś odmienna konstrukcję, wstaw jakiś link B)

Dyskowa na łąki bardziej zadbane, bębnowa na mniej zadbane :unsure: O mniejszym zapotrzebowaniu dyskowych słyszałem, więc wybór jest poparty zapewne też mniejszym zużyciem paliwa :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

to jest dyskowa tylko tak piszą że ma napęd górny listwy a nie że jest górnonapędowa ale napęd górny listwy ma każda dyskowa z centralnym zawieszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj