Fabian

Pneumatyczne siewniki punktowe firmy Moldagrotehnica

Polecane posty

Fabian    1

Co sądzicie o tym siewniku firmy Moldagrotehnica, znalazłem taki na allegro, cena bardzo atrakcyjna jak na siewnik pneumatyczny. Czy ktoś miał z czymś takim styczność, bo ponoć to nowość na naszym rynku.

 

Podam jeszcze link: Siewnik Moldagrotehnica

Edytowano przez Fabian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Podłączam się do tematu. Też mnie zainteresował. Ciekawe czy tylko cenę ma dobrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DealerRol    0

Witam

Jestem importerem tych siewników do Polski. Tak to nowość na polskim rynku, ale nie są nowością na innych rynkach. Fabryka produkuje te siewniki od prawie 30 lat. Przez ostatnie 5 lat importowaliśmy siewniki rumuńskiej firmy Mecanica Ceahlau, ze wzgędu na bardzo radykalne podwyżki cen musieliśmy zrezygnować z importu maszyn tej firmy. Siewniki Mecanica Ceahlau od mołdawskich różną sie tym, że w Rumuńskich siewnikach zbiornik na nasiona jest wykonany z plastiku a w Mołdawskich jest metalowy, inna różnica to kolor: Rumuńskie - czerwone, Mołdawskie - niebieskie. Wiadomo że żadna z maszyn nie jest idealna, w siewnikach Rumuńskich czasami były problemy z łańcuszkami napędzającymi tarczę wysiewajacą (pękały), problem ten rozwiązywaliśmy w bardzo prosty sposób. Otóż łańcuchy te mają rozmiar jak łańcuch od roweru. Łańcuchy dostępne u nas w sklepach rowerowych są dużo lepszej jakości, po wymianie na ten łańcuch problem znikał. Drugi problem jaki występował w siewnikach Mecanica Ceahlau to to, że w siewnikach tych dozowniki nawozu wykonane są z aluminium, jeżeli po sezonie nie zostały dokładnie wyczyszczone to przed nastepnym sezonem był problem. Poza tymi dwoma problemami naprawdę nie mieliśmy żadnych problemów z tymi siewnikami. Jak pierwszy raz zobaczyłem siewniki Moldagrotehnica od razu zwróciłem uwagę na te dwa elementy. Przedstawiciel fabryki nie ukrywał, że wcześniej mieli podobne problemy jak opisałem powyżej ale obecnie łańcuchy są grubsze a dozowniki nawozu są wykonane w całości z plastiku, czyli korozja nie ma co tu szukać. Zapytajcie starszych rolników czym siali kukurydzę, buraki w latach siedemdziesiatych , osiemdziesiątych. Otóż to były właśnie te siewniki. Do nas dzwonią ludzie po części zamienne do tych siewników. Siewniki te mają po 20 i więcej lat i jeszcze pracują ( o czymś to świadczy). Rolnicy którzy uzytkują te siewniki cenią je za prostotę wykonania, sami mogą wszystko przy nich zrobic, a tak naprawdę to wymieniaja tylko redlice (które się zuzywaja), tarcze wysiewajace. Komory podciśnieniowej nawet nie wymieniają bo wystarczy raz na 5 - 6 lat wyrównać ją na tokarni.

Jeżeli szukasz maszyny prostej, sprawdzonej i po kilku latach nie chcesz wydawać fortuny na części zamienne to jest właśnie ta maszyna.

Zapraszam do odwiedzenia stron:

www.roltechnik.pl

www.moldagrotehnica.md

www.mecanicaceahlau.ro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

przede wszystkim dokładności, kiedyś wiem że były nie zle teraz z nimi do czynienia nie miałem ale nie widzialem jeszcze nic takiego nowego na polu i to o czyms swiadczy bo skoro tanie i dobre to czemu tego nie widać?? Najlepszą reklamą jest klient :) ja tej firmy z takiej reklamy nie znam, podrógie siewnik wyglada jak by był w garażu spawany i elementy robocze tez z garażowego materiału, a wyglad to kwestia gustu mi sie nie podoba:)

Edytowano przez tomusgigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Patrząc na te kilka zdjęć dostępnych na internecie też mi się wydaje, że te siewniki są spawane i składane w garażu. A tak jak pisze tomusgigant najlepszą rekomendacją produktu jest klient, a ja nie znam ani jednego, ba nie mogę na stronach internetu znaleźć ani jednego zdjęcia czy wypowiedzi posiadacza takiej maszyny. Moje odczucie jest takie, że chyba będzie kongskilde, którego posiadaczy kilku znam osobiście. Jednak jakby się znalazł jakiś zadowolony posiadacz moldagrotehnici proszę o wypowiedź, bo siewnik jest jednak o połowę tańszy od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

mam kuzyna co ma koskilde 2002 rok jest zadowolony tyle ze ma go chyba teraz 3-ci sezon ja mam monosema talerzowego 2-gi sezon maszyna 100% i dwóch znajomych tez ma monosemy są bardzo zadoleni jeden z nich juz ma 2 obydwa z igły sieją około 500 ha na rok:)twierdzą ze nia ma lepszego , kolejny ma amazone i mówi że zbożowe mają lepsze i opryskiwacze amazone tez, juz wiecej nie kupi punktowej amazonki bo najdrozszy a jednak nie najlepszy:) , co do ceny to sie zgodze donborys ale na pierwszy rzut oka widać że garażowy styk jakis:)jak ktoś sieje mniej niz 20 ha to nie oplaca sie nowego kupowac a jak ktos sieje 30 ha to nie wierze ze nawet na omege go nie stac:) i oszczedza i kupuje rumunskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Witam

.........

Zapraszam do odwiedzenia stron:

www.roltechnik.pl

www.moldagrotehnica.md

www.mecanicaceahlau.ro

Pytanie z ciekawości - po ile sprzedają te przyczepki

Car trailer-type RA-2.2

?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DealerRol    0

Witam

Odpowiem na kilka pytań.

Jeśli chodzi o dokładnośc siewu to już jest to sprawdzone i ani ja ani użytkownicy nie mają zastrzeżeń (mówię o Mecanica Ceahlau) natomiast z Moldagrotehnicą bedzie tak samo bo różnice między nimi to tylko kolor i zbiorniki na nasiona

Dlaczego nie widać na polach? - w tym roku zaczeliśmy importować te siewniki, dopiero w tym roku bedzie możan je zobaczyć.

Faktycznie, wygląd nie jest atutem tych maszyn ale nie są robione w garażu, byłem w tej fabryce i widziałem jak to produkują, poprostu konstrukcja maszyny ma już swoje lata. Co mnie zadziwiło w tej fabryce? Oni sami produkują większość części do tych maszyn, kupują tylko plastiki opony itp. Obecnie większość fabryk w tych czasach to montownie, a części pochodzą od kooperantów.

Słuchajcie, nie wydaj mi się aby można było ten siewnik porównywać z monosemen czy jemu podobnymi. To tak jak by porywnywać opla z mercedesem. jeden i drugi samochód zawiezie cię do celu ale oczywiście w mercedesie bedzie wygodniej. Podobnie jest z tymi siewnikami, jednym i drugim zasiejesz kukurydzę, w Moldagrotehnice redlice są stopkowe, w monosemie pewnie tależowe, wysiew bedzie trochę lebszy. Pytanie czy warto? Dla jednego bedzie warto wydać kilkukrotnie więcej na siewnik aby mieć nieco wyższy plon, dla innych których nie stać na Monosema są siewniki Moldagrotehnica, Meprozet, Unia, itp. Należy pamiętać też że siewnik pneumatyczny podciśnieniowy jest dokoładniejszy od mechanicznego.

 

Obecnie Moldagrotehnica sprzedaje na rynki UE tylko siewniki punktowe ponieważ one mają tylko certyfikat CE. inne maszyny i przyczepki nie mają w tej chwili homologacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganja    0

Jest może jakiś posiadacz tego siewnika ? Bo cena jest interesująca ciekawe jak w praktyce się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

Panowie otóż ja zakupiłem takowy siewnik ale jeszcze nim nie siałem, posiadam tabele wysiewy ziaren i nawozu. Będą zdjęcia i moja opinia ale to po zasiewach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell1984    0

Witam

ja już zasiałem. wyszło tyle nasion ile było w tabeli. Nasiona już wzeszły i wygląda spoko, czasami trafi się jakiś omijak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Mam go już dwa sezony, zasiałem ok 40ha. Powiem o tym siewniku tyle, jeśli ktoś sieje 10 -20 ha rocznie to powinien ten siewnik się sprawdzi. Najważniejsze jego atuty to cena, prostota w budowie, no i jednak punktowy siew, wad jako takich nie ma, może ten wygląd, ale chyba nie to najważniejsze w tej maszynie, sieje w miare dokładnie, wschody kukurydzy równe, nie zdarzyły mi się ominy. Jednak jeśli ktoś ma kasę to szukałbym coś innego, a jeśli chcesz posiać sobie te kilka ha kukurydzy i z finansami krucho to ...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

Siemasz mam siewnik Mecanica i sieje nim rocznie ponad 50 ha razem z usługami jeszcze nie maiłem reklamacji na złe wschody a meprozet przy tym chowa się nawet z prędkością robocza bo mój nie robi omijaków nawet przy 16 km/h nie łupie ziarenek i wysiew nawozu jak i nasion na ha zgadza się z tabelą części dostępne od reki.

Edytowano przez galinek3140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiliśmy siewnik firmy Moldagrotehnica spp4fs do szkoły rolniczej. Zasiał 13 hektarów i mogę powiedzieć, że jesteśmy z niego zadowoleni. Dość dokładny wysiew, ale niezbyt duża wydajność max. 0,7÷1,0 ha/h

post-77796-0-28965400-1436806918_thumb.jpg

post-77796-0-56369000-1436806997_thumb.jpg

Edytowano przez MateuszZarzycki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj