JACEKK1

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420?

Polecane posty

martini87    0

Kubota to dobry traktor , ale powiedzenie ze bije df na glowe to spora przesada , glowna wada kuboty to masa jak dla mnie jest zbyt lekka do ladowacza i ciezszych prac , w innych pracach typu kosiarka prasa itp. nie bedzie to przeszkoda . Agrofarma mozna o wiele lepiej wyposazyc od kuboty i bedzie to ciagnik o wiele bardziej wszechstronny , do lekkich jak i do ciezkich prac , agrotrona k niema do czego tu poruwnywac bo kubota to przy nim zabawka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle nie porównywał tych ciągników bo jestem zdecydowanie za DF.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Każdy ceni swoje upodobania :)

 

Mnie do Deutza nie przekonują ceny części zamiennych hehe

 

Plusem DF jest szeroki wachlarz wyposażenia od DT po TTV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Martini ale jak doposażysz DF`a do tego co ma kubota to cena jest wtedy naprawdę wysoka jak na taki traktor ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

Czy ja wiem czy az taka doza roznica bedzie kubota nie nalezy do tanszych marek , ja nie mowie ze to zly ciagnik bo sam mam zamiar wziasc kubote jako pomocniczy , chodzilo mi tylko ze jest za lekka do ladowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dlaczego za lekka? Do balotów sianokiszonki i słomy poradzi sobie bez balastu, a do obornika to i większy ciągnik potrzebuje klocka z tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

Ze sloma to tak ale z sianokiszinka juz trzeba sie pilnowac na nieruwnosciach on wazy tylko 3.3t , a z balasten przeciez nie bedziesz jezdzil na laki :unsure: mam taka opinie bo znajomy ma taki ciagnik i narzekał na to , no ale nie bede sie o to sprzeczal , bo pracowac sie napewno da z ladowaczem ale o wiele mniej swobodnie niz cierzszym ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kubota charakteryzuje się bez obciążników bardzo lekkim przodem i np taki Agrofarm 85 ma prawie taką samą wagę zadka jak Kubota. do ładowacza lekki przód to zaleta, ale do reszty prac duża wada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

Ja mam wlasnie agrofarma 430 i nie powiedzial bym ze ma lekki tyl , mam na nim ladowacz l 106a i jeszcze tylu mi nie poderwalo , uwazam ze ten ciagnik jest dosyc stabilny oczywiscie w tej klasie ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Obciążniki standardowe mają 470 kg co daje nam 3705 kg dodaj ładowacz czołowy tak więc do ładowacza wg mnie idealna waga bo jest wtedy zwinniejszy ;) Do pola tak za lekka trochę ale jak o pomocnik i ładowacz bardzo fajny zwinny traktor

I wg dilera ma dobry uciąg co udowodnił mówiąc że ciągnie pług 5*45 z wałem (zagonowy oczywiście)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Mój DF 430 GS z turem bez osprzętu i bez obciążników z przodu waży dokladnie 5360kg.Ważony na wadze elektronicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Porownujesz traktor ponad 100 konny do 99 konnej kuboty. Tego deutza to raczej należało by przyrównywać do kubotu m108s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale np DF 420 GS jest praktycznie taki sam jak 430 a ma bodajże 96KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

430 jest ciezszy od 420 o 50 kg (dane z instrukcji obslugi )ma wzmocniony przedni most i z tad te pare kg wiecej, szymon1804 pytalem sie pod ktoryms zdjeciem ale nie odp- twoj 430 tez lubi przykopcic na czarno pod obciarzeniem albo przy raptownym przyspieszeniu bo moj tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Agrofarm 100 ma 96KM natomiast 420 ma 99KM. Tak lubi przykopcic na czarno zwlaszcza jak sie gwlatownie doda gazu i jest zimny. Natomiast zima po odpaleniu puszcza przez kilka minut bialy dymek jak osobowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

No u mnie z tym bialym dymem tak samo jest widocznie tak ma byc , wazne ze jak narazie dobrze chodzi i nie bylo zadnej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No części do df-ów są masakrycznie drogie sam gość, który na df-a próbował nas namówić nie zaprzeczał :D . Znajomy przekonał się o tym jak remont silnika w swoim DFie robił bo strasznie dymił. Fakt faktem wielokrotne wizyty przez serwis i w serwisie nic nie dały (po za ubytkiem w kieszeni) więc sprzedał i kupił starego ursusa (ale mniejsza z tym). Mam pytanie do posiadaczy nowych DFów czy też macie tak, że przy temp. -10 Nie chce wam zapalić bo kiedyś gość mówił, że nie może swojego zapalić dopuki nie podgrzeje opalarką czujnika aby oszukać komputer (serwis powiedział żeby tak robć). Komputer myśli, że są ekstremalne warunki (gęsty olej) i w ten sposób zabezpiecza układy mechaniczne przed uszkodzeniem ale jak czujnik się podgrzeje jest wszystko ok. O model DFa się nie dopytywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

W moim agrofarmie 430 niema problemu z paleniem przy -20 palil bez problemu fakt ze dwa razy musial wiecej zakrecic :rolleyes: z tym podgrzewaniem czujnika to pierwsze slysze taka bajke , znajomy na m600 i w nim ma komputer i tez mu niezle pali chociaz mosi go wiecej pokrecic bo jest common rail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ja tej zimy przy -24 uruchamiałem swoją Kubotę 9540 bez najmniejszego problemu.

Jeden warunek - paliwo nie może być z parafiną bo ona przy tak niskiej temp. już w minimalnej ilości zatyka filtr paliwa.

Żeby paliwo było bez parafiny musi się po prostu odstać , jak wlejesz takie odstałe to nie ma bata- musi palić i chodzić silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

W moim agrofarmie 430 niema problemu z paleniem przy -20 palil bez problemu fakt ze dwa razy musial wiecej zakrecic :rolleyes: z tym podgrzewaniem czujnika to pierwsze slysze taka bajke , znajomy na m600 i w nim ma komputer i tez mu niezle pali chociaz mosi go wiecej pokrecic bo jest common rail

No niestety to nie jest bajka. Gość troche zawiedziony jest przez to że przed sprzedażą nikt nie wspominał nawet o takim zabezpieczeniu ale ogólnie jest zadowolony. Dlatego się pytam bo byłem ciekawy czy tak już jest czy to odosobniony przypadek.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekcz    0

wiatm

deutz kupiony w grudniu 2010 od tego czasu już trzy razy jechał na lawecie do serwisu. Traktor działa bez zarzutu przez około 2 do 4 motogodzin po tym czasie występują problemy.Chcąc ruszyć z miejsca traktor nie reaguje nawet do 1 minuty (oczywiście przy włączonym biegu i załączonym rewersie ) .Serwis stwierdził zbyt niskie ciśnienie na (teraz nie wiem czy skrzyni biegów ,czy inwersorze ).Serwis naprawiał , ponoć też wymieniał cały inwersor ale problem dalej się pojawia .Awaria występuje tylko gdy traktor jest rozgrzany ,błędy jakie się pojawiają to (t18-t24 ) jest ich wiecej ale teraz nie pamiętam jakie to były .

 

nie wiem skąd pobrać listę kodów błedów do tego traktora .

 

z góry dziekuje

piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj