marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

rafal12    9

gdzie sprzedajecie tymianek (Krautex ,Herbimar ,Heliplant ,Thympol ,Polskie Zioła ,Herbapol )?,gdzie najsprawniej  idzie czyszczenie czy tylko w Krautexie oczyszczony tymianek trafia do big bagów czy jeszcze gdzieś jest podobnie ?, cena aktualnie wszędzie taka sama , także zastanawiam się gdzie najkorzystniej sprzedać czy może czekać do wiosny na lepszą cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piatek44    0

,,kiedy od grzyba", zawczasu, prewencyjnie, bez czekania na objawy, nasiona zaprawiać czymsięda. Jak są objawy, to już zapóźno. Na wiosnę trzeba przewietrzyć ziemię, także wówczas możnaby opryskać ziemię, i przemieszać, choroba jest w ziemi. Powierzchownie może niewiele podziałać. Albo ochroni ziele, ale składników bedzie zamało, opryskiem zakamufluje się wizualne objawy choroby.

Mógłbyś się rozpisać na ten temat - czym pryskać i kiedy przed siewem? Tak generalnie to zawsze się pryska tymianek prewencyjnie, nawet stosunkowo późno (karencja)? jak wtedy wyglądają próby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

,,czym pryskać przed siewem", niewiem, od chorób jeszcze nie pryskałem. Tak ogólnie to trzeba zwalczyć jakieś choroby które są w ziemi. Już rok wcześniej po podorywce bronować i kultywatorować nie zaszkodzi, no i na wiosnę kultywator, agregat, tydzień poczekać, i znowu uprawić dla przewietrzenia ziemi, tak jak przed siewem przenicy jesienią, aby tylko nie przesuszyć ziemi. Chemicznie to może być nawet miedzian, euparen, pencoozeb, ale są też lepsze preparaty, itp. Aby tylko zmniejszyć ilość szkodliwych zarazków w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Wcześniej nie uprawiałem tymianku i w tym roku zamierzam zacząć upraw. troszkę poczytałem na ten temat i mniej wiecej wiem co i jak. A jak jest za sprzedaż? Bez kontraktacji jest możliwa sprzedaż czy nie bardzo?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jest możliwość sprzedaży bez kontraktu ale ja nie pchał bym się w tę uprawe ze względu takiego że kiedyś siano tego mało i cena była bardzo dobra.
Teraz z kim nie rozmawiam to każdy chce zasiać tymianek co moze skutkowac gwałtownym spadkiem ceny.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

Witam wie moze ktoś jaka cena czabru obecnie?

 

tej chwili to raczej  cząber ciężko sprzedać , skupują od lipca do września cena w 2015 to 5 zł + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi1990    0

Proszę o szybką odpowiedz, co myślicie i czy macie jakieś doświadczenia z nasionami tymianku Duńskimi ? Czy obróbka na polu potem wygląda tak samo jak z Polską odmianą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piatek44    0

Stud-nick dzięki za odpowiedź. A tak generalnie tymianek lepiej pryskać od grzyba prewencyjnie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Prewencyjnie. Tymianek choruje od ziemi, lekko się wyrywają chore kępy, korzenie płytkie, wątłe. Może wystarczyć kultywatorowanie tydzień przed finalną uprawą, raczej głebiej, i lepiej przed spodziewanym deszczem, żeby ziemi nie przesuszyć, (także nie zbrylić), bo duże deszcze zamulą, wypłuczą wschodzące roślinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek2302    0

Co myślicie o zasianiu w tym roku cząbru? Jest jakaś przewidywana cena na ten roku i jakie plony z 1 ha osiągacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Jest możliwość sprzedaży bez kontraktu ale ja nie pchał bym się w tę uprawe ze względu takiego że kiedyś siano tego mało i cena była bardzo dobra.

Teraz z kim nie rozmawiam to każdy chce zasiać tymianek co moze skutkowac gwałtownym spadkiem ceny.Pozdrawiam

 

Głupoty piszesz kolego i tyle .

Znajoma sieje tymianek od 25lat i jak mówiła kiedyś był po 3-5zł i wychodziło 1500-2000 z hektara i ludzie sie cieszyli i było dobrze .

Dziś jest 7-8zł i u na naszych ziemiach wydajność przekracza 3000kg z hektara a ludziom mało .

Ja sieje to dość krótko bo od 2008roku . Najtaniej sprzedawałem po 7zł najdrożej po 10zł .

Nigdy nie było mniej niż 2500kg/ z hektara nawet w ubiegłym roku pomimo suszy.

A takie gadanie że teraz każdy chce siać to już od paru lat słysze .

Posiać a zebrać z dobrym plonem to jest jednak spora różnica

W zeszłym roku było posiane bardzo dużo tymianku ale susza była i plony były bardzo kiepskie z tego co ludzie mówili na suszarni to ok 1tony było dobrym plonem . 

W tym roku z tego co już widać na polach będzie podobna jak nie gorsza sytuacja .

Brak wilgoci w glebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pawel89pl
Wiesz kazdy ma swoje zdanie ale uwierz mi w mojej okolicy zasiewy w poprzednim roku zwiekszyly sie o 50%.
A jesli w tym roku zwiekszy sie o kolejne 50% to moze byc nie ciekawie.
Wezmy na taki przyklad kozlek kiedys jak ludzie siali tego troszeczke to cena byla super gdy kazdy zobaczyl ze to sie oplaca to zwiekszyl powierzchnie uprawy i cena poleciala na łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Brałem nasiona u Fajsławicach i gość co sprzedawał mówił mi że dużo ludzie z pod Zamościa i Hrubieszowa brało u niego nasiona i to nie po 2-3kg tylko brali po 20-30kg :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

No to sam widzisz.
Wuja sieje ziola juz z 5 lat i ma swoj siewnik i przez te 5 lat sial tylko u siebie a w tym roku ma juz klijentow na przynajmniej 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj