marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

rafal12    9

czy testował ktoś z was taki wynalazek do koszenia tymianku ? głównie wycinają tym fasole i ciekawy jestem czy zdało by to egzamin w tymianku .

 

06183687267974071942.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Hehe wygnie się to ustrojstwo we wszystkie możliwe strony nawet metra nie ujedziesz ;D Tymianek ma twarde korzenie i tym nie da rady kosić/ciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Z powodu słabego wzrostu będzie kłopot z koszeniem tymianka. Dodatkowo jak usychający to się wyrywa z ziemi z korzeniami. Może być przydatny ręczny zcinacz, osełka, i moc w rękach.
Psuje się i podsycha nawet ten najlepszy, w zaniżeniach, powszechne zjawisko na wszystkich polach. (gm. Fajsławice).

post-151755-0-30192500-1441403663_thumb.jpg

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Ostatnio jechałem przez Łopiennik Fajsławice to tam faktycznie tymianki są bardzo słabe ale już np na Stężycy jest dużo lepiej .U mnie jest 50% bardzo ładny jak na ten rok ok 10% jest bardzo słaby i reszta taka średnia . Suma sumarum kosiarką chyba w tym roku się nie da kosić .Zostaje zcinacz tzn skos i 2.4hektara do ścięcia. Najgorsze będą te co są rozsiane w międzyrzędziach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma    0

Słyszałam ze juz zaczynaja scinac cena 7.5 +vat moze pójdzie do góry , my zaczynamy po połowie pazdziernika, w tym roku nie ma rewelacji- zobaczymy a jak u was?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Słyszałem że w Fajsławicach ktoś kupuje po 10 ale ile w tym prawdy to nie wiem .

U mnie jak na tak suchy rok tymianek jest bardzo dobrze tzn gęsty dość wysoki i bardzo dużo liści .

Myśle że pod koniec tygodnia zaczniemy kosić albo ciąć bo nie wiem jak to będzie szło bo jednak podłoże jest bardzo miękkie po tych opadach i nie nadają jakichś większych temperatur, a chciał bym od razu z pola na suszarnie /

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi1990    0

Witam, mam posiane w tym roku 2,5 hektara tymianku, na moje oko jest w porządku jak na ten rok,

teraz moje pytanie, robię to pierwszy rok i mocno się zastanawiam czym go kosić ? , rotacyjna, osa ? co mi radzicie i jak to wygląda w rzeczywistośći dużo odpada podczas koszenia, niszczy się ? pole mam w miare równe dobrze uprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZielarzLu    0

Witam, mam posiane w tym roku 2,5 hektara tymianku, na moje oko jest w porządku jak na ten rok,

teraz moje pytanie, robię to pierwszy rok i mocno się zastanawiam czym go kosić ? , rotacyjna, osa ? co mi radzicie i jak to wygląda w rzeczywistośći dużo odpada podczas koszenia, niszczy się ? pole mam w miare równe dobrze uprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

,,rotacyjna, osa", osa to chyba listwowa, kosił jeden znajomy, ale dawno, jak rotacyjnych nie było. Rotacyjna oczywiście, noże długie, gięte (z garbem). Teraz po deszczach ziemia miękka, można trochę w ziemi kosić, tyle że kużyć się będzie.
Na nierównym polu lepiej by się kosiło jednym ,,korpusem wirowym", ale co z drugim wtenczas by było, tego niewiem. I skoszony odrzucać by trzeba.
Kruszyć się trochę będzie, ale raczej znikomo.

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Ja w tym roku ścinam skosami i idzie dość dobrze . Jak na razie ścięte ok 50arów w 3 dni robocze w 2 osoby. Wydajność z tego to 1380kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

Ja w tym roku ścinam skosami i idzie dość dobrze . Jak na razie ścięte ok 50arów w 3 dni robocze w 2 osoby. Wydajność z tego to 1380kg.

 

 

1380 kg z hektara czy z tych 50 arów ?

 

 

jeśli możesz wrzuć zdjęcia tego tymianku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZielarzLu    0

1380 kg jak z 48 arow to bardzo ladnie jak na ten rok mozesz powiedziec ile wazy worek taki 50 kg po pszenicy ? czy lisc ma juz wage ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Tam gdzie młócimy leci w worki duże tzn big bagi .Ważyły od 330 do 360 ale widziałem od innych ludzi takie same worki i ważył po 220-270kg a był i worek 440kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma    0

Wydaje mi się że wysoki  ten tymianek no i ładny, a jak idzie wam suszenie pogoda nie dopisuje ciągle pada my ścieliśmy 1 ha jeszcze 2 rosnie ,a wy juz po  ścięciu i suszeniu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZielarzLu    0

Witam mi zostalo jeszcze z 5 ha , szusza sprawila ze beznadziejnie sie kosi ziemia jest luzna w poprzedmich latach bylo bardziej twardo bo padalo. kosiarka za bardzo wchodzi w ziemie . ogladal ktos moze pogode na caly listopad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

U mnie trochę słabo, jak na ten rok to średnio znośnie, tona z ha może będzie. U innych przeważnie lepszy, ale też całkiem słaby widywałem na kilku polach, (ok. Fajsławic).

post-151755-0-92745300-1447193554_thumb.jpg

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bert1985    0

Jak na ten rok to myślę że ok. na drugim kawałku już nie był taki ładny


Nie poszła fota


...

post-110808-0-47251600-1447439959_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj