MarekSI

Agro-Masz [opinie]

Polecane posty

Ziel    115

Co myślicie o siewniku agromaszu 3m na redlicach talerzowych? Mam zamiar taki włąsnie kupić, wie ktoś jaka skrzynia tam siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko;)  Zastanawiam się nad kupnem pługa 4 obracanego , mam na oku agromasza Po4 .Jestem praktycznie zdecydowany gdyż na mały areał nie potrzebuje lepszego. Od razu mówię że nie wchodzi w grę pług używany gdyż jeżeli mam płacić za pług  ok 25 tyś(Kverneland) , bez gwarancji że po 2 godzinach coś mi się nie urwie to wole kupić niższej klasy nowy pług. Czy mój Zetor Forterra 110 hsx ( ok 107 km) da sobie radę na ziemiach 4,5,6 klasa?    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciągnąc pewnie da radę. Tym bardziej, że szerokość orki jest regulowana. Pytanie czy masz jakieś obciążniki z przodu aby z podnoszeniem nie było problemu. Ale myślę, że powinien sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam małe pytanko;)  Zastanawiam się nad kupnem pługa 4 obracanego , mam na oku agromasza Po4 .Jestem praktycznie zdecydowany gdyż na mały areał nie potrzebuje lepszego. Od razu mówię że nie wchodzi w grę pług używany gdyż jeżeli mam płacić za pług  ok 25 tyś(Kverneland) , bez gwarancji że po 2 godzinach coś mi się nie urwie to wole kupić niższej klasy nowy pług. Czy mój Zetor Forterra 110 hsx ( ok 107 km) da sobie radę na ziemiach 4,5,6 klasa?    

Zrobiłem dokładnie tak jak ty masz w planie, też szukałem pługa i jak miałem dać ponad 20k za kv  to kupiłem Agro-masza (mam w galerii) i jestem mega zadowolony, pług jest zerżnięty z kv (dłuta i lemiesze i podobno odkładnice pasują idealnie od kv)ma duże odkładnice i lekko orze, mam ustawienie fabryczne na 46 cm (184 szer rob.) i mój Ares 102 km daje radę tak samo jak z dawną Unią Ibis 4x 36 (144 cm szer. rob.). Zabezpieczenia (resory) działają idealnie, pług pięknie kryje, polecam go na prawdę, jedyny "minus" to jego waga (1350kg a nie jak podają broszury 1500 kg) i długość przez co Ares musiał dostać dodatkowe obciążniki na przód bo go podrywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przy nim tura (też  w galerii) ;) W tym roku pracował z Unią Tur 5 x 35cm (chyba tyle jest )  , jest to pług bardzo długi a mimo to podnosił go bez problemu. Oczywiście 4 będzie krótsza ale dochodzą jeszcze 3 korpusy u góry. Też sądzę że uciągnąć da radę ale włś żeby nie było problemu z obracaniem . Interesowaliśmy się też akpilem 4 km 80 na resorze ale nie ma on siłownika liniowania i mimo że ma delikatniejszą ramę mogłoby go "miotać". DZIĘKI za pomoc :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Mam pytanie co sądzicie o nowym Rozsiewaczu REWO 8200 z Agromaszu? Tak na fotkach to ciekawie wygląda tylko zastanawiam się jak wykonany jest system wysiewający...... Ale za 65tys. brutto w pełnej opcji to myśle że ciekawy rozsiewacz. Jak mam za Amazone 8200 zapłacić w podstawowej wersji ze 150tys. to wole co 5lat kupić nowy REWO..... a co wy myślicie? Mam obecnie RCW 5500 to porażka i do dzisiaj tak samo klepią bez żadnych zmian.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Panowie odświeżam temat. Co myślicie o nowych agregatach 3.6 z agromaszu te najnowsze wersje z jaskółką czy są lepsze od tych starszych ? Jakie firmy możiecie mi jeszcze polecić agregat pracował będzie z ciągnikiem renault 75km o wadze 3800kg myślałem nad używaną unią kombi 3.7 ale nowe to jest zawsze nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Przeważy go ? niemożliwe gdyż przyczepiałem już kiedyś taki agregat chyba skotarka o wadze 1200kg a ten agromasz waży chyba 1150kg :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

3800 to przecież waga ciągnika :D Nic nie powinno przeważyć o ile nie masz pochyłości czy nadmiaru wzniesień, dołków. Tylko ja bym się czym innym martwił. Te 3,6 m to moim zdaniem do odpowiedniej uprawy będzie za dużo dla Twojego ciągnika. Taki agregat to 3,2 m. Więcej nie ma co kupować tylko, że w ofercie Agro-maszu nie widzę takich. Jak znajdziesz w dobrym stanie Unię czy jakąś zachodnią używkę to powinien wytrzymać nie mniej jak te nowe mniej renomowanych firm. Jedynie wizualnie w gorszym stanie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Wiem że 3.6 to za dużo, ale na następną wiosnę będzie drugi ciągnik ponad 100km :) więc nie chce znowu wymieniać agregatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolega romek poprawił moją odpowiedź. Myślełem że to waga agregatu...... sam się zdziwiłem. Ale i tak 3.6 ma zalecaną moc do 95KM to będzie twój ciągnik się męczył. Jak znam życie potrzeba ponad 100żeby szybko śmigać. Sam mam agregat uprawowy którego zapotrzebowanie to od 155 do 185, a ciągam Johnem 205KM i ma co robić. Ja mam Stroma a może też byś się zastanowił nad tą firmą. Mocne maszyny robią. Są sekcje do uprawy lżejsze wiosenne i cięższe na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A może ktoś z was ma talerzówkę z Agro-Maszu? Tak się zastanawiam czy talerze ma mocne i łożyska. Mi potrzebna jest 5metrów i myśle jeszcze nad tym nowym rozsiewaczem REWO 8200 bo za taką kase to ciekawa oferta.... chyba 61tys. Śmieszne pieniądze jak za nowy sprzęt. Widział ktoś te REWO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek483    9

agro masz nie polecam bo mam agregat uprawowo siewny i szysko sie kiboce :-(a z tyłu nordesten 3m lift matic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Belka z tego co mi się wydaje jest taka sama jak w agregatach z hydropakiem czyli kat 2 standardowa dla polskich maszyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Mój PO4 na zab. resorowym jest z belka kat III


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hunter871    1

posiadam agregat agro maszu 4.2 i od nowosci mam z nim problem poniewaz po uprawionej glebie widac takie jakby kreski na polu walki ktore sa z tylu nie równaja tak pola jak powiny poniewaz zostaja slady po lapach, co moze byc przyczyna tego agregatu, co w nim zmienic zeby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Podaj dokładnie jaki to agregat, albo najlepiej wrzuć zdjęcie. Zapewne kwestia ustawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam! Wuja ma od ponad roku cały park maszynowy z agromaszu siewnik, 3magregat uprawowo siewny 3m , zwykły agregat 5m,talerzówkę 4m i pług 5 skib obrot. Jest bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj