marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

panol    1

Nasze próbne poletko 15 arów pokazało, ze tymianek naprawdę dobrze rośnie - chyba:) bo prawda będzie po ostatecznym zebraniu i poważeniu. W tym roku używaliśmy tylko afalonu, za mało mechanicznego pielenia (i moze szkoda że nie stosowaliśmy basagranu) a za dużo ręcznego. Takie nasze wnioski. 

Zastanawiamy się nad spróbowaniem treflanu. Czy możecie podpowiedzieć czy tymianek po treflanie przechodzi w skupach czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASTER152    0

Witam.planuje posiac ok 50 arów tymianku, do tej pory było uprawiane na tym polu tylko zboze. Czy mógł by ktoś podpowiedziec jak przygotowac pole na jesieni przed siewem tymianku?pole zostało opryskane Gallupem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlodyFarmer    0

Panowie macie jakies namiary na suszarnie w ktorych mozna wysuszyc tymianek bez czekania w kolejkach ?? Teraz ktos go wogole skupuje ?? Slyszalem ze w tym roku jest ciezko ze zbytem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Gdzie taka cena?

Czym bedziecie pryskac zamiast afalonu?

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie siewnika do tymianku chciał bym zrobić siewnik z jednym zbiorniczkiem na nasiona i żeby rurkami leciały nasiona może ktoś mi powiedzieć gdzie kupić taki zbiornik lub zrobić? Bo nie moge nic znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Z jednym zbiornikiem na nasiona to będzie problem z czasem dotarcia nasion do redliczek, siewnik pojedzie ze dwa-trzy metry zanim nasiona dosypią się do ziemi. Zbiornik jeden musi być wysoko, przewody mogą być wodne, aby tylko się nie łamały, albo usztywnione listewkami, drutem.
Widziałem taki na olx, na podwórku u jednego był, zrobił i sprzedał, coś niepasowało, ale podać adres prywatnego człowieka to chyba tylko prywatnym e'majlesem.

post-151755-0-44533100-1476654037_thumb.jpg

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Zbiorniczek raczej od podstaw, najprościej to boki z grubej sklejki albo deseczki (smarowanie osi kroplą oleju na godzinę). Reszta z blachy chociażby cynkowej. Kilka kółek ze szczoteczkami obok siebie, jedno na jeden rządek, do kupienia w skl. nasiennym, ogrodniczym, żelaznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Zobacz sobie stare wąskie siewniki konne, te na dużych kołach i masz prawie gotowca. Zamiast drucików na belce wyrzucającej nasiona dajesz szczotki włosowe. 


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kolego Edin bardzo dobry pomysł masz z tym siewnikiem konnym to by dobre było tylko jeśli wstawić szczoteczki zamiast kołek wysiewajacych bo dalej trzeba było by dać jakaś blaszkę z otworkiem by dana ilośc nasion leciała.ogolnie koledzy macie bardzo dobre myślenie może naprawde wyjsć z tego dobry siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Kółka wysiewające zostają, muszą tam być dla równomiernego siewu, szczotki do środka zamiast pręcików które normalnie w siewniku rozgarniają materiał siewny. Jedna szczotka na jedną sekcję wysiewającą redlinę.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Pomysł z siewnikiem konnym ma sens, gotowy element, skrzynkę można zastosować i właśnie tą oś co miesza ziarno, ale reszta raczej zbędna, do drobnych nasionek.
Może dałoby się ustawić dawkowanie tak drobnych nasionek po zmniejszeniu obrotów.
Z boku skrzynki można zrobić otworki wylotowe dla nasion, najprościej wiertełko 1,0 mm, a jak mało to rozwiercać więkrzymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No otworki musza byc bo inaczej to duzo by siało No ja tez myśle ze zamiast osi tej co miesza ziarno zrobić szczoteczki a z tylu dać blaszkę z otworkiem żeby było cos takiego podobnego jak w tych siewniczkach ręcznych ze szczoteczka nagarnia na otworek i przewodem leciało by do redliczki
kolego Edin dlaczego kolka musza zostać dla równomiernego wysiewu ? kolka nie beda dawać za duzo nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj