roxor

Case MX 170 i CVX 175

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Przy najmnie się uspokoiłe że coś mam nie tak, Ale teraz jest bez termostatu i różnicy nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix8    6

To znaczy, że termostat był dobry ;). U mnie temp. nie wzrasta czy to przy oprysku czy z siewnikiem 6m. Dopiero przy horshu Terrano FG 7,5 m, ale to tylko dla próby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

najpierw radze posłuchać czy sprężarka odpala, bo mógł przekaźnik usiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem sprawdzaną sprężarkę z 2 lata temu ,i wszystko było dobrze, tylko mówił że czynnika może być mało, teraz dziwnie się załancza, mocno mrozi a jak chcę dać żeby delikatnie to potrafi się wyłączyć . Dzisiaj ma byś serwis sprawdzi i nabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wczoraj nabił mi. Było 1,2 kg gazu i schłodził max do 9 stopni. Po nabiciu schłodził do 2 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK2402    0

Witam.Mam problem w Case mx 170 z klima:(Bylem dzis na nabiciu klimy i odgrzybieniue.Nabito mi klim i odgrzybiono bez problemu ale klima dalej nie chlodzi!!Gdy pokretlo od temperatury nagrzewnicy dam na min.,nadmuch na obojetnie ktora predkosc,a pokretlo od zalaczania klimy dam na maximum klima nie chodzi;/ dmucha deliktanym mimowszystko cieplem.nie idzie wytrzymac w kabinie bo jest duszno nawet przy zewnetrznej temperaturze powietrza 10stopni.Co moze byc grane??mieliscie cos takiego?Mam wplanie zamknac juz zawor od nagrzewnicy zeby cieply plyn na nia nie szedl zeby jakos wchlodzie zaorac te pola bo nie idzie wytrzymac.

drugie pytanie czy ktos zna sie na kalibrowaniu przedniej osi resorowanej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

co do klimy to trzeba zacząć od tego czy się załącza. Włącz zapłon, ale nie odpalaj silnika. Pokrętłem od kliny (nie wiatraka) wyłącz i włącz klimę (sprężarkę). Powinno być słychać "pstryknięcie". Po włączeniu w sprężarce załącza się coś ala elektromagnes by sprężarka zaczęła chodzić, bo na pasku klinowym koło sprężarki chodzi w układzie z chłodnicą itd. jak nie będzie zaskakiwać, to przede wszystkim trzeba zacząć od przekaźnika. Zamień skądś dla sprawdzenia. Jak koledze tak gorąco bez klimy to zapraszam na przejażdżkę latem do mojego Kirovca T-150K :)

 

Teraz nie pamiętam czy wystarczy zapłon, czy trzeba uruchomić motor :( zobacz tak i tak.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Trzeba uruchomić silnik. Już tak robiłem jedna osoba w ciągniku włącza klimę a druga słucha czy pyknie :) U mnie sprężarka działa. Ale i tak nie chłodzi rok temu była napełniana i mało co używana nigdy dobrze nie schładzała a najgorzej jak jest pełne słońce to od dachu sie nagrzewa i ciepłem dmucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hmm to moja pomoc już się raczej skończy. Możesz jeszcze odkręcić korek od napełniania klimy i małym śródokręciem wdusić zaworek na ułamek sekundy czy w ogóle gaz jest, czy jakaś nieszczelność wystąpiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK2402    0

Wszystko dziala i buczy.Przyczyna byl przetarty przewod zapinajacy sprzegielko sprezarki.Ale za to mam kolejny problem hehe jak nie urok to sra...a mianowicie cos z podnosnikiem nie podnosi mi na maxa.zaznaczam ze zaczalem od wymiany przekaznika i nowej dzwigienki przy prawym ramieniu podnossnika.teraz pytanie czy moze byc przyczyna w potenciometrze w kabinie???czyli potencjometr od wysokosci podnoszenia.Z tego co wiem to jest on sparowany z pierwsym potencjometrem.Mial ktos taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiluki2    0

Mam cvx 150 i coś "strzela" w skrzyni , z początku nie wiedziałem skąd to dochodzi ale teraz mniej więcej wiem że to układ napędowy . Nie jest to jakieś bardzo mocne strzelanie ale jak jest sucho to kuż z błotników przednich spadnie , najgorzej jest jak się dojeżdża do końca pola na nie równym poprzeczniaku jak się jedzie wolno i ujmuje dodaje gazu w trybie automatycznym , ogólnie pod obciążeniem z 4x4 najbardziej ale na 2wd też strzeliło parę razy to nie jest non stop ale tak raz strzeli za kawałek czasu znowu albo i dłużej nic albo na przeczu jak się manewruje to i kilka razy na minutę . Dzwoniłem do serwisu powiedzieli: jeździć, jak przejadą na przegląd to podepną komputer i zobaczą co się dzieje . Mieliście podobne problemy?

 

doszedłeś co było w tej skrzyni? mam podobny przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tak doszedłem :D "Ten typ tak ma" chodzi o skrzynie biegów w sensie pakiet mechaniczny > biegi mechaniczne których jest 4 są zmieniane za pomocą ( jeśli tak się można wyrazić ) sprzęgieł kłowych i to one to zgrzytanie / strzelanie powodują , to normalne . Nie ma się czym kolego przejmować , od nowości tak jest i do tej pory śmiga , seria cvx to bardzo udane ciągniki .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kevinekk    0

Siemka może ktoś mi pomorze :)

Od niedawna jestem w posiadaniu Case cvx 150 z przebiegiem 3000h (niekręcone).

Kilka dni temu podczas roki z pługiem 4x51 tempomat na 9km/h obroty trymał 1450-1600 gdy trafiałem na glinę prędkość spadała do 5,5-6 km/h a obroty 1600 i nie chciały się podnieść. Po minięciu gliny osiągał znów 9km/h obroty rosły do 1900 i normowały się do 1600. Wiecie może co mu dolega?

Edytowano przez Kevinekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj