Skocz do zawartości
Denison

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokiszonki

Challenger    3

Dokladnie jest tak jak koledzy wyzej pisza, koniczyna bez problemu urosnie jako wsiewka w trawe badz w zboze.Dobre jest to ze jak ma wilgoc gdy lezy na ziemi to wykielkuje bez problemu.Tata mi kiedys mowil ze dawniej tylko recznie wsiewali koniczyne w zboze i byla cod miod koniczynka.Moj dalszy sasiad w zeszlym roku sial w jeczmieniu jarym recznie i pobronowal go no i koniczyna jest jak marzenie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Challenger    3

Ja tam nie wiem czy sie powinno bronowac czy nie, bo nie sialem jeszcze za swojej kadencji koniczyny, ale patrzac na sasiada koniczyne po zniwach jak rosla-bezcenne ;)

Denison    1

Może przed siewem warto by było przeleciec broną nasiona łatwiej by zakiełkowały jak myslicie?

Piotruniu25    1059

Ja tylko z tego powodu bronuje po mam nie najnowszy siewnik i czasami ziarno jest na wierzchu a kończynę sieję od razu za siewnikiem. B)

lukaczmarek    265

ja mam trawy tylko nie łąkowe tylko siane na gruntach ornych i plony są 2 razy większe niż na łąkach. W zeszłym roku kosiłem 4 razy i wyszło mnie w sumie 85 bel z ha prasą warfamą. bywaja lata gdzie i 5 razy koszę ale wiadomo ostatnie 2 razy to po kilka belek tylko

DUCH1986    3

Ja mam umowy ze stadninami, ale jak jest ktoś nowy to ciężko się wbić. My zaopatrujemy od 15 lat.

tprc330    0

Jestem ciekawy czy jest opłacalnie sprzedawanie siana w kostkach. Jest w mojej okolicy dużo łąk z którymi ludzie nie wiedzą co mają zrobić i może tak sprzedawać siano do stadnin koni co wy na to ???

Edytowano przez Matey

rafal11195    7

u mnie tez jest sporo lak, rok temu spresowalem i nie mam co z nim zrobic , nie jest go duzo tylko 18 beli 120x120, jesli ktos zainteresowany to piszcie , a co do pytania kolegi, jesli masz odbiorcow to przy obecnych upalach jest to oplacalne, bo wysuszysz malym nakladem

tprc330    0

Może znalazło by się paru odbiorców do np. stadlina koni jest firma co produkuje brykiet i biomasę a po ile chodzi kostka lub tona siana. Tylko jest jeden problem nie mam własnej prasy i musiał bym najmować :mellow:

ChiquitaB    50

a w moich okolicach to w ciemno ludzie bry brali jak by usłyszeli że siano na sprzedaż bo w tym roku krucho jest:/ sam mam zamówione dość sporo od faceta z nad wisły bo najlepsze:)

lukasz20    0

A nie ma w okolicy jakiegoś hodowcy bydła? W tym roku jak mówi przedmówca liche trawy, a krowy potrzebują zeżreć :unsure:

mlody4564    12

Może znalazło by się paru odbiorców do np. stadlina koni jest firma co produkuje brykiet i biomasę a po ile chodzi kostka lub tona siana. Tylko jest jeden problem nie mam własnej prasy i musiał bym najmować :mellow:

zależy jakiej jest to jakości siano najsłabsze od 1.50 zł za kostkę do 2,50 za kostkę

lukasz20    0

To siano u Was chyba z najwartościowszych gatunków traw i z dużą domieszką motylkowych, że po 7zł mała kostka :o

mario3004    0

Sprzedałem niedawno zeszłoroczne siano po 2 zł/kostka. Jak nie masz prasy to tanio nie wyprodukujesz...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?
    • Przez TheMariko12
      Witam
      Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki.
      Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki.
      Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?