marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

Pawel89pl    42

W takim przypadku jak mówisz to raczej wystarczy przywieść na próbę . A mi chodziło o to jak ktoś tam przywozi do suszarni towar to w razie złego wyniku za obróbkę płaci się ze swojej kieszeni a towar do domu jedzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, a może ktoś stosował zamiast afalonu ,, bandur 600sc?

Edytowano przez nikejanek
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek19621    0

Ano właśnie. Co dalej z afalonem lub generykami. A jak czytałem ulotkę Bandura to już mi się środek podobał. Po rejestracji Boksera na tymianek opryskałem 2 ha, to jeszcze cztery rządki z boku opryskiwacza też nie powschodziło. Niech się przyzna ten co już stosował Bandur, jak stosował? Co się dalej dzieje z siewkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No cóż, zostaje metoda prób i błędów i się przekonam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelec89    0

witam Panowie...sprawa jest trudna i wymagająca sporej dyskusji....jakie macie propozycje pestycydów na zielszczysko w tymianku...cos na wzór afalonu...dawno wycofanego...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelwinik    0
to zależy czy jesteś w stanie część prac wykonać samemu czy do wszystkiego ludzi wynajmiesz, nie mówię o przysłaniu. jeśli jesteś w stanie razem z rodziną ogarnąć gracowanie i później zbiór to powinien jakiś dochód w kieszeni zostać
to zależy czy jesteś w stanie część prac wykonać samemu czy do wszystkiego ludzi wynajmiesz, nie mówię o przysłaniu. jeśli jesteś w stanie razem z rodziną ogarnąć gracowanie i później zbiór to powinien jakiś dochód w kieszeni zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelwinik    0
szczerze mówiąc to nie mam pojęcia po ile się ceni tymianek, mam ok 2-3 tony do sprzedania ale ciągle brak mi czasu. wcześniej sprzedawałem do firmy MARTIN BAUER ale zaczęli mieć bardzo wysokie wymagania i z ceną też było się ciężko dogadać, niby była umowa ale różnie bywa ło. ostatnio sprzedawałem tymianek do firmy Krauteks i było ok,
szczerze mówiąc to nie mam pojęcia po ile się ceni tymianek, mam ok 2-3 tony do sprzedania ale ciągle brak mi czasu. wcześniej sprzedawałem do firmy MARTIN BAUER ale zaczęli mieć bardzo wysokie wymagania i z ceną też było się ciężko dogadać, niby była umowa ale różnie bywa ło. ostatnio sprzedawałem tymianek do firmy Krauteks i było ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0
Dnia 5.02.2020 o 17:56, hardkor113 napisał:

Sprzedany po 7.5 z vat

A gdzie jeśli mogę wiedzieć. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, wszystkich tymiankowców!! To czym w tym roku pryskany?? Afalonu już nie wolno stosować, badania,jak również i dursban!! Chyba trzeba będzie kończyć ta uprawę!! Na wsi nie ma nawet kogo nająć do roboty, więc już koniec tych hektarów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

ponad tydzień temu posiany nawet zaczyna wschodzić a sąsiedzi grubo ponad 2 tygodnie temu posiali ostatnio popadało w okolicach 15l/m2 mam nadzieję że przez to będzie równo wschodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wschodzi wam tymianek? Bo u mnie nic siany przed świetami teraz trochę popadało i nie widać ani jednego jak myślicie nasiona do tej pory wzejda jeszcze czy przesiewać trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0
Napisano (edytowany)

Jak w tym tygodniu nie wzejdzie, to lepiej posiać. Dwa kilo na ha świeżo posiane (niechby i na wierzch, bez uprawy, aby ziemia niebyła sklepana), łatwo może być lepsze niż cztery kilo leżące w ziemi od miesiąca. Jeszcze deszcze zapowiadają w tym tygodniu, ogólnie maj ma być z deszczami (Interia, prognoza długoterminowa).https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-lublin,cId,19393

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby wzeszły bo siane już dawno a nic nie widać teraz trochę popadało ale zimno jest mogły by gdzie niegdzie zacząć wyłazić to by było widać cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admin76    0

U mnie zaczyna wschodzić, myślę że po tym deszczu to już będzie widać rządki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Witam, pryskałem przedwschodowo i za bardzo nie jestem zadowolony z efektu. Macie coś sprawdzonego do opryskania po wschodach tymianku? U mnie powoli wychodzi, choć rządków jeszcze jako tako nie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Lontrel, afalon, goltix, goal. Do wyboru do koloru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admin76    0

A pryskales goalem w jakiej dawce i w jakiej fazie tymianka? Czy po zasianiu, czy jak tymianek zejdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj