marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

Na jaslikowie niechce mlucic chociaż mam blisko ale w tamtym roku obiecał kolejkę nie dotrzymał słowa i niechce tam robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43
21 godzin temu, mateusz12145 napisał:

Na jaslikowie niechce mlucic chociaż mam blisko ale w tamtym roku obiecał kolejkę nie dotrzymał słowa i niechce tam robić 

Sry ale z takim podejściem to długo go nie wymłócisz . Wiadomo słowo jest ważne ale niektórzy skupujący tak mają że niby ma być kolejka a co do czego to jej nie ma . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2021 o 18:54, Pawel89pl napisał:

Sry ale z takim podejściem to długo go nie wymłócisz . Wiadomo słowo jest ważne ale niektórzy skupujący tak mają że niby ma być kolejka a co do czego to jej nie ma . 

Spoko dam sobie radę już zapisałem sie na kilka terminów tak ze powoli sie wymluci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To nie moje ogłoszenie tak że mi to lotto.Ja cześć kupiłem w zeszłych zasiewach po 100 zł i trochę po 320 czyli srednio dosyć tanio wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22

Także polecam kupić tam, ewentualnie fzl krusyszyn dzwoniłem mają po 300 netto Winter i słoneczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22

330 netto zapłaciłem za 1kg, 17 zł wysyłka, 8% VAT. 100 zł zostaje w kieszeni, kupujesz 8 kg to masz 800 zł, 88% ZK, ja sprawdziłem w domu wyszło mi 94%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

X lat temu cena nasion tymianka to było 10% plonu (4 kg = 10% z 2 tony omłotu). Porównywalne to było z ceną pszenicy z centrali (200kg/ha = 10% z 5 t plonu) = też było 10% plonu pszenicy.

 Ostatnie lata to nasiona całkiem tanie były, nieopłacalne. Chyba że ze trzy kilo z ara.

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

Pryskał ktoś tymianek środkiem  Bandura ? Przechodzi to czy spali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Jaki preparat zwalczy każde jednoliścienne, w zielu, tymianku, melisie, w innych dwuliściennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0
Napisano (edytowany)

Niekoniecznie. Parę lat wstecz zauważyłem kilka kępek trawki, w tymianku nasiennym, cieniutkie listki, wys. do 40 cm. Nigdy wcześniej takiej nie widziałem. Potrafi zagęszcać się mocno. Namnaża się lawinowo (na jednym polu, ale u innych też już widziałem w ubiegłym roku). Namnaża się pod górę, a więc z deszczem nie spłynęły nasiona - w nizie jak na razie niema (odpukać w niemalowane). W ubiegłym roku (w tymianku na trzeci rok) na wiosnę Leopard raczej 150% - efektu prawie nic, po trzech tygodniach Agil potrójny (250 cm na 12 l wody / 10 ary, ręcznym) przed wykłoszeniem - i nic. Ramdap ok.

Obecnie w pszenicy Atlantis nie tyka tej trawki. W ubiegłym roku Puma takjakby zatrzymała.

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Selectem opryskiwałem wczesną wiosną, tylko że wtenczas mogło jeszcze niebyć akurat tej trawki. A potem pojawiała się stale, sukcesywnie, itp. Przez dwa miesiące coraz to nowe roślinki się rozrastały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj