marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hardkor113    637

Sprzedać jest gdzie tylko trzeba mieć troche znajomości.Ale narazie ci nie podam kontaktu bo facet dopiero startuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo każdy chce zarobić i zdzierają za suszenie ile się da, u nas jeden jakoś załatwił sobie i ktoś bezpośrednio do Niemiec zabiera od niego , mam już patent na suszarnie tylko muszę dobrze pokminic czy to zda egzamin 

Edytowano przez mateusz12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Pawel89pl napisał:

A własnie to jest podstawowy problem . Chyba nikt nie kupuje wymłóconego tymianku . Każdy punkt jest nastawiony na suszenie młócenie i dopiero produkt gotowy kupują . Potrącając koszty . Takie czasy :) Każdy chce żyć.

Bylem w styczniu i w lutym 3 razy w Krautex i widzialem jak przywoźa wymłócony tymianek i czyszcza na czyszczarce, i bez problemu sprzedają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wiesz jak ktoś kilka lat mluci u domanskiego to może mu weźmie jak stały klient ja raz ze 3 lata temu mlucilem u niego i więcej tam nie mlucilem 

41 minut temu, hardkor113 napisał:

Sprzedać jest gdzie tylko trzeba mieć troche znajomości.Ale narazie ci nie podam kontaktu bo facet dopiero startuje.

Ale startuje ze skupem czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Tak startuje ze skupem.NIe chce narazie dawać żadnego kontaku bo niewiem czy ma zarejestrowane już i nie chciał bym chłopowi bidy narobić.I z tego co wiem bedzie też suszył usługowo i skupywał inne zioła nie tylko tymianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to dobrze wiedzieć jak kiedyś na przyszłość szukał bym odbiorcy to bede się kontaktował z tobą , tez mam takiego kumpla co niby ma skupywać tylko narazie szukał odbiorców którzy brali by od niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43
3 godziny temu, nikejanek napisał:

Bylem w styczniu i w lutym 3 razy w Krautex i widzialem jak przywoźa wymłócony tymianek i czyszcza na czyszczarce, i bez problemu sprzedają!

Bo od swoich bierze . Tylko od swoich. A to zasadnicza różnica . 

A swoją drogą jak byłeś to też pewnie widziałeś ile ta czyszczarka odsiewa liści tymianku . 

Edytowano przez Pawel89pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,Bo od swoich bierze. Tyko od swoich."  -----------------------nie bede kometował  bzdur!

 

Jak widze niektórzy lepiej wszystko wiedza wiec   ..........  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

bierze od wszystkich.Kolega ze 3 tygodnie temu zawiózł mu tymianek z tamtego roku i kupił bez żadnego problemu.Dodam że wcześniej nigdy do niego nie sprzedawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Ja u niego sprzedawałem przez 10 lat . Tyle że miałem podpisaną umowę . Ci co od nas nie mieli umowy nawet nie chcieli z nimi rozmawiać .Teraz  widocznie troszkę zmienili podejście do klientów . W sumie to dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, 

Jak widać cena tymianku bez zmian, a w krautex kolejki i na suszarnie i do czyszczarki! Mialo byc malo posiane ,a w  tamtym roku mniejszy plon, , ale jak widać  jest jednak go do oporu!  Juz 2-4 hektarowe plantacje sie nielicza teraz tymianek zaczeli uprawiac wielkoobszarowe gospodarstwa, po 10-20 ha tymianku, ktorzy maja swoje suszarnie i maszyny i to oni cała oplacalnośc tej uprawy zmniejszyli dostarczajac bardzo duze ilosci towaru!Wydaje mi sie ze juz skonczy sie uprawa u malorolnych, bo watpie aby ktos zapieprzał caly rok za 5 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

A co zasiać bardziej dochodowego? 

U mnie w okolicy to duzo ludzi ma jeszcze z przed dwoch lat i podejrzewam że zaczynaja sie go pozbywać stąd te kolejki.

W okolicy to widać że ludzie zmniejszaja pewnie dla tego że nie ma komu robić albo sie nie chce.

Skąd kolega że ludzie sieją po 20 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przywoźa na czyszczarke tymianki juz wymłócone duzymi przyczepami ,nie z naszych okolic lecz z dalsza, i sieja bardzo duźo! Wiec nie ma sie co spodziewać ze bedzie cena! 

A niech siejo!  W d... to mam ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja gdzieś za dwa tygodnie.

Mam pytanie do weteranów.Czy stosowaliście kiedyś srodek który już jest wycofany herbicyd o specyficznym zapachu i żółtym kolorze?Jakieś opinie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

A jak teraz z opryskami, czy może kto podpowiedzieć czym pryskać zamiast Afalonu? Oczywiście doglebowo, zawczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam! Krautex od czwartku 5 kwietnia wstrzymał skup tymianku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj