patryk0430

Brony talerzowe

Polecane posty

patryk0430    0

Witam :) . Mam zamiar kupić bronę talerzową do ursusa c 360. Myślę że szerokosć 1,8 będzie wystarczająca. Chcialbym poznac wasze propozycje. Osobiscie wacham się nad wyborem producenta : Akpil, Bomet, Demarol Zielonki. Czy macie doświadczenia z wyżej wymienionymi firmami?

Co sadzicie o tej bronie:

http://allegro.pl/brona-talerzowa-brony-talerzowe-1-6-talerzowka-i1420810658.html

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

To zależy czy brona ma być dobra czy tania bo akurat u tych trzech producentów to nie idzie ze sobą w parze.

Najlepiej zadzwoń to każdego producenta i spytaj się jakiej produkcji mają talerze i ile kosztują poszczególne części, tj. ośka, tuleje itp.

Bo później może okazać się, że kupiłeś talerzówkę za 2630 zł która ta nietypową ośkę powiedzmy 37,5mm w przekroju i jak ci pęknie

to będą za nią wołali powiedzmy 300 zł a tuleje i oprawy łożysk będziesz zmuszony kupić tylko i wyłącznie u nich.

Zastanów się jeszce na Moskitem albo Burym ok. 3800zł brutto (typowe części są w nich i łatwiej dostępne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Witam kolego ja bym Ci polecił BOMETA sam kupiłem nie dawno brone talerzowa 2.1 m.

Ale zalezy czy masz gory i jakie ziemie spokojnie powinna isc z 2m. czemu myslisz o 1.8m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk0430    0

Witam kolego ja bym Ci polecił BOMETA sam kupiłem nie dawno brone talerzowa 2.1 m.

Ale zalezy czy masz gory i jakie ziemie spokojnie powinna isc z 2m. czemu myslisz o 1.8m?

 

Ziemie slabe 5 klasa raczej płasko. 1.8 dlatgo by ciagnik mial lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

A ty chcesz z wałem czy bez kupic/? ja bym polecił Bomet

 

Byś chciał nowa czy używaną?

http://bomet.pl/oferta_tekst-26.html masz dane techniczne

Tutaj oferty sprzedazy a skad jestes tak wogole ?

http://allegro.pl/talerzowka-brona-talerzowa-bomet-2x8-tanio-i1427976525.html

http://allegro.pl/talerzowka-brona-talerzowa-bomet-2x9-i1422570347.html

Edytowano przez siwy93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ja mam bronę talerzową STRUMYK ALFA wygląda tak jak ta z Damarolu. Pracowałem z nią dopiero 1 sezon ale nie mogę na nią narzekać bo ładnie zakrywa i nie robi tzw. rowów na polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

#60 powinna już sobie poradzić w 2m no chyba że masz górki i glinę na polu to kup 1.8m sąsiad u 3512 ciąga z bometu 2m i ładnie sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

oczywiscie ze z 2 sobie poradzi

bomet ma talerze nie do zajechania

polecam


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Ja taka nie dawno kupiłem tylko ze mam na dwóch walcach uzębione zęby.

Tylko jesli będzie chciał wał to lepiej kupic 2m.

i jesli nie chcesz przeciążać ciągnika to kup 2m bo 2.1m waży troche wiecej i moze zrywac lekko przod.

Kumpel u mnie miał 2m do zetora 5211 i spokojnie robił nią.

 

Tylko polecam z belką najazdową.Bometa.

 

Napisz jaka kupiles ?

Edytowano przez siwy93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu a mysle że tu będzie pasował.

Mam pytanie do użytkowników zwykłych bron talerzowych typu akpil, Bomet czy unia cut, czy zdarzyło wam sie urwać sekcje talerzy?

miałem okazje pracować na praktyce 6 metrową broną w układzie X i praktycznie co tydzień było do spawania mocowanie sekcji w ramie. Sekcja była mocowana na jednej osi w środku do ramy nośnej i obrywało właśnie tą oś. A warunki nie były jakieś ciężkie, choć raz to moja wina bo nie zauważyłem przy uwrotniku pnia ale 3 razy to w połowie pola mi to wyrwało. Jak patrze na profile tych zwykłych bron i mocowania to nie wydaja mi sie solidne. zamierzam kupić właśnie taka bronę 2,7m bometu czy akpila żeby doprawić około 20 ha i jakoś mam obawy czy to wytrzyma.

Co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorian    0

Witam :)

 

Interesuje mnie owa firma Strumyk o której nie wiele pisze w necie :)

Brona która mnie interesuje to 2,7 m - 3,15 do Belarusa 952 - 90KM z którą by dał radę ? gleby lekkie, piaszczyste.

Aham i jak wygląda jakość maszyn i ich trwałość, Strumyka ? Trzeba przyznać jedno, że ceny są atrakcyjne do innych firm rodzimych typu Akpil, Bomet itp

 

Jakby ktoś był skory do odpisu będę wielce wdzięczny :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj