Skocz do zawartości
Denison

Produkcja siana i sianokiszonki na sprzedaż

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokiszonki
Denison    1

Ostatnio wpadlem wlasnie na taki pomysl przyszedl mi do glowy w zwiazku z tym ze zaobserwowalem dosc duzy popyt w okolicy. Czy zwiekszenie nadwyzki i sprzedanie jej w okresie zimowym moglo by sie powiesc ?? A moze wogole warto by sie bylo nastawic na produkcje w przyszlym sezonie??

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszs88    3

moim zdaniem jest to dobry pomysł!:) jeśli masz swój sprzęt i mnóstwo łąk a jeszcze jak te łąki są blisko Ciebie to elegancko :rolleyes:

beret1990    24

dostałeś błogosławieństwo kolegów więc spróbuj;] mój kolega kiedyś miał taki pomysł i co się okazało ostatnio z nim rozmawiam i wszedł w ten interes, wydzierżawił 20ha łąk w będzie wsio sprzedawał;]

mickas092    325

To jest uzależnione od tego czy korzystasz z usług , jaką masz wydajność , czy musisz kogoś zatrudnić do pomocy itp - czyli indywidualna sprawa każdego ;)

Challenger    3

Powiem Ci tak.Jezeli masz swoj sprzet i dosc duzo lak, ktore uzutkujesz to pomysl jest dobry.Tylko jesli masz wlasna hodowle to mniej wiecej musisz wiedziec ile zostawic tego siana badz sianokiszonki na wlasne potrzeby.Reszte mozesz sprzedawac i to za dobra cene... ;)

Pozdrawiam!

szatek    3

A jaki zysk na czysto z 1 ha by Cię interesował? Sam zastanawiam się, czy nie wejść z rolnikami (w przyszłości) w układ, że produkowaliby dla mnie pasze objętościowe. W sumie co za różnica, czy ktoś produkuje ziarno na sprzedaż, czy kukurydzę na kiszonkę? :)

Denison    1

Przy sianie pracowal bym sam

-koszenie łaki ursus c360 3P

-przewracanie ursus c330 x 2/3

-grabienie ursus c330

-prasowanie ursus c360 3P

-zwożenie/załadunek ursus c330

I jak myslicie w jakiej cenie musiala by byc belka zeby pokryla koszt produkcji. Moze to nie bylo by wcale az tak oplacalne.

Piotruniu25    1059

Tylko bela po prasie zmienno komorowej z rotorem i nożami a po prasie stało komorowej bez rotoru i noży to jest różnica wiadomo w której będzie więcej materiału.Na allegro belki są w różnych cena około 80 zł/szt.

Edytowano przez Piotruniu25

tomi382    98

Wiele sobie nie zażyczysz bo nikt Ci nie weźmie. Każdy rolnik który potrzebuje sianokiszonki to kupuje tylko owijarkę i robi sam. A prasę też 80% posiada więc wiele nie zarobisz. W tamtym roku sprzedałem 120x150 siana po 50 zł i to mało trochę nawet. Sianokiszonkę bym sobie liczył minimum 100zł

Edytowano przez tomi382

Piotruniu25    1059

Trochę drogo 100 zł mi się wydaje ale przy tej cenie ropy to będzie ok,żeby pokryć wszystkie koszty i jeszcze na tym zarobić.

Edytowano przez Piotruniu25

tomi382    98

Trochę drogo 100 zł mi się wydaje ale przy tej cenie ropy to będzie ok,żeby pokryć wszystkie koszty i jeszcze na tym zarobić.

Tyle że ja robie baloty 150x120

endriucmg    1

a czy z 8 ha łąk może sie to opłacać, bo właśnie tyle ha posiadam a nie prowadze żadnej hodowli już? maszyn mi zostały mi po hodowli bydła którą kilka lat temu prowadzilismy

Denison    1

A sadzicie ze na jaka ilosc bel minimalnie firma zajmujaca sie skupem siana/słomy na biomasę chciala by podpisac kontrakt?

tomi382    98

a czy z 8 ha łąk może sie to opłacać, bo właśnie tyle ha posiadam a nie prowadze żadnej hodowli już? maszyn mi zostały mi po hodowli bydła którą kilka lat temu prowadzilismy

8ha to musisz mieć kasę na nawóz chyba że samo rośnie. Chcesz zrobić kasę??? To obsiej te 8 ha koniczyną i masz plon 4x do roku bo z trawy to marny interes. Jeśli będziesz najmoał prase i owijarkę to szkoda twojej pracy

szatek    3

Niekoniecznie, można zajmować się tylko produkcją materiału paszowego, a zbiór w zakresie zainteresowanego.

mazowszak    20

Mi nadarzyła się okazja kupić siano kiszonkię więc kupiłem po 40 zł. Bardzo porządna pasza zebrana z 2 pokosu z ziemi klasy 3.

tomi382    98

Klasa ziemi to już odległy atut. Ważne żeby ktoś końskiego szczawiu nie naprasował :D

Denison    1

O to wlasnie by chodzilo aby miec pewny rynek zbytu ,klijenta z zamówieniem na tyle i tyle zeby nie zostac z pasza na lodzie i nie poniesc straty przez nadwyżkę.

tomi382    98

Musisz popytać w okolicy kto by był chętny a jak zrobisz to dasz ogłoszenie ma cały kraj

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???