marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hardkor113    637

Ale niech tak kazdy przywiezie te przyczepe to sie suma sumarum robi duzo i niestety moze to wpynac na cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Wiesz nie ma nic za darmo trzeba popracować ale chociaż wiesz że nie pracujesz na marne . Ale z drugiej strony przy odpowiednich maszynach można troche sobie uprościć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

,,kiedy od grzyba", zawczasu, prewencyjnie, bez czekania na objawy, nasiona zaprawiać czymsięda. Jak są objawy, to już zapóźno. Na wiosnę trzeba przewietrzyć ziemię, także wówczas możnaby opryskać ziemię, i przemieszać, choroba jest w ziemi. Powierzchownie może niewiele podziałać. Albo ochroni ziele, ale składników bedzie zamało, opryskiem zakamufluje się wizualne objawy choroby.

Gorszej bzdury to chyba nie było na forum xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Czy stosował ktos w uprawie tymianku środek goal. W jakiej fazie i dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bert1985    0

Witam kolegów zielarzy, chciałem zapytać jak tam tegoroczne wschody tymianku bo ulewy i niezbyt ciepło raczej nie sprzyjają, u m nie bardzo nie równo wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

Witam kolegów zielarzy, chciałem zapytać jak tam tegoroczne wschody tymianku bo ulewy i niezbyt ciepło raczej nie sprzyjają, u m nie bardzo nie równo wschodzi

 

 

Ze wschodami różnie w tym roku ,na lżejszych glebach wschody dobre na gliniastych po ulewach zrobił się miejscami rzadki .u mnie siany w dwóch terminach 7 kwietnia ( dwa pierwsze zdjęcia ) i 21 kwietnia ( dwa ostatnie zdjęcia)  jeszcze trochę walki z chwastami i trzeba będzie pomyśleć o jakiejś odżywce na ten siany wcześniej .

post-2983-0-88496400-1463946810_thumb.jpg

post-2983-0-83871000-1463946840_thumb.jpg

post-2983-0-73182300-1463947112_thumb.jpg

post-2983-0-62590700-1463947149_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Ze wschodami różnie w tym roku ,na lżejszych glebach wschody dobre na gliniastych po ulewach zrobił się miejscami rzadki .u mnie siany w dwóch terminach 7 kwietnia ( dwa pierwsze zdjęcia ) i 21 kwietnia ( dwa ostatnie zdjęcia)  jeszcze trochę walki z chwastami i trzeba będzie pomyśleć o jakiejś odżywce na ten siany wcześniej .

attachicon.gif20160522607.jpg

attachicon.gif20160522608.jpg

attachicon.gif20160522702.jpg

attachicon.gif20160522703.jpg

Witam posiałem w tym roku tymianek pierwszy raz mógłbyś mi podpowiedzieć co nieco na temat walki z chwastami?nawożenia? na forum jest kilka podanych oprysków które można stosować ale wolałbym dowiedzieć się jakie są pewne środki na to ziele szkoda zmarnować to co się urodziło, dodam że tymianek ładnie powschodził i obecnie trafiają sie sztuki mające po 12-14 listków ale przeważają 8-10.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

Witam posiałem w tym roku tymianek pierwszy raz mógłbyś mi podpowiedzieć co nieco na temat walki z chwastami?nawożenia? na forum jest kilka podanych oprysków które można stosować ale wolałbym dowiedzieć się jakie są pewne środki na to ziele szkoda zmarnować to co się urodziło, dodam że tymianek ładnie powschodził i obecnie trafiają sie sztuki mające po 12-14 listków ale przeważają 8-10.

 

 

w tymianku najbardziej sprawdzają się herbicydy doglebowe stosowane przed wschodami lub w fazie liścienia chwastów .powiedz czym pryskałeś i z jakimi chwastami masz problem to może coś doradzę .co do wpływu nawożenia na plon to jeszcze eksperymentuje ,teraz w sumie to już tylko azot zostanie i nawożeni dolistne mikroelementami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

w tymianku najbardziej sprawdzają się herbicydy doglebowe stosowane przed wschodami lub w fazie liścienia chwastów .powiedz czym pryskałeś i z jakimi chwastami masz problem to może coś doradzę .co do wpływu nawożenia na plon to jeszcze eksperymentuje ,teraz w sumie to już tylko azot zostanie i nawożeni dolistne mikroelementami .

 

Po siewnie pryskałem linurexem 0,7 l/h, a teraz poszedł basagran 0,8 l/h i po czterech- pięciu dniach powtórka taką samą dawką. A chwasty to przeważnie przytulia, roman, rdest i sporo malutkiego którego nie jestem w stanie jeszcze rozpoznać, chwasty te w zbożu czy w burakach nie są uciążliwe do zwalczenia a w tymianku to nie mam pojęcia... Napisz ogólnie czym można pryskać to zioło i w jakich dawkach no i najważniejsze faza rozwojowa tymianku. Z Basagranem czekałem do 4-6 liści (może można wcześniej?)  są jakieś środki którymi można w fazie 2-4 liści? A z azotem to mi jeden znajomy mówił że tymianek nie lubi azotu.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

Po siewnie pryskałem linurexem 0,7 l/h, a teraz poszedł basagran 0,8 l/h i po czterech- pięciu dniach powtórka taką samą dawką. A chwasty to przeważnie przytulia, roman, rdest i sporo malutkiego którego nie jestem w stanie jeszcze rozpoznać, chwasty te w zbożu czy w burakach nie są uciążliwe do zwalczenia a w tymianku to nie mam pojęcia... Napisz ogólnie czym można pryskać to zioło i w jakich dawkach no i najważniejsze faza rozwojowa tymianku. Z Basagranem czekałem do 4-6 liści (może można wcześniej?)  są jakieś środki którymi można w fazie 2-4 liści? A z azotem to mi jeden znajomy mówił że tymianek nie lubi azotu.

 odpisałem ci na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0
Napisano (edytowany)

,,przesiewać", tzn. dosiać po wierzchu? Robią tak, ale jeżeli ziemia gładka to nasiona rozsypią się szeroko, a jak pole na spadku to deszcz rozniesie nasiona po polu.
Kilku ludzi uprawiło powtórnie i siew, pola na równym poziomie. Ryzyko też że jak pole na spadku to deszcz wypłucze nawet ziemię, jeżeli intensywnie uprawiona o co teraz łatwo.
U mnie trochę słabo powschodził, ale wschodzą jeszcze roślinki, więc dosiewać niezamierzam, (ostateczność).
Termin siewu jest jeszcze znośny, tylko kosić trzeba będzie w listopadzie, grudniu. Największe ryzyko związane z ulewnym deszczem.

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian72550    1

U mnie wschodzi bardzo nie równo, jak już jest to ładny i gesty a jak nie ma to wcale. Zeszła do tej pory mniej niż połowa, niby jeszcze coś tam wschodzi ale słabo i nie wiem co z tym zrobić. Tymianek siany był 4 tygodnie temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Moniko aby mieć własne nasiona tymianku to nie kosimy go jesienią tylko zostawiamy taki jaki jest i kosimy go jak zakwitnie gdzieś pod koniec czerwca i później się to młóci czyści i są gotowe nasionka ;)

U mnie w zeszłym roku był taki mały kawałek ok 15arów i był tak mały że nie było sensu tego kosić . Zostawiliśmy :0  Wczesną wiosną dostał sporo nawozu i dziś wygląda na prawdę ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

,,nasiona z tymianku", kosi się normalnie na jesieni, ale nie orze pola, tylko zostawia na drugi rok. Lepiej skosić, bo może wymarznąć, a wtedy ani ziela ani nasion, tylko orka wiosenna. Afalonu jaknajmniej, max. 1l, bo nasion będzie mało, afalon nasiennemu szkodzi, albo i 0,6-0,7 l/ha, albo i wcale. Ze skoszonego jesienią nasion będzie około 1kg z ara, możebyć więcej ale i mniej. Czasem odrasta bardzo dobrze nawet skoszony w listopadzie, a czasem słabo nawet ten z września, azotu oszczędnie. Z oprysków Lontrel, Leopard (Targa). Młócić można kombajnem, jak dużo, cząber tak młócą, tylko na chwast max. uważania już rok wcześniej, przytulia piaskowa, wykopać z korzeniem, i wynieść z pola. Także ryzyko że kombajn może być nim zapaskudzony, pszenicę przedtem kosić wysoko, i w innych koszonych żeby go niebyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj