sebau1212

Deutz-Fahr 5445H & New Holland TC5040

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebau1212    21

Aha to spoko już rozumiem :) To jest dobra rzecz :rolleyes: Ja jak będę brał to z hydrostatem :)

 

A może ktoś wie jaka jest cena tego DFa ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mechaniku za każdym razem musisz przy cofaniu zmieniać bieg na wsteczny,a na hydro wybierasz tylko zakres i operujesz tylko joystikiem przód-tył.W dodatku na hydro masz załączanie młocarni,rury,i hedera przyciskami oraz siedzenie pasażera i lodówkę.

@marcin 80 z kąd masz takie info że na przekładni hydroststycznej kombajn pali więcej??sprawdzałeś to jakoś??mi się wydaje że to właśnie kombajn na hydro dysponuje mniejszym spalaniem paliwa (np.mniejszy czas nawrotów) ;)

I z kąd wy wzięliście takie ceny??nh 5040 za 290tys z hederem 3,9 można nabyć,i to jeszcze można się targować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Tak sprawdzane i porównywane ze znajomego 5050 :D zresztą któryś z userów pod moimi fotkami pisał ze jego 5050 pali 18l/h, a mój nie przekroczy 15-16 z szarpaczem a bez ok 13 spala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Nie bierz tego małego hedera jest to nie opłacalne lepiej wziacs ten 4,5 i jezdzic troszke wolniej i bez strat niz zasuwac tym 3,9 i gubić ziarno.Co do spalanie kombajn ze skrzynia spali na pewno mniej niż ten na hydrostacie.Tc5040 ma przekaz bezpośrednio z silnika przez skrzynie do zwolnic natomiast hydrostat musi utrzymac odpowiednie cisnienie.Nie są ta jednak kosmiczne różnice ale zawsze cos.:PSłyszałem ze DF Polska nie sprzedała w sezonie 2010 zbyt dożo kombajnów liczba ta nie przekroczyła 10 bardzo mnie to zdziwiło.:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ale ten heder 4m i 4.5 to na jedno wyjdzie..A myślisz że w takiej masie ziarna,która idzie przez 4.5m straty będą niższe niż przy 4m w optymalnej szybkości??W 4m idzie mniejsza masa,więc trzeba optymalnie dobrać prędkość,i będzie ok.4m jest lepsze niż 4,5 np.do jeżdżenia po drogach,zawsze trochę wężej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

każdy wybiera szerokośc hederu pod swoje warunki, węzszy jedziesz szybciej, szerszy jedziesz wolniej, jednak przy słabszych plonach heder szeroki pozwala lepeij wykorzystac przepustowosc kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Na dalsza trasę heder i tak trzeba zdjąć a jest to dosłownie minuta :D A co do szerokości ma on tylko 3,90 na kosie a zauważ ze nie da rady zawsze jechać na cały heder a w porównaniu hedera do silnika (170km) ten heder (4m) jest śmieszny. Zresztą na własnym przykładzie widzę ze moim NH 4,5m spokojnie sobie śmigam, nie jednego Rekorda bym prześcignął.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum czytałem że ktoś mierzył i on miał 3.99m sama kosa,więc 4m bez osłon.

@karol przecież przy słabszych plonach jedziesz szybciej i 4 metrowym i 4.5 metra.więc też na jedno wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

zgadxa się ale pprzeciez nie będziesz jechał 4 metrowym w słabszym plonie 15 km/h zeby wykorzystac przepustowosc, a takim 4,5 metra mozesz zawsze wolniej pojechac a jak dobrze wiemy pola nie zawsze są idealnie równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a 4,5m bedziesz jechał 13,3km/h??

 

to jest malutki kombajn i chyba nie ma sensu pakowania sie w heder 4,5m kosztem trudnych przejazdów

co innego gdyby to był TC5070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Malutki kombajn hehehe :lol: i 170KM malutki to jest bizon. Moim zdaniem jest nie opłacalne wybieranie mniejszego chederu z przyczyn transportu a pyzatym przy tym małym hederze kombajn nie będzie wykorzystany w 100% Ale jest tez minus tego hedera jezeli bedziesz zakladal stol to raczej potrzebny jest dodatkow silownik do podnoszenia chederu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

no napewno większy niż bizon owszem mozna szybciej jezdzic tylko ze potem na polu zielono, a lygi tak samo sobie podniesiesz motowidłami jak w tym małym. Marcin a z kąt jesteś tak dobrze poinformowany i znasz różnice miedzy tymi hederami. My sami młóciliśmy groch i chyba nie wiesz co to znaczy lyga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

zanim dokonałem zakupu byłem na kilku testowych przejazdach 4,5 i 4m i wybór padł na 4m, każdy ma inne warunki i inne wymagania od sprzętu no nie, każdy dopasowuje pod swój areał i swoje warunki nie można zakładać że 4,5 jest lepszy niż 4 ani odwrotnie, ale 4 jest optymalnym wyborem do tego modelu, ale to moje zdanie, co do legi to uwierz wiem coś o niej mamy ciężkie ziemie i sporo kosze po warzywie to pole jak uwałowane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin dokładnie.

owszem mozna szybciej jezdzic tylko ze potem na polu zielono

 

A przy hederze 4.5m nie będzie zielono?? kiedy idzie dodatkowe 0.5m dodatkowej masy zboża??Wszystko zależy od mądrości i umiejętności operatora.wszystko z wyczuciem.4m-trochę szybciej,4.5-trochę wolniej.I na jedno wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Jak uważacie ale moim zdanie skoro kombajn ten ma tak duży zapas mocy to po co się bawić tym małym 4m ja wziołem 4,5 ale nie będę nikogo zmuszał niech sam podejmie decyzje. :PAle na pewno NH będzie lepszy niż DF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dlaczego na pewno lepszy od DFa?

właśnie gdy jest wiecej koni to heder może być mniejszy bo da rade szybciej jeździć

skoro taki wziałeś to wiedziałeś co robisz, jak ktoś ma duże pola i dobre przejazdy to jasna sprawa że szerszy heder lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

:lol:No to chyba na odwrót jeśli masz więcej koni to możesz wziąć większy heder :blink: a w takim razie ile u ciebie jeździ w okolicy nowych kombajnów DF? Ja jeszcze nie widzialem ani jednego u mnie kto ma kase bierze od razu JD albo claasa.My szukaliśmy najtańszego i w miarę prostego zastanawialismy sie tez nad DF ale wybór padł na NH z wielu przyczyn.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

kombajny DF są mało popularne i jakośc wykonania też kiepska, napewno ten DF 5445 będzie miał mniejszą wydajnośc od NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

2 DFy a NH tylko jeden, skoro cena to JD jest chyba najtańszy.

Czekam aż wypowie sie kto bardziej sie na tym zna ale uważam ze mniej koni potrzeba na naped szerszego hederu niż osiągniecie wiekszej predkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj