Denison

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż

Polecane posty

Denison    1

Ostatnio wpadlem wlasnie na taki pomysl przyszedl mi do glowy w zwiazku z tym ze zaobserwowalem dosc duzy popyt w okolicy. Czy zwiekszenie nadwyzki i sprzedanie jej w okresie zimowym moglo by sie powiesc ?? A moze wogole warto by sie bylo nastawic na produkcje w przyszlym sezonie??


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

moim zdaniem jest to dobry pomysł!:) jeśli masz swój sprzęt i mnóstwo łąk a jeszcze jak te łąki są blisko Ciebie to elegancko :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

dostałeś błogosławieństwo kolegów więc spróbuj;] mój kolega kiedyś miał taki pomysł i co się okazało ostatnio z nim rozmawiam i wszedł w ten interes, wydzierżawił 20ha łąk w będzie wsio sprzedawał;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

A ile waszym zdaniem kosztuje produkcja jednej belki np. siana?


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

To jest uzależnione od tego czy korzystasz z usług , jaką masz wydajność , czy musisz kogoś zatrudnić do pomocy itp - czyli indywidualna sprawa każdego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Powiem Ci tak.Jezeli masz swoj sprzet i dosc duzo lak, ktore uzutkujesz to pomysl jest dobry.Tylko jesli masz wlasna hodowle to mniej wiecej musisz wiedziec ile zostawic tego siana badz sianokiszonki na wlasne potrzeby.Reszte mozesz sprzedawac i to za dobra cene... ;)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

A jaki zysk na czysto z 1 ha by Cię interesował? Sam zastanawiam się, czy nie wejść z rolnikami (w przyszłości) w układ, że produkowaliby dla mnie pasze objętościowe. W sumie co za różnica, czy ktoś produkuje ziarno na sprzedaż, czy kukurydzę na kiszonkę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Przy sianie pracowal bym sam

-koszenie łaki ursus c360 3P

-przewracanie ursus c330 x 2/3

-grabienie ursus c330

-prasowanie ursus c360 3P

-zwożenie/załadunek ursus c330

I jak myslicie w jakiej cenie musiala by byc belka zeby pokryla koszt produkcji. Moze to nie bylo by wcale az tak oplacalne.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Tylko bela po prasie zmienno komorowej z rotorem i nożami a po prasie stało komorowej bez rotoru i noży to jest różnica wiadomo w której będzie więcej materiału.Na allegro belki są w różnych cena około 80 zł/szt.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wiele sobie nie zażyczysz bo nikt Ci nie weźmie. Każdy rolnik który potrzebuje sianokiszonki to kupuje tylko owijarkę i robi sam. A prasę też 80% posiada więc wiele nie zarobisz. W tamtym roku sprzedałem 120x150 siana po 50 zł i to mało trochę nawet. Sianokiszonkę bym sobie liczył minimum 100zł

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Trochę drogo 100 zł mi się wydaje ale przy tej cenie ropy to będzie ok,żeby pokryć wszystkie koszty i jeszcze na tym zarobić.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Interesowala by mnie bardziej cena obowiazujaca w województwie lubelskim konkretnie.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Trochę drogo 100 zł mi się wydaje ale przy tej cenie ropy to będzie ok,żeby pokryć wszystkie koszty i jeszcze na tym zarobić.

Tyle że ja robie baloty 150x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriucmg    1

a czy z 8 ha łąk może sie to opłacać, bo właśnie tyle ha posiadam a nie prowadze żadnej hodowli już? maszyn mi zostały mi po hodowli bydła którą kilka lat temu prowadzilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

A sadzicie ze na jaka ilosc bel minimalnie firma zajmujaca sie skupem siana/słomy na biomasę chciala by podpisac kontrakt?


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

a czy z 8 ha łąk może sie to opłacać, bo właśnie tyle ha posiadam a nie prowadze żadnej hodowli już? maszyn mi zostały mi po hodowli bydła którą kilka lat temu prowadzilismy

8ha to musisz mieć kasę na nawóz chyba że samo rośnie. Chcesz zrobić kasę??? To obsiej te 8 ha koniczyną i masz plon 4x do roku bo z trawy to marny interes. Jeśli będziesz najmoał prase i owijarkę to szkoda twojej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Niekoniecznie, można zajmować się tylko produkcją materiału paszowego, a zbiór w zakresie zainteresowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Mi nadarzyła się okazja kupić siano kiszonkię więc kupiłem po 40 zł. Bardzo porządna pasza zebrana z 2 pokosu z ziemi klasy 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Klasa ziemi to już odległy atut. Ważne żeby ktoś końskiego szczawiu nie naprasował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

O to wlasnie by chodzilo aby miec pewny rynek zbytu ,klijenta z zamówieniem na tyle i tyle zeby nie zostac z pasza na lodzie i nie poniesc straty przez nadwyżkę.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Musisz popytać w okolicy kto by był chętny a jak zrobisz to dasz ogłoszenie ma cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj