marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

Mark252a    4

Co roku bedzie to samo.I teraz deszczu nie widac, jakiegos przelomowego co by nawodnil kakretnie, a nie tylko porosil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak tymianek zasiany 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko koledzy mam pytanko nawyłazilo mi trochę mleczu w tymianku i czym by to opryskać ? Znajomy mówi żeby lontrelem pryskać ale niewiem czy nie zaszkodzi ? Tymianek jeszcze zbytnio nie wschodzi wiec niewiem co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej zielarze!! Jak u was wschody? U mnie bez deszczu nie będzie ziół!! Kiepsko to widzę, a chwast wyłazi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Siew 4 kwietnia i gdzie było zrobione raz agregatem chyba 20 marca w deszcz to ładnie widać jak wschodzi a gdzie było drugi raz robione przed siewem to lipa bo sucho . Zdjęcie poglądowe z miejsca gdzie było trochę wilgoci robione w tamą niedziele 

20190422_132400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Dodam że wysiew był spory bo wyszło prawie 5 kg na hektar czyli zakładając że wzejdzie te 50-60 % to będzie w miarę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Z redliczkami siane tymianki ? U mnie nawet cząber nie chce schodzić w tej suszy siany 6 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Afalon słabo zadziałał, za sucho było.. Czym teraz radzicie polecieć, Basagramem czy czymś innym i w jakiej dawce?

pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Afalon to chyba wgl nie zadziałał bo powoli robi się zielono na polach od chwastów . Zalezy jakie chwasty masz ale basagran można stosować na mały tymianek w dawce litr na ha i nie hamuje wzrostu jak np inne opryski 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43
2 godziny temu, hardkor113 napisał:

Stosowales? W badaniach nic nie wychodzi?

Tak dwa lata już stosuje i nie ma problemu i pewnie w tym roku też będzie stosowany . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak schodzi u was tymianek bo u nas pokazuje się pojedynczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

U mnie też pojedynczo, rzędów nie widać jeszcze. 

Odnośnie tego basagramu jeszcze spytam, pryskać w dwóch zabiegach 1l/ha i przy jakiej wielkości tymianku? 

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admin11    1
2 godziny temu, Maciek00038 napisał:

U mnie też pojedynczo, rzędów nie widać jeszcze. 

Odnośnie tego basagramu jeszcze spytam, pryskać w dwóch zabiegach 1l/ha i przy jakiej wielkości tymianku? 

Pozdrawiam. 

U nas pryskamy w dwóch dawkach jak tymianek ma 4 listki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admin11    1

4 kwiecień i nie wiem czy nie za wcześnie 

Miejscami widać dużo wschodzacego a miejscami nic tyle że u nas cały czas lało ponad tydzień to powinien zejść może za zimno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj