roxor

Case MX 170 i CVX 175

Polecane posty

tomek73    576

Chodzi ci o przedni most. U mnie jest carraro i wczoraj go wyciągłem bo mam minimalny luz na sworzniu. Żadne węże do blokady nie dochodzą do niego i tak myślałem że ma sprzęgło w środku. Gdzie te cewki przechodzą.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Ja też mam carraro. Jeśli masz luz to radzę wymienić tuleje są one powlekane specjalną powłoką, jak się zedrze do metalu to zaczyna zdzierać sworzeń. Tuleje nie są drogie. Cewki znajdziesz na tyle u góry 4 szt są to małe cewki, po prawej masz duże od podnośnika. Dwie są od jazdy przód i tył, jedna od blokady i jedna od napędu. Jak coś to puszczę Ci jutro sygnał o 11 to pogadamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam pytanie. Skąd jest przekazywany sygnał do licznika. Chodzi mi o obroty silnika. Bo wczoraj różnie pokazywał a nawet było zero. Uprawiałem około 10 km a obroty skakały. Raz 800 - 500- 1700 - 0. On ma jakąś prądniczkę czy z alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix8    6

Z alternatora

 

W dwóch ciągnikach, które mają 13800 i 14200 mth wymieniałem w sumie dwie cewki. Maszyny posiadam od nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Mam cvx 150 i coś "strzela" w skrzyni , z początku nie wiedziałem skąd to dochodzi ale teraz mniej więcej wiem że to układ napędowy . Nie jest to jakieś bardzo mocne strzelanie ale jak jest sucho to kuż z błotników przednich spadnie , najgorzej jest jak się dojeżdża do końca pola na nie równym poprzeczniaku jak się jedzie wolno i ujmuje dodaje gazu w trybie automatycznym , ogólnie pod obciążeniem z 4x4 najbardziej ale na 2wd też strzeliło parę razy to nie jest non stop ale tak raz strzeli za kawałek czasu znowu albo i dłużej nic albo na przeczu jak się manewruje to i kilka razy na minutę . Dzwoniłem do serwisu powiedzieli: jeździć, jak przejadą na przegląd to podepną komputer i zobaczą co się dzieje . Mieliście podobne problemy?


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon55    0

Andrzej24871 sprawdź czy nie masz luzów na przegubach napędowych. Ja mam cvx 170 i tez mam podobny problem i podejrzewam że to właśnie to.

 

Jeśli już naprawiłeś to napisz co było nie tak bo być może się mylę z tymi przegubami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Gdzie kupujecie części do tych ciągników.

Ja kupuję na serwisie. Ale może taniej by szło dostać.

Wczoraj zaczęła mi cieknąć przednia zwolnica.

Za tulejkę i uszczelniacz powiedzieli 400 zł. Będzie za 2 dni.

Zastanawiam się czy są sklepy gdzie mogło by być taniej jakieś części.

Jak kolega robił w JD zwolnicę to w serwisie , koło nas tryb kosztował 1000 zł a z Polski ściągną za 600 zł.Razy 3 sztuki to trochę wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekgo    0

Ja mam MX 110 z 2000r jestem zadowolony : dobry silnik mało palą wysoki moment obrotowy , rewers idealnie wrzuca , skrzynia z 4 połówkami sprawuje sie OK na momencie przyspieszysz (o ile masz dobrą pompę) TYLKO PAMIĘTAJ POZIOM OLEJU W SKRZYNI MUSI BYC BO W PRZECIWNYM RAZIE NARAZISZ SIE NA REMONT , silniki jak to amerykańskie pracują z wysoką temperaturą (stosuj dobry płyn chłodniczy ) jeszcze go nie zagrzałem a pracuje przy 4-sk NIEMEYER w wałkiem strunowym i temperatura nie wskoczy nawet na połowę >>>>CO do kolegi tomek73 może masz coś ze sterownikiem od polówek i on nie wrzuca albo sterownik <<<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Co do biegów to doszedłem Kupiłem rączkę w serwisie z do biegów z przełącznikiem za 1230 zł i jest spokój.

Sam przełącznik nie kupi się, występuję tylko cała rączka.

Obroty licznika znalazłem, alternator był dobry, okazało się że kabel z 50 cm od kabiny, był przetarty. I to nie jeden tylko 6 sztuk. Nie mam pojęcia czemu.

Uszczelniacze, 2 sztuki po 240zł i tulejka 50 zł . Oryng 3,5 zł w zwykłym sklepie.Razem 533,5 zł

Na oś jakieś 400 ale nie zmieniałem bo nie cieknie.

Co ciekawe, ta są uszczelniacze o normalnych wymiarach i idzie je spokojnie kupić w internecie, i za nie całe połowę pieniędzy. A numery podali mi na serwisie.

No jeszcze zmieniłem pasek silnika z napinaczem za 700 zł

Wszystko kupuję na serwisie Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

A wiecie gdzie znajduje sie czujnik prędkościomierza bo za cholerę nie mogę go namierzyć gdzie w chodzi do skrzyni czasem wskoczy na 0,1 ale jak by masy nie było albo kabel przetarty jeżdżę tak juz 4 lata i nie mogę znaleźć, mam w prawdzie MX100 ale skrzynia podobna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Mam 50ha pola i chciałbym kupić jakiś inny używany ciągnik marki case.Dokładnie interesuje mnie case cvx 170.Chciałbym sie dowiedzieć opinie posiadaczy tzn. jakie jest spalanie, awaryjność,dostępność części i porady.

 

Bardzo dziękuję za odp

 

Pozdrawiam

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U mnie we wsi właściciel sklepu spożywczego ma ten ciagnik to jak widzę jak ten ciagnik się morduje w polu to za darmo bym tego Case nie chciał.

Uciągnąć sie toto nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Mam cvx 150 i jak do tej pory czyli 340 mtg nic się nie popsuło tylko komputer złapał bląd (tak mi powiedzieli serwisanci, brązowa para rozdzielacza nie działa jeden kierunek z dżojstika komputer pokazuje że działa a reakcji nie ma ale z błotnika działa normalnie w obydwie strony> powiedzieli że to błąd w komputerze trzeba przekalibrować czy coś takiego) ciągnik pali mało mniej od zetora 16145 w przeliczeniu na ha wykonanej pracy w trybie automatycznym bo na ręcznym sterowaniu to i siły ma mało i pali jak głupi ( pojęcia nie mam od czego to zależy wszystko powinno być tak samo a jednak jak się przeżuci na utomat to z 1/4 mniej pali i mocy to normalnie jakby mu się jakieś 2 turbo załączyło , wie ktoś albo podejrzewa dla czego tak się dzieje? A mocy w porównaniu do zetora ma sporooo więcej idzie jakby miał z 200 koni jeśli zetor ma 150 rzeczywiście. Ja jestem bardzo zadowolony z tego ciągnika.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam MX 150 to Polskie 1634 nawet dymku nie powąchają, I pali z 20% mniej w niż 16.

Teściu tak się śmiał że tylko Polskie,a jak przepielismy na polu agregat kompaktora z jego 1634 idealnej, do mojego Case to tylko głowę spuścił i powiedział że do mojego MX to 6 metrów kompaktor, bo z 4 to nie ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Z alternatora

 

W dwóch ciągnikach, które mają 13800 i 14200 mth wymieniałem w sumie dwie cewki. Maszyny posiadam od nowości.

 

Poważnie?

Mam zamiar właśnie kupic sobie MX ale troszke mniejszego i mam pare pytań do ciebie.

Bardzo długo masz te ciągniki wnioskując po tym co napisałes. Czy oprócz wymiany tych cewek nie miałes awarii nawet tych drobnych? Co jest słabą stroną tych ciągników a co mocną? Kupuje używany więc na co według ciebie mam zwrócić szczególną uwage przy oglądaniu.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Mam 50ha pola i chciałbym kupić jakiś inny używany ciągnik marki case.Dokładnie interesuje mnie case cvx 170.

Na tyle ha to ja bym celował raczej w 140-150 KM. Posiadam CVX175 i na moje, to zbyt paliwożerny będzie na przeliczeniu L/ha. Mam drugie tyle hektarów i spokojnie sobie radzi ten traktorek jako Ciągnik główny. Mniejszy zdecydowanie będzie lepszym zakupem. Raz, że nie wydasz tyle kasy (a jak wydasz to mniejszy będzie nowszy z mniejszą ilością mth) dwa że będzie oszczędniejszy. Co do awarii, to może nie jestem jeszcze autorytetem, bo dopiero 1600 czy 1700 mth ale ....miałem lekki zgrzyt w mechanizmie różnicowym tylnego mostu ewidentnie ze swojej winy a nie ciągnika (pierwsze koty za płoty, przeszło jeszcze na gwarancji). Poza tym wszystko gra. No jeszcze muszę się za klimę zabrać bo mi lekko kapie w kabinie jak jest bardzo ciepło i wilgotno.

 

U mnie we wsi właściciel sklepu spożywczego ma ten ciagnik to jak widzę jak ten ciagnik się morduje w polu to za darmo bym tego Case nie chciał.

To chyba ten człowiek nie ma pojęcia o pracy. Porównuje swojego do innych marek w okolicy i uważam, że Case, to jeden z silniejszych maszyn. Polecam też na youtube filmiki z przeciąganiem liny maszyn różnych marek. Można do ciekawych wniosków dojść (np. w kwestii tak cenionego Fendta )

 

ciągnik pali mało mniej od zetora 16145 w przeliczeniu na ha wykonanej pracy w trybie automatycznym bo na ręcznym sterowaniu to i siły ma mało i pali jak głupi ( pojęcia nie mam od czego to zależy wszystko powinno być tak samo a jednak jak się przeżuci na utomat to z 1/4 mniej pali i mocy to normalnie jakby mu się jakieś 2 turbo załączyło

No dziwna to sprawa. U mnie nie ma różnicy w jakim trybie jeżdżę. Kopyto i spalanie ma takie samo. Jako laik celowałbym w jakiś błąd sterowania dawką paliwa przy ręcznej jeździe.

 

Ja mam MX 150 to Polskie 1634

No też porównałeś :) Może MX 120 by wypadał podobnie. Kolega ma MX 135, to Ursusa Twojego teścia też by raczej obskoczył jak chciał :D

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djakdeere    0

Ja mam dwie sztuki MX170 jeden 2001 drugi 2002. PIerwszy ponad 9000h drugi 8000. Powiem tak w tych ciągnikach bardzo często siadają cewki elektromagnetyczne od rewersu, od blokady i od napędu na przód. Wymieniłem je już z co najmniej 5 razy w jednej i drugiej maszynie. Z cewką od napędu na przód to trzeba uważać bo jeśli przestanie działać to będziemy mieli cały czas napęd włączony, który można łatwo uszkodzić na asfalcie. Cewke od podnośnika wymieniałem tylko raz w jednym z modeli. Jak miały po ok 6500 h to wymieniałem tarcze na koszu od 3 ćwiartki - niestety ale kosze (poza koszem od 2 ćwiartki) są bardzo słabe jak do tej mocy i nie wytrzymują zbyt długo w pługu. Na szczęście w tych ciągnikach bardzo łatwo jest ustalić usterki bez srwisu, który nie raz rząda więcej za przyjazd niż cena części, tak więc sam naprawiam te maszyny. Jakby ktoś chciał dorady to służę pomocą. Tak poza tym to wszystko działa bez większych problemów, a silnik to perełka, nie bierze oleju i pali wszystko bez kaszlnięcia i puszczania dymu. Mam jeszcze Magnuma 270 i to jest dopiero padaka, bez srwisu nie podchodź i notorycznie się coś rozpier... mam go dość, ale o tym w innym dziale biggrin.gif

 

tomek73 nie wiem jaki Ty masz typ mostu, ale w moich są mosty z LSD (z tarczami o ograniczonym poślizgu) i dbaj o wymianę oleju w skrzyni w odpowiednim czasie a kontrolka od skrzyni nie będzie się zapalać oraz pamietaj o wyczyszczeniu filtra metalowego w skrzyni przy wymianach. Acha czasem w mokrych warunkach zdarza się że zapala się ta kontrolka od ciśnienia w skrzyni, wtedy należy sprawdzić czy czujnik, a konkretnie kable z niego wychodzące nie są mokre i robią zwarczie przez co zapala się kontrolka.

kupiłem MX170 z 2000roku polasingowy, po jakichs 300mth zaczął się problem z rewersem, raz dziala a 5 nie chce, do przodu dziala, do tyłu raz na 10 działa, cpo to może być?, cewki elektrozaworów ok sprawdzalem jak wezmę na krótko to działa gdzie można części do nich kupic poza serwisem?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Przydało by się sprawdzić czy komputer wyłapał jakieś błędy może to nakieruje z czym jest problem, ale jak na krótko działa to może być coś z przełącznikiem, albo przekaźnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

kupiłem MX170 z 2000roku polasingowy, po jakichs 300mth zaczął się problem z rewersem, raz dziala a 5 nie chce, do przodu dziala, do tyłu raz na 10 działa, cpo to może być?, cewki elektrozaworów ok sprawdzalem jak wezmę na krótko to działa gdzie można części do nich kupic poza serwisem?

pozdrawiam

Elektromagnes może działa, ale zaworek może szwankować i się zacinać. Zamień zaworek to zobaczysz czy w tym tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam taki dziwny problem. Silnik mi się grzeje. Na początku wymyłem porządnie chłodnicę i zmieniłem Visko na nowe, i nie pomogło, Dostałem nowe na gwarancji to samo, wiec to stare przewierciłem, zablokowałem i też grzeje się.

Pompa wody, pasek i napinacz nowy.

Zmieniłem termostat na nowy, jeszcze gorzej, nie mogłem jechać z ładunkiem 24 tony w zimie bo zaczął się przegrzewać.

termostat teraz całkiem wyrzuciłem i jeżdżę bez niego.

Teraz uprawiałem pod buraki , bez termostatu i znów to samo, normalnie zaczyna się grzać, jak było z termostatem, tak teraz bez niego jest tak samo. Żadnej różnicy nie ma.

 

Wskazówka zegara normalnie jest na połowie, a jak się zaczyna grzać to wychodzi na 3/4 pola zielonego. Czyli zostaje 1/4 do czerwonego.

Niekiedy staje i czekam to schodzi do połowy zielonego i tak się utrzymuję.

Nie wiem już czy grzeje się czy tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Tak ma być. Płyn chłodzący optymalnie musi mieć 85-95 stopni. A jak wychodzi na czerwone to sprawdź czy płyn parzy może po prostu czujnik do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

No to masz odpowiednią temperaturę. O ile się nie mylę to termostat w case mx puszcza przy 88 stopniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj