Skocz do zawartości
marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Uprawa
hardkor113    19

Wlasnie kolega wyzej ci wyjasnil dlaczego nie warto kontraktowac.
Na kontraktach zarabia najwiecej kupujacy a nie producent.

Rozumiem, a możecie jeszcze napisać coś odnośnie oprysków. Ponieważ przejeżdżając często w okolicach Fajsławic i Łopiennika na polach widziałem tymianek, zero chwastów i to przez cały okres wegetacji aż do jesieni a nigdy nie widziałem żeby ktoś dziabał, nie wiem może akurat tak trafiałem że było po dziabaniu, ale wyglądało mi to na solidnie pryskane, oraz jeśli są te małe skupy, to każdy z nich ma aparaturę i każdą przywiezioną ilość tam badają? 

Chciałbym jeszcze dopytać ze zbytem, ponieważ jak byłem w Krautexie na wiosnę tego roku powiedzieli mi że nie kontraktują już tymianku, ponieważ mają bardzo dużo zakontraktowane i nie wiadomo czy później kupią bez kontraktacji bo w zeszłym roku było tak że pierszeństwo mieli Ci co kontraktują, i że za zakontraktowany jest wyższa cena, tak mi powiedziała Pani w biurze. Chodzi mi o to, żebym po zasianiu później nie został z tymiankiem, bo nikt go nie zechce kupić.. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel89pl    6

To tam raczej nie ma żadnego skupu . Tylko tutaj okolica Krasnegostawu Fajsławic czy Piask 

Ale ja nie mam problemu z dowiezieniem towaru na skup, tylko czy bez kontraktacji kupią mi tymianek właśnie w okolicach Fajsławic, jak pisałem wyżej przy dużej ilości zasianych pól tymiankiem, będzie go dużo do sprzedania, a bez kontraktacji czy nie będzie problemu ze sprzedażą? oraz jak jest z badaniami w tych małych skupach?

Mam jeszcze pytanie do forumowiczów, czy ktoś się orientuję się co dzieje się z tymiankiem z krautexu, polskich ziół, czy tych małych skupów, kto to od nich kupuje później jakiś herbapol, czy sprzedają gdzieś indziej?

ZielarzLu    0

Nie sprzedawajcie tymianku za 6 zl ta cena i tak jest nie oplacalna ludzie szanujcie swoja prace nie dajcie sie dorabiac firma skupujacym na waszej ciezkiej pracy pozdrawiam zielarzy 

hardkor113    19

A co mamy trzymać i sprzedać za jakiś czas po 4 zł?

Co nie zmienia faktu że podobno tymianek ma drożeć także ja trzymam jak narazie przez przynajmniej 2-3 tygodnie aż bedzie wiadomo czy badania przeszedł.

hardkor113    19
Napisano (edytowany)

Widzie że jest mało i ten co jest to jakoś fantastycznie nie wygląda

Edytowano przez hardkor113

panol    1

Mam do sprzedaży ziele tymianku - około 400kg w big bagach. Tymianek jest ładny i naprawdę czysty. Ziele nie jest przetarte a to ze  względu na to że nie mamy stosownego sprzętu. Tymianek jest naprawdę ładny i szkoda żeby się zmarnował. Co do ceny się na pewno dogadamy.  Dowieziemy wzdłuż trasy Zamość Lublin.  Mam nadzieję, że nie naruszam zasad forum. Naprawdę nie chodzi o jakiś biznes tutaj tylk o logiczne wyjscie z sytuacji. Albo moze ktos podpowie czy jest jakis skup jaki moglby wziąśc taki tymianek.

kajetan    0

Witam kolegów.

Czy ktoś może podpowiedzieć jak wymłócić tymianek Bizonem? Jak ustawić sita i jak ewentualnie przezbroić kombajn?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się